www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Tekste Kengesh!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 9:58 am

Ishe Ti
Merri duar qe te preken ,
Merrmi edhe syt qe te shikojn,
Merrma edhe ndjenjen qe ktu brenda te pervelon,
Merri kembet qe vijn tek ti ,
Merrma edhe mendejn qe te mendon,
Merrma edhe puthjen ,
Te lutem merrma edhe jeten.

Harroje se egzistova ,
Harroje se jetova per ty,
Harroje se dikur te desha,
Dhe te besova un nata sy .

Merri te gjitha jan te tuat ,
Sa dua tjesh e lumtur ti ,
Veten time se shikoj ,
E kam humbur segzistoj.

Ishe ti qe me dhurove dashurin,
Ishe ti qe me dhurove lumturin ,
Ishe ti qe gjitha mi more,
Tani ike u largove ,

Pernandore e ndjenjave tmija,
Mos perfito nga dashuri,
Skllav do jem pa ty ,
Deri ne moment qe te mbyll syt.

Merre fjalen me te bukur,
Merre edhe fjalen te dua,
Merrma edhe enderren ,
Qe te mos jesh me mua,
Merre edhe emocionin ,

Te lutem merre edhe xhelozin ,
Merri te fshetat e mija,
Aty gjendet dashuria.

Harroje se egzistova ,
Harroje se jetova per ty,
Harroje se dikur te desha,
Dhe te besova un n'ata sy .

Merri te gjitha jan te tuat ,
Sa dua tjesh e lumtur ti ,
Veten time se shikoj ,
E kam humbur segzistojjjj.

Ye baby le te jet kjo hera e fundit qe per ty kendoj
isheeeeeeeeeeeeee tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Ishe ti qe me dhurove dashurin,
Ishe ti qe me dhurove lumturin ,
Ishe ti qe gjitha mi more,
Tani ike u largove ,
Pernandore e ndjenjave tmija,
Mos perfito nga dashuri,
Skllav do jem pa ty deri ne moment qe te mbyll syyyyyyyttttt.


by-Stine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 9:59 am

Paradox
Asgjė e mirė nuk pritet
Askush mė nuk ēuditet
Pse fundi ka ardhė
Sa poshtė kemi ra

Madje njerz't habiten
Si i kaluam vitet
Moti, shumė moti
ne ėshtė dasht mė u nda..

Vonė tash ėshtė vonė
ne gjithmonė po ndahemi
O, vonė tash ėshtė vonė
Veē nga fjalėt qė fyejnė tė perbahemi.

Refreni :
Paradoks, na-na-na
Duhemi - ndahemi
E te dy
Pėr tė menēur mbahemi

Paradoks, na-na-na
Ēdo tė mirė, e harrojmė
Paradoks,
Se mė bashkė, s`do te jetojmė.

by:Hana Band
Shkruar nga streetstyle 08:33 21/04/06 | Komente (0)
Mendoja se cdo gje merr fund pa ty
Vallė ėshtė e mundur
Mė kalon pranė si njė copė akull
Nuk mund njė puthje ta kujtoj
Ishe ti ajo, duket mė bėhet
Nuk di ēfarė kam sot

Ledhatimet athua ishin
Dhe ajo ėndėrr
Njė sheti s'mė bie mend
Sa je larg nga unė, sa afėr ishim
Tė premtoja mrekulli
I marri thosha ēdo gjė merr fund pa ty

Njė grimcė ti njė grimcė unė
Kėshtu fati e do kėtė punė
Kthehem rrotull ndonjėherė
Ē'kanė kėta njerėz shikojnė n'qiell

by:Asgje Sikur Dielli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 10:00 am

Dikur luaja me ndjenjat e saja
Mbizotėronte nje qetesi
ne kete nate gjithēka pushonte
kisha shume nevoje per tė
Ne ato ēaste me mungonte

Ne keto rruget pa njeri
ku asgje nuk ekzistonte
m'u kujtua ajo vajze
zeri i saj kur me thonte
Te dua shume, mos me lėr vetem
kam shume frike te rri pa ty
eshte bote e eger.

Dhe pastaj me perqafonte
dhe pas vetes me pushtonte
e ndjeja doren e saj
gjithe trupin ma pershkonte
e nje bote tjeter na priste me pas

I kam ndermend lotet e saj
dashuronte si e ēmendur, si e marre
Nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
e sot e vuaj vete

Me duket se asnjehere
s'do dashuroj me kaq fort
e jane kujtimet qe me shkaterrojne
Nuk mund nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
tani e vuaj vete.

by:Redon Makashi
Shkruar nga streetstyle 08:29 21/04/06 | Komente (0)
Per nje dashuri
Pse me ben vuaj une
Dhe te shkrihem per nje dashuri
Dhe t’lutem dhe t’lutem per ty
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto netet e gjata si ‚ii kaloj

Ti qe sod je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

Pse te besova aq shume
Dhe ta fala zemren time t’shkrete
Qe digjet, qe digjet tash vete
Pse me ben me lote
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto netet e gjata si t’i kaloj

Ti qe sod je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

by:Ermal Fejzullahu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 10:01 am

Faleminderit
Pikoj loti ne mesnate,
Se ti ike per t'mos u kthyer
Pamjen tende te vertet
E tregon veq pasqyra e thyer

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrom
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe von

Akrepat bashkohen
S'na takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

T'famemnderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Asrye s'ke

Nata henen prap e ndez
Ti je n'terrin e kesaj bote
N'rrugen tende te pa kthim
Ty te ndjek veq hija jote
....

by:Elita5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 10:02 am

Per nje cast me ndali zemra
Pėr njė ēast mė ndali zemra, s'ishe ti,
Shpirtin sonte ma trazove pėrsėri
Mė kujtohet sa shumė prisja
Qė tė ndjeja erėn tėnde
Kthehu dhe njė herė tė tė shihja

Ėndrra gjumin ma kėputi e mė zgjoi
Mbi nėn kresė ta ndjeva frymėn, ku je ti
Puthjet ende janė tė nxehta
S'na i ftoh dot largėsia
Eja mos u fshih vetėm nė ėndrra

(refren)
Unė dhe ti
Lusnim natėn qė edhe pak tė zgjaste
Tė mos kish agim
Edhe dielli fare tė mos lindte
Vetėm unė dhe ti
Lusnim natėn qė pafund tė zgjaste
Tė mos kish mbarim
Edhe dielli atė ditė tė shuhej
Ndarje tė mos kish
Nėse mijėra kilometra sot na ndajnė
-----------------

Mos mė thuaj humbi dashuria
Mė tė madhe e bėn largėsia
Eja zemer netėt ti pėrcjellim si dikur

Dashuria nis me ty ,me ty mbaron
Je kuptimi qė merr dita sa fillon
Puthjet ende janė tė nxehta
S'na i ftoh dot largėsia
Eja, mos u fshih vetėm nė ėndrra

by:Pirro Cako feat. Rovena Dilo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 10:03 am

Larg je ti
Mallin do shkepus ne tel kitare
do ta notoj si peshku na token e thate
si vala do ju perkedheli floket e tua
si loti do rrokullisem na prehrin tuaj
me zgjat doren mos thuaj gjithcka mbaroi
mos me ler si portret i humbur t'vajtoj

Detin do ta qaj me lotin e fshehur
do ta gjej fytyren tende te buzeqeshur
Larg je ti
Larg je ti

Po t'kisha prane edhe njehere
Imazhin tend ta shihja,se si buzeqesh
ne rrudhat e qiririt te ecja i marre
diellin ta lusja per te mos qare
fati te mori ne shiun e zjarrte
e une mbeta,pa te thene nje fjale
Lamtumire
Lamtumire
o... Lamtumire

Larg je ti
Larg je ti
O sa larg larg je ti

Si ta gjej hijen tuaj
ndoshta aty fshihet lumturia
buzeqeshja jote te vije ne varrin tim
e qe vdekja te linde perseri dashurine

by:Aurora
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 34
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 10:04 am

Vetem ty
Me mire te kisha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Nese me mire do te ishte te kisha une nje mal
dielli me rreze te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te kisha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte te kisha une nje kenge
tinguj e nota te mbidhja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty,ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha nje cop qielli i ftohte
ne zemren tende do vija une te lundroja
edhe nje yll te isha me diellin drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty


Alban Skenderaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
E Lumtur

avatar

Female
Numri i postimeve : 61
Age : 32
Localisation : Tek dhoma ime
Emploi : Pionere
Loisirs : Buzeqeshjet
Registration date : 30/08/2006

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh!   Wed Aug 30, 2006 1:06 pm

Te gjitha ato qe doja une, i gjeta... Faleminderit Beratso... Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://radioblogclub.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kengesh!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Muzika-
Kėrce tek: