www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vargje Dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:22 am

Nuk ka Det as Oqean!
Nuk ka Tigėr as Luan!
Nuk ka Njeri nė Botėn time!
Qė mund tė Ndan nga Zemra ime!

"Lov you"


_________________________________________
Hapi syt e mos i mbyll une jom dielli ti je yll. Kur ti qesh une behem ze mos mendo se do te le. Kur ti qan une behem lot s'te ndrroj me askend n bot. Ti je nata une jom dirita ti je jeta une qe e prita. Mos mendo se te harroj vetem ty T'Dashuuroj


____________________________________________________
Dashurija pa puthje si telefoni pa mbushje
dashurija pa sex si si cigarja pa shkreps dashurija pa takim si pompa pa benzin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:22 am

Ah jete o jete cpo luan me ne keshtu ate vajze qe e dua shume po me le pa gjum.
Ah jete o jete cpo luan me ne keshtu ate vajze qe e dua shume as syrin nuk e kthen nga une ah i mjeri une.

_____________________________________________________
NESE KE NJE ZEMER NDAJE BASHK ME MUA NESE KE NJE FJAL ME THUA *TE DUA*
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: [masters_babe]   Wed Aug 23, 2006 11:22 am

Ti je frymarrja ime pa te cilen nuk jetoj dot ti je arsyja qe mi mbush syt me lot tije zhgenjimi qe mi hedh endrrat ne lum ti je e vetmi qe te dua shum muahhhhhhhhh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:23 am

ZEMRA PO ME DHEMB
E SYRI PO ME LOTON
KUR MESAZHE PO TE DERGOJ
E ME SY SPO TE SHIKOI
E BUKUR ESHTE HENA KUR NDRIQON
ASHTU JE EDHE TI
KUR PO MA CINGERRON


________________________________________________________________________

A TE FLET DIKUSH ME EMBEL SE UNE
A TE FAL DIKUSH LUMTURI ME SHUME
A TE MUNGON SONTE PERQAFIMI IM
A MUNDET DIKUSH TA ZEN VENDIN TIM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:23 am

TE DESHTA PA KUFI...


Se di perse shum te deshta
vetem veten e lendova
se di perse te kam besuar
nga ti tash u tradhetova


se di perse per ty qava
syte e mia me lot i lava
kete se paske merituar
per avantur paske menduar
se di per te deshta se di
te deshta pa asnje kufi
tash zemren time
e mbuloi e zeza tradhetiper ty shum letra kam shkruar
dhe shum te kam besuar
por kurr se kam menduar
se ke me me tradhetuar


Te nderova dhe respektova
vetem pse ishe e ndershme
se dita se do te me mbetesh
shoqe e botes se rrejshme


te deshta pa asnje kufi
jo pse ishe e bukuri
por pse kishe shpirt e zemer
sikur ti kurr spash un femer


ste harrova une akoma
edhe kurr nuk do te harroj
e di se nje dite do te vdes
por deri ne vdekje te dashuroj


nuk e di tash se ku gjindesh
mikesha ime e perjetshme
ne zemren time do te mbetesh
e paharruar e pavdekshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:24 am

Mos me pyt se si jetoj kur dite dhe nat ne ty mendoj,kur edin se jam i vetmuar kur e dine qe jam ilenduar mos me pyte pse kam lot ne sy kur edin se kta lot jan vetem per ty zemer te dua shume shpirt llokum te dua me shume se veteveten me beso.
Kur te pash vajz per her te par pamjen syrit mja ke marr .-mja ke marr dhe jam qorru kur edin se shume te dua

_____________________________________________________________


kuj ti them te dua kur ajo nuk me don dhe une vetm ate e dua shpirti po me trete e mendja vetm te ajo mbetet


____________________________________________________________

VDEKJA
PSE oj vdekje askush s'te don pse gjithkush ty te debon eja tek une me mall te pres mos shko tek aj qe nuk don te vdes aj qe nuk don te vdes lere te jetoj eja tek une me mall po te kerkoj edhe pse do kisha vdekur do isha krenare do te them LAMTUMIR oj bote TRADHETARE.

Edituar pėr herė tė fundit nga [Master] nė Sat May 27, 2006 5:26 pm, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:26 am

te dua te dua shum deri te vdes po nese vdes i ri dot vdes per ty... ta dish kete se vdes vetem per ty
... sa janm i ri... mos harro..
__________________________________________________________________________________________

VDEKJA


Nese Perseri kthehem pas vdekjes
dashurine zemren dhuroma
por mos qaj qe u ktheva hije
sepse une te du akoma


Shiko lulen si u tha
edhe zemra qenka nda
shikoj buzet si me jane krisur
emrin tend tue peshperituredhe nese me vjen shum afer
ende pa dashuri do te jem i varfer
ende per ty si dikur mendoj
ende ende shum te dashuroj


nese ky eshte fundi
te lutem me thuaj
mos e ler kete zemer
ende per ty te vuaj


nese ky eshte casti
qe me nuk ka kthim
plaget e zemres sime
kurr sdo te kene sherim


TI JE GJUMI UNE JAM ENDRRA TI JE SHPYRTI UNE JAM ZEMRA TI JE DIELLI UNE JAM DRITA TI JE JET E DASHUR QE UNE E PRITA.........

___________________________________________________________________________________

shi per jashta
shi dhe brenda
shi ne sy
po shi dhe zemra
oh zot asme thua
kur do te ket diell per muaNe buze akoma shikohen gjurmet e puthjes qe me dhe.Pas saj miljona te tjera shkaterrohen.Por e para nuk fshihet asnjeher ................... {Te DuA}

Dyert e zemres kurre si hapa per asnje njeri ,por shtegun e ke gjetur dhe ne enderr me vjen ti.Hap syte te te largoj,por sa i mbyll hyn fshetesisht nga ai shteg qe vec ti e di.Mos valle kjo esht dashuri?

Urrejtjen do ta kaperdij me uje e sheqer ,edhe pse e hidhur .
Zemres do t'i ve nje gure edhe pse me jep te dridhur .
Ndjenjes me ferre do t'ia cjerr fytyren,edhe pse do te me dhembe.
Te pakten me thuaj zemer hapur---Me ke dashur apo je tallur?....................


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kam malle per ty
kam malle per ty i thashe qiellit dhe ai me rete u perplase.
kam malle per ty i thashe detit.ne te valet me bregun u perplasen
kam malle per ty i thashe gjithe botes ,por askush sme degjoi.
kam malle per ty ,por askush sme besoi ,
i heshtur ne ndiejat e mija
ne to me zuri vetmia


mos mendo qe te harroj vetem ty te dashuroj zemra ime rre vec per ty, ty te kam si dy syt e mi, besom vetem ty te du pa ty smud te jetoj

____________________________________________

nese mendon dikush per ty mendo edhe ti per te nese te don dikush ty duaje edhe ti nese te tradhton ajo qe vertet ti e don kurr mos e harro se besoj qe enderren zoti do ta realizon te dua shum Zemra dhe beso se kur te jam me ty do te ndihem me i lumturi ne bot por besoj se do te vjen shum shpejt kjo dit

_____________________________________________
te jetosh e mos te dashurosh esht fare sikur te mos egzistosh nese dike e don loti do te piko duhet te luftosh qe mos ta tradhtosh..

_________________________________________
O Zot me degjo, dy zemra i bashko
dy lule mos i Thaj, dy te dashuruar mos i ndaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:28 am

Dashuruam, jetuam pėr njeri tjetrin
egzistuam dhe ishim tė lumtur
te dashuruar endėrronim shpresonim dhe i besonim dashuris sonė
ishe gjithēka pėr mua
ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes
isha gjithēka pėr ty, gjithēka qe ti deshe
por ne njė ēast rruga jon u ndal
Unė e ti shkuam ne rrug te ndryshme
Pse???
Nuk e di.
ndoshta e di, ndoshta ti e din
por tani nuk Ka me rėndėsi
e patem dashurin dhe e humbem.
dashuria jone tani eshte vetėm kujtim .
kujtim ėshtė dhe koha e lotėve dhe e vuajtjes pas ndarjes.
gjithēka e imja dhe gjithēka e jotja
dhe unė dhe ti tani dashuri tė tjera.
por ta them njė gjė pa deshmita se;
pas teje kurr askush nuk ėshtė dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.
sepse "kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barź"
shkelqimi im eshte shuar.Imazhi

Nje imazh kam ne sy
por qe se shoh dot,
nje rrahje kam ne zemer
qe se ndaloj dot,
nje emer kam ne mendje
qe dot se fshije,
nje shprese kam,
nje shprese vetem per ty.
Te pres te vish
te me shfaqesh nje dite,
ne nje dite me shi
te te shoh ty,imazh i ri.
___________________________________________________________________________________________


Vetmi
c mekat kam bere o Zot
qe i lumtur smund te jem
sapo gjej nje dashuri
jeta me kthehet ne ferr.
___________________________________________________________________________________________


Te lutem me ler vetem
kur i lumtur smund te jem
qe dua dashurin ta ndjej
kur ate smund ta kem.Me ke rene ne mendje,dot ste harroj
me ke rene ne zemer,dot ste largoj
nje dashuri platonike me ka rene ne sy
mallkoj kete zemren time ,qe dashuron si femije.
_________________________________________________________________________________


Nje dite,kur te zgjohesh mos laj
syt me lot dikush do te tregoj se
nuk jam ma ne kete Bote.Mos pyt
se si vdiqa por pyt se si jetova
pyt si me kaluan ditet qe pa ty i
SHIJOVA
_________________________________________________________________________________


fluturo more pellumb ket leter mos
e humb e kom shkruar me shume
mundime shko e dergoja zemres time
_________________________________________________________________________________


Sote jam i merzitur permua nuk ka
ngushllim,sonte permua vetem vdekja,
eshten shpetim,kur ti nuk je mir une ,
merzitem shum,kur ti je e lumtur
ateher jam edhe une


NDARJE APO ENDERR

Nga ta gjej nje fjali te bukur,
qe tet terheq e tete mbaj timen.

Po.Por edhe sikur ta gjenja!
nga ta fluturonj tash tek ti un kaq larg i tretur.

Po ti mos u zemero ne mua.
Une nuk di se qpo te them,te me presesh apo jo?

Kur u ndava nga ti
vetem nje fjale tenden mbaj ne zemer

ik por kthehu,
sepse syte e mi vetem fytyren tende do te shohin.

Tani zgjidh,une nuk e dij ne ti thash te gjitha.

________________________________________________________________________________________


KUJTIMET


Vitet kaluan dhe u treten,

e ti nuk je me mua.

megjithate kujtimet per ty mbeten,

edhe pse kujtime jane,

e une ende te dua...

________________________________________________________________________________________


Une jam i burgosuri yt
Rroj me prangat qe ti me ke vene
Po cudi as qelia sme mbyt
Dhe sme mbyt as dritarja e zene
Kur ti prangat mi hodhe ne mish
Une i putha duart e tua
Eshte rast i pashembullt ta dish
Qe xhelatin ta puth e ta dua
Ky burgim sa do te zgjase se di
I perjetshem do te kisha deshire
Po ti eja me shpesh ne qeli
Te burgosurit tend i vjen mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Wed Aug 23, 2006 11:28 am

Nė Zemren time,
gjindetnje pik nuk,
ėshten asgje tjeter,
veq emri yt.
Zjarri i zemres do,
tė shuhet por kujtimi,
pėr ty do te ruhet atė kam Zemer,
Tė Dua...?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
ina_uk

avatar

Female
Numri i postimeve : 15
Age : 35
Localisation : London
Emploi : Law student
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Fri Aug 25, 2006 4:18 am

It's been a long, long time
since we've been apart,
I miss you so much my love,
I didnt know it would have been this hard.

I left without a note,
without letting you know of my intentions,
The thought of it
breaks my heart
I know that you did not diserve it.

But i knew that one day i had to go,
and you knew that too,
it was hard for me, you know,
because i deeply loved you.

Now I belong to someone else,
and you belong to someone elses, too
but our love will live forever,
as I will always love you,
....and I know you'll always do.

I stay here, living with regrets,
of the love i had and i let go,
maybe i was cursed when I was born
never to have the one I love....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ina_uk

avatar

Female
Numri i postimeve : 15
Age : 35
Localisation : London
Emploi : Law student
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Fri Aug 25, 2006 4:27 am

"Never Enough of You..."

You could give me a kiss,
that would sizzle to the core,
yet I'd not be appeased
if you gave me a dozen more.

You could hold me close
to warm this heart of red
yet you'd find that my
desire has not fled

You could visit me at night
and please me with your touch,
yet come the dawn,
I'd want you just as much.

You could try something old,
or something new and improved,
yet my hunger for you
could never be removed.

You could kiss me, hold me,
and vow your love so true,
but no matter what you do,
I'll never get enough of you.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Fri Aug 25, 2006 4:48 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Fri Aug 25, 2006 4:43 am

Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty.


__________________________________


Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh me zemer te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj

__________________________________


Te lutem shko pa lot ne sy. Te lutem shko se sjam per ty. Te lutem shko koken mos e kthe, mos me shiko mė se ti vet me le. Dashuria jonė u shua si dielli nė perendim, te lutem shko se mė ska kthim.


__________________________________

E kam nje deshir, oh sa eshte e thjesht, buzet tua me ti puth njė tjeter s“kisha deshte. Te dua te dua dhe prap te dua, ne se pa ty vdes, ne ate bot do tė pres!!

__________________________________

Nese une do te vdes me mbulon dheu i zi, mbi varrin tim do te shkruaj, te kam dashtur vetem ty. Thikat i duroj plumbat i pranoj por te ndahem prej teje as qe e mendoj!


__________________________________

Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim!! Te kam hane e te kam drit, te kam zemer e te kam shpirt!! Mbes me shpres dhe pa durim qe te me bėhesh fati IM!!

__________________________________


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Fri Aug 25, 2006 5:16 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Fri Aug 25, 2006 2:13 pm

Me afshin tim ndjenjat do ti ndez
dhe trupin tend me lot do ta laj
vec te zbardh me ty nje mengjez
se kete mall s'mundem me ta mbaj.
Per buzet e tua un sonte po vdes
nje puthje me shume nga ti po pres
me shtrengo me afsh vetem per nje cast
une do te lejoj asgje nuk do flas.
Ata syt e tu si ka kush ne bote
zjarri i tyre shkrin akullin e ftohte
nje shekull te ter une do te pres
pa me then ''TE DUA'' une nuk do vdes.
Me buzet e tua do te bej cudira
dhe nga goja jote vere do te pi
kembet e tua do ti mbaj te shtrira
dhe mbi trupin tend do te bej DASHURI .
Buzet do ti puthja po te kisha prane
do te thoja te dua sa deti pa ane
madhi sec me merr per ty sonte
nese nuk merzitesh po te them TE DUA ?.
I yti deri ne vdekje,i yti dhe tani
i yti deri ne humbje deri ne pa fundesi
edhe kur te jem i tretur, posh nen dhe te zi.
I yti do jem, i yti dhe atje.......................me ty do jem.


<<< LOTI IM>>>
SA JAM I MERZITUR
SA JAM I VETMUAR,
LOTI I NXEHT QE RRESHKET,
MBI BUZ KA PERFUNDUAR
NUK ME LEN TE SHKRUAJ
NUK ME LEN TE FLAS,
ME BIE NE FLETORE
E ME VJEN TE PELCAS,
JU O LOT E MI
QE BINI NE FLETOREN TIME,
MOS MA PRISHNI KET POEZI
SE JAN VARGJE PLOT KUJTIME,
DUA QE TE SHKRUAJ
E RRESHTAT TI PLOTESOJ,
DUA TE KUJTOJ DIKE
E DUA TJA DHUROJ,
TI O LOTI IM
QE NGJAN SI KRISTAL,
TE LUTEM MOS PIKO
SA TE SHKRUAJ NDAL,
DHE JU QE E LEXONI
KUJDES SE MOS E LAGNI,
MOS MA PRISHNI POEZIN
PRANDAJ DHE JU MOS QANI,
DHE JU QE E DEGJONI
QE TE LAGET MOS E LEJONI,
QE MOS TI PRISHEN SHKRONJAT
DHE ME MIR JU TA KUPTONI,
JU O LOT....... O LOT E MI
QE BINI NE FLETOREN TIME,
MOS MA PRISHNI KET POEZI
SE JAN VARGJE E PLOT KUJTIME
VEQ PER TE DASHUREN TIME.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Sat Sep 02, 2006 9:12 pm

Kur Shpieti thelle mu thye nga nje dashuri
kur zemra fort shpertheu nga nje tradheti
thelle me plagose nje Zot e di
thelle me lendove mekatari je vec ti
Te urreva, te shava, e te mallkova
se zemra me dhimbje smbante dot
se endrrat e kater vjeteve
ran, u shkrin e u kthyhen ne lot.
Lot gezimi e hidherimi vec per ty derdha
e jo me kurre ate se bej
se zemra vec nje here lendohet
e jo me kurre ne nje te re ajo nuk shnderrohet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Thu Jan 18, 2007 9:29 am

Ta fal si kujtim 100% shpirtin tim.
Nese shpirti ste mjafton
te fal syrin qe per ty loton.
Me lot ne faqe me lot ne sy ,
me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Thu Jan 18, 2007 9:29 am

Parajsa Eshte Nje Vend Brenda Zemres
Ku Mbajme Kujtimet E Atyre Qe Duam...
Pa Ty Kjo Parajse Nuk Do Te Ekzistonte...
Ne Vend Te Saj Do Te Ishte Ferri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Thu Jan 18, 2007 9:33 am

Puthja ne dore – Adhurim.
Puthja ne faqe – Dua te jemi vetem shoke (shoqerore)
Puthja ne qafe – “Kam nevoj per ty”
Puthja ne buze- “Te dua” (Dashuri)
Puthje ne vesh - Tallje
Puthja ne ndonje vend tjeter.. – “Le te mos kalojme larg njeri tjetrit”
Shikimi ne sy- “Puthme”
Luajta me floket” – “S’mund te jetoj pa ty”
Duart ne belin tend – “ Te dua aq shhume sa s’te le dot te ikesh”


Goca – Nese ndonje djale freskohet me ty, futja shuplaken.
Ēuna – Nese ndonje femer ju fut shuplaken, synimet e saja jane akoma te mira.
Ēuna e goca – Mbyllni syte kur puthni, eshte e pahijeshme te ngulatni syte ne partnerin

Mbajeni ment –

A peach is a peach
A plum is a plum,
A kiss isn't a kiss
Without some tongue.
So open up your mouth
close your eyes,
and give your tongue
some exercise!!!

(Pjeshka eshte pjeshke
kumbulla eshte kumbull,
puthja s’eshte puthje
pa pak gjuhe.
Prandaj hapeni gojen
Mbyllni syte,
dhe jepni gjuhes suaj
pak ushtrime.)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Thu Jan 18, 2007 9:55 am

zog i plagosur
kaluan shum dit ishim tė pa ndar mirpo lamtumir ti mė the mė parė.
Ti mė the s'te dua mbeta e hutuar humba si njė solė ne detin e trazuar.Mbeta unė e verbėr rrugėve si e mjerė ngjaj me njė zog me krahet e mjer.Ishte ditė e ftohtė duke se binte shi jo nuk binte shi lotonin syt e mir.


I thash dores shkruaj,jam e lodhur thot ajo
I thash syrit shiko, loti me verboj
I thash gojes fol, buza so me dridhet
I thash zemres kendo, jam e vdekur thot ajo.

I embel dhe i but, ne goj kur e fut,
i bardh a i zi ngjyra nuk ka rendsi,
te fort e shtrengon me goj e rrotullon
aromen ja shijon....sakezin kur e kafshon!!!

E dua Dashurine si Toka --> Diellin
E dua Dashurine si Trėndafilat --> Shiun
E dua Dashurine si Pemėt --> Dheun.
E dua Dashurine si Peshqit --> Ujin
E dua Dashurine si Nėna --> Foshnjėn
E dua Dashurine si Femija --> Gjirin
E dua Dashurine si Mbreti --> Fronin
E dua Dashurine mė shumė se Jeta
Se Jeta nuk ka kuptim pa Dashuri

DITARI I POEZISE


U hap ditari i jetes time
i plageve dhe i merzise
u hap nje varr dhe nje leter
u hap ditari i poezise


u hap jeta perseri
por e mbylli shpejt nje djall
u hap nje zemer ne rini
por ate e mbylli nje varr


nje zemer qe te qau shum
nje zjarr i tradhetise
nje lot qe me pikoi
ne ditarin e POEZISE


Nese mendon se nuk te dua
pyte ate qe un se dua.
Besoj se ai te tregon se
sa te dua as ne mendje
nuk te shkon...
un te dua me te vertet
nese nuk me beson pyte
zemren time se ajo te
tregon ...
dhe me ne fund un sa
te dua as deti nuk ka
ujé qe buzet tua ka
fuqi per ti mbuluar TE DUAAAAAAAAAAAAA
Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova:
Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi..
.Dhe me vone te pash ty dhe ne fund
e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Thu Jan 18, 2007 9:59 am

Dashuria... eshte jete, shijoje
Dashuria... eshte enderr, endrroje
Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
Dashuria... eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria... eshte detyre, plotesoje
Dashuria... eshte pasuri, ruaje
Dashuria... eshte loje, luaje
Dashuria... eshte mister, zbuloje
Dashuria... eshte fat, perfitoje
Dashuria... eshte avanture, kujdes
Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria... eshte dashuri, lufto per te!!Fraza puthjesh

Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!

Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale.


Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje...
...u bene pothuajse 2 muaj e ½ qe jemi bashke, probleme kemi pasur. Kete e di mire. Dhe vetem kur mendoj se mund te te humbas me vjen te qaj. Nuk e di pse me erdhi kjo ide te te shkruaj, di vetem se kam nje ore duke shkruajtur emrin tend ngado sepse te dua dhe nuk do te doja te ndaheshim kurre. Me fal nqs nuk jam personi qe ti mertion, por TE DUA dhe derisa ti te duash une do te bej gjithcka te te qendroj prane dhe diten qe historia jone do te mbaroje do te ndihem shume keq, por do te ruaj ne zemer gjithe dashurine qe kam ndjere vetem per ty! TE DUAMe mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort!
Po e shkruaj kete leter per nje djal qe eshte ne klase me mua!! Per ti thene se e dua, dhe nqs ai e di, por ndoshta mendon qe dashuria ime nuk eshte ajo qe mendon ai dmth qe une nuk e dua, por une per te do te falja jeten do te desha shume qe ai te me kuptonte dhe te mos me konsideronte nje mikeshe .... por dicka me teper se kaq.....Te Duaaaaaaaaaaaaaaaa!
Bera keq qe te lash, tani zemra ime po vuan. E vura re shume vone qe te desha kaq shume. Qe kur nuk jemi me bashke e kuptova qe jeta pa ty eshte e pamundur. Mendoj gjithmone per ty. Ne cdo moment te dites je ne zemren time. Kujtoj momentet e bukura qe kemi kaluar bashke, por kam frike se nuk do te kthehen me kurre. Me mungon. Une di vetem nje gje qe zbulova ngadale ngadale duke te njohur dhe desha ta thoja me te madhe, ta degjonin te gjithe, te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Fri Jan 19, 2007 3:05 pm

WoooooW Amerikone akoma shkrun poezi ti lale nice Cool
Dhe i shkruan shum te bukura e patate lol!

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Fri Jan 19, 2007 7:59 pm

E NDJEJ...
E PREK...
E ENDERROJ...
DOREZOHEM E TERA NE CARKUN E SAJ...
QESH E LUAN ME MUA
SI NJE VOGELUSHE ME LODREN E SAJ.
ME MBYT...
ME NXJERR NE BREG PERSERI..
I KRIPUR SI DETI
E EMBEL SI LIQENI
KJO DASHURI...

ME KISH HUMBUR GEZIMI,
ME KISH HUMBUR LUMTURIA,
KENAQSI NDJEJA
VEC NGA LOTET E MIA,
ME KISH HUMBUR QETESIA,
ME MBULONTE VETMIA,
PE E DITUR QE PAPRITUR
DO RRISHFAQEJ DASHURIA……………

CA PIKA SHIU
TROKITEN MBI XHAM
DHE UNE PER TY NDJEVA MALL

CA VARGJE NDJENJASH
U HODHEN MBI FLET
PER TY MENDOJ
VEC DY FJALE..

DY FJALE QE KURRE
NUK ARRITA TI THEM..
I KYCA THELLE
DIKU NE NJE VEND...

CA PIKA LOTI
RANE NGA SYTE E MI
PESHUAN THELLE
TEK TI DASHURI...
Mendimet…

NE SHTRAT BIE TE FLE

NE MENDJEN TIME MENDIMET E SHUMETA HEDHINE VALLE
DHE SE DI PERSE
KUJTIMI YT TEK UNE VEND ZE

MOS NDOSHTA NDIHEM VETEM APO NDOSHTA NDIHEM KEQ
KUJTIMI YT TEK UNE
SE DI PSE LE KAQ MBRES

MOS VALL DASHURIA GJITHMON VUAJTJE KA
A MOS VALL EMRI I SAJ
DUHET TE JET NJE SHAKA….
U MUNDOVA TE TE HARROJ,
DUKE HARRUAR
SE TI JE I VETMI QE ME BEN TE KUJTOJ,
SE ENDE NE SHPIRT KAM DASHURI,
QE SME LE TE TE HARROJ...

NJE DITE VJESHTE UNE TE NJOHA
THONE QE VJESHTA SJELL TRISHTIM
POR NE GJETHET E SAJ TE ZVERDHURA
MUA ME SOLLI DASHURINE

NJE DITE VERE U LARGOVE
THONE QE VERA SJELL GEZIM
POR NE DIELLIN E SAJ TE NXEHTE
MUA ME DHUROI VETMIN

NJE PRANVER NE U NDAME
THONE QE PRANVERA SJELL DASHURI
POR NE NATYREN E SAJ PLOT JET
MA MORI DASHURIN VET………

KISHA KOHE QE KISHA HARRUAR
SE ENDE DIKU DICKA JETON
SE KUR ZGJOHESH JETA VAZHDON..

KISHA KOHE PA DEGJUAR
ZHURMEN E SHIUT TEKSA LAGTE FLOKET E MI
KISHA HUMBUR THELLE NE ATE MONOTONI...

PO BIJA THELLE,
THELLE DIKU NE PAFUNDESI...
PAPRITUR NDJEVA SE RASHE NE DASHURI...

KAM HUMBUR DICKA
AS VET SE DI SE CFARE
E NDJEJ BRENDA THELLE
SE ATY NUK KA ME ZJARR

NDIHEM FAJTORE PER DICKA
MEGJITHESE FAJ SKAM BERE
NESE NUK SHOH ENDRRA
GJUMI SI MUND TE ME ZERE?!

PYETA SHPIRTIN KURESHTARE
NDOSHTA AI E DI
MU PERGJIGJ :
ATJE NUK NDODHESH ME TI

Fillimisht postuar nga angelhurt
E pastaj, heshtje qetesi Dy zemra degjohen,here une,here ti TE DUA degjohet perseri Keshtu vazhdojm deri ne pafundesi Her te prek une,here me prek ti Dy zemra tashme jane bere nje Valle a sėsht kjo dashuri..... I dashur,
brenda ne shpirt ndiej diellin qe eshte futur..
thelle diku ndjej nostalgji te dremitur....
e ndjej mungesen tende cdo moment..
ne zemren time vec per ty ka vend..
I ndiej valet e detit tek vallzojne brenda meje..
e ndjej eren perkedhelse duke rendur pas teje..
te ndiej i dashur ku re je afer dhe larg..
dua te te kem... me shume se pak..
dhe nese kjo quhet e embla dashuri..
e ndjej se atje, vallzojme :UNE E TI.....


_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Fri Jan 19, 2007 8:24 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   Fri Jan 19, 2007 8:03 pm

Nje dit dot pendohem
nje dit dot me mungojsh
por nje lutje e kam
qe kurr tmos me harrojsh
nje dit dot me merr malli
nje dit do tet kerkoj
por as nje dit nuk ndalem
ty tet dashuroj....


Nese nga une munges do te ndjesh...
Nese do me kerkosh parreshtur,
e askund s'do te me gjesh...
Mos kujto e dashur se ty te kam harruar...
do jet thjesht...
se nga kjo bot jam larguar...
Dhe nese mangesi te pafund do te ndjesh...
e Dashur,
mos harro, se nese sjam me ty,
perjet pran do te me kesh....
Ty po te pres , asgjė tjeter ,
mes vdekjes dhe heshtjes ,
mes vetmis dhe trishtimit ,
mes hijes dhe jetes ,
Nga kjo pritje e gjatė
u pergjakė diku nje drit ,
njė zemer e cila priste
i than Lamtumir ! ! !

Nėse mė don aq sa mė thua ,
mos kėrko tė mė ndėrpresh ėndrrat,
dėshirat , kėnaqėsitė,
tė cilat i kam pėr ty ,
Ato jan kaq tė bukura po tė futesh mbrenda tyre ,
Pa to , unė s'do te jem ky qė jam ,
pa qenie pa shpirt ,
Pa to unė do te isha njė njeri i zbrazur ne trupin tim
i lėvizur nga tė tjeret ,
Pa to ti s'do tė mė duash kaq shumė !
Mos ke frig unė ėndrroj aq sa duhet ėndrruar ,
ndaj i zhgėnjyer nuk dal nga to ,
kujdes tė lutem mos mi lė nė gjysėm , ėndrrat,
dėshirat ,kėnaqėsin tė cilat i kam vetem pėr ty . . .

NUK E DI SI E KA EMRIN:
DASHURI A TRISHTIM?
KUR PER TY DIGJET NJE ZJARR I MADH,
KUR MBI TE LOTON TRISHTIMI IM.
I FLAS ZEMRES E ZEMEREUAR CFARE KERKON NGA KJO DASHURI?
AJO HESHT E TRISHTUAR
PERGJIGJE JAPIN VEC LOTET E MI...
MENDIMET JAN NGATERRUAR,
KONFUZE ESHTE EMRI IM...
E SHOH, E NDJEJ, E PAKENAQUR TRISHTIMIN
QE FLE MBI DASHURINE......

Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend
TE dua.

Mos ik nga e Vėrteta
Vetės i shton dhimbje tė kota
dėshir pėr njė tė pamundur fantazie
shoqėria nuk tė mjaftoi, e irrituar tė dukej bota
qėndroje nė ndejkje tė njė mėshumtėsie
Iluzioni tė dhuroi humbjen
nė aterimin e vonshėm tė sė vėrtetės
Mos ndalo vazhdo rrugėn e fatit
unė kėmbėt kam ngulur nė vendin qė jam e duhur
kėpucėt taket i thyen pėr t'mos vazhduar
nė pritje tė njė dite pėr tu liruar
Mos ik nga e vėrteta, shih kjartėsin
rrugėn e ke pa pengesė, vetėn e ndalon
errėsira ėsht nisur tė len pas vobektėsin
drita shpirtin ta liron drejt fatit qė kėrkon
Njė ditė do tė agoj pėr ty, e kaluara mbetet vetėm kujtim
njė harresė qė ishte, ringjalljen e flakė e bėn tym.
Dikush me tha qe jam fajtor
se me ty jam mekatar
por zemra i di vargjet vet
kur isha i lumtur e me pas i shkret..


Nese ty te kam dashur..
nese per ty ende mendoj
nese keto quhen mekate..
keto mekate po i pranoj...

me mungon cdo dite..
cdo cast te jetes sime...
cdo hape i jetes tend,
ngulitet thelle ne mendjen time...
per ty qaj, per ty vuaj,
per ty ndjej dashuri...
per ty, jam larg , per ty dua te behem hi...


_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Jan 20, 2007 4:25 pm, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vargje Dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Mesazhe Dashurie-
Kėrce tek: