www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Histori Dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Histori Dashurie   Wed Aug 30, 2006 10:23 am

ME TRADHTOI SHOKU, U MARTUA ME TE DASHUREN TIME
Neje histori pak sa e trisht por eshte e vertet edhe pse eshte teper e hidhur.
Shoku i ngusht i nje djali 18 vjecar i quajtur Ilir kishte organizuar nje mbremje, sepse me dihej qe ne moshen 18 vjecar festohet edhe matura edhe behet ndarja e shoqeris,
Mandej rrefimi i djalit te mallengjyer vazhdon keshtu:
Nuk i pelqeja shum ahengjet mirpo megjithate e pranova ftesen e tij.Arrita ne shtepin e tij dhe deren e hapi nje zonjush e bukur e cila me shikoj me habi edhe iku e mrrolur.S'doja te hyja brenda deri sa ne der nuk doli Iliri.U ula ne nje qoshe dhe kur mu afru Iliri e pytea :Se cila ishte arsyeja qe ajo u soll aq keq me mua?!
Ai; ma kthehu se i kishin thene qe un isha nje njeri qe ngacmoja shum femrat edhe isha paksa problematik.
Ne ato momente te gjith vallzonin e vetem un isha i ulur dhe papritur me shuan syt tek ajo vajz dhe u mendova se ndoshta mos e njihja..Ora ishte 12 pas mesante dhe un isha krejtesisht i vetem , doja qe te ikja po Iliri nuk me dha kurrsesi leje.Pas disa minutave filloj perseri muzika dhe te gjith filluan te vallzojn ,pervec meje edhe asaj vajze .Doja qe ta ftoja per vallzim por ajo e beri e para ni gje te till dhe me zgjati doren..
Pasi mbaroj vallzimi te gjith u ulen dhe ajo erdhi pran meje edhe me tha se quhej Violeta ,pastaj me kerkoj edhe falje per ate qe kishte ndodhur tek dera,mirpo nga dyshimi qe kisha e pyta;mos njiheshim dikundi dhe ajo me tha jo.
Ajo ishte 2 vjet me e re se sa un dhe ne te nesermen lam takimin e pare.Ne takimin e pare kisha vendosur te mos humb koh por ti shfaq ndjenjat qe kisha per te.Pasi ja thash te gjitha ajo nuk rafuzoj.
Ne nje tjeter takim tonin auke e mbajtur pran vetes me tha:"Un kam te dashur" , kjo gje me beri te me bjer qielli mbi kok sepse un isha dashuruar marrezisht tek ajo.
Kjo nuk ishte dicka e rende por me e rende ishte kur un kuptova se vajza qe dashuroja kishte qene ne lidhje me shokun tim me te ngusht Ilirin.
Per te gjitha ato qe ndodhen ate nat e pyta Ilirin:Se pse ai kishte lenen qe ajo ta mbeshteste koken ne preherin tim dhe pse nuk kishte reaguar per asgje?!?!?!?!
Por ai mu pergjigj shum thjesht sepse kishte qen ai vet qe i kishte thene asaj :"Qe jam djal problematik dhe qe luaj me ferat" dhe vendosaj e kokes se saj nuk i kishte bere shum pershtypje se ajo kishte qenen nje revanzh i saj sepse edhe ai kishte vene koken ne preherin e shoqes se ngusht te Violetes.
Pastaj me tha qe ai nuk frigohej kurr nga un sepse un nuk jam ne gjendej qe ti marr shokut te dashuren edhe as qe nuk kam zemer qe te bej dicka te till , mirpo ishte gabuar sepse Violeta ishte dashuruar tek un tashme.
Pas perpjekjeve te shumta te Ilirit per te na ndar nuk fitoj asgje,mirpo nje dite kur motra ime kishte ditlindjen un doja qe ti beja nje befasi dhe dolem ne qytet dhe atje i bleva nje unaz, Iliri duke perfituar nga kjo situat ,sepse Violeta ende nuk njihej me motren time, i kishte thene asaj qe un jam me te fejuaren dhe se po i blej unazen e fejeses.Ajo i kishte besuar kesaj genjeshtre dhe ishte penduar shum qe ishte larguar nga Iliri.Pas kthimit te saj Iliri skishte qte humbte dhe organizoj ceremonin e marteses .
Nuk mund te rrija anash dhe shkova ne vendin ku ata nenshkruanin , mirpo ne ato momente un fillova te qaj, madje edhe Violeta beri te njejten gje i vetmi ishte Iliri qe nuk e hiqte buzqeshjen nga goja.
Tashme gjithcka kishte marr fund, isha aq i lenduar nga ajo sa qe smund te beja asgje .
Edhe tani kur e kujtoj ,ate dashuri qe me erdhi papritmas edhe qe me iku aq mizorisht, me ben te ndjehem keq.
Dhe nga brendesia e shpirtit tim them:"Mallkuar qoft shoqeria e till, por mallkuar qoft edhe dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
Tironce_Vogel

avatar

Female
Numri i postimeve : 161
Localisation : around the world
Emploi : none of your bisness
Registration date : 31/08/2006

MesazhTitulli: Re: Histori Dashurie   Fri Sep 08, 2006 4:09 pm

Kujtdo qe i ka ndodhur me vjen shume keq, eshte shum tragjike sa qe kur e lexova nuk mund te rezistoja pa shkruajtur dicka Crying or Very sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toughchick.net
E Lumtur

avatar

Female
Numri i postimeve : 61
Age : 32
Localisation : Tek dhoma ime
Emploi : Pionere
Loisirs : Buzeqeshjet
Registration date : 30/08/2006

MesazhTitulli: Re: Histori Dashurie   Fri Oct 20, 2006 9:13 pm

Vertete e dhimbshme... Edhe pse nuk me pelqeu sjellja e "Ilirit"... Por edhe djali qe ka shkruar kete nuk duhet ta vrasi aq shume mendjen (ne fund te fundit ata ishin bashke qe atehere)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://radioblogclub.com/
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: Histori Dashurie   Fri Dec 01, 2006 9:25 am

Po me vjen keq BeRaTsi_MiStRec qe te peska ndodhur tamam ne moshen 18 vjec ne moshen me te mire per te krijuar nje dashuri te forte . Por ti mos u merakos se ti nuk je as i pari as i fundit nqs kjo te ngushellon .

Edhe do te dale qe dashuria eshte dickqa shume e mire .........

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Histori Dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Histori Dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Mesazhe Dashurie-
Kėrce tek: