www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 ABONEJA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeRaTsi_MiStRecMale
Numri i postimeve : 30
Age : 33
Localisation : Berat/Tiran
Emploi : Student
Loisirs : Shoqeri dhe femra
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: ABONEJA   Thu Aug 24, 2006 4:30 pm

Nje burre i vjeter pensionist kishte gati nje vit qe hipte ne autobus ne te njejten ore dhe blinte gjithmone dy bileta.
Fatorino behet kurioz nje dite dhe e pyet
Fatorino-Xhaxha pse gjithmon blen dy bileta?
Xhaxhai-se po te me humbi njera kam tjetren
Fatorino-Po sikur ti humbesh te dyja si do ja besh per kontrollin
Xhaxhai-Prandaj e mbaj abonen gjithmone ne xhepin e kemishes

*Klienti :*

Nje perdorues kompjuteri:

Nje vit me pare une permiresova programin tim "E FEJUARA 1.0" dhe e cova ne "GRUA 1.0". Vura re qe programi leshoi menjehere nje funksion qe quhet "BEBE 1.0" funksion I cili ka zene shume hapesire ne kompjuterin tim. Asgje nga keto qe ndodhen nuk ishin permendur ne manualin e programit. Nga ana tjeter "GRUA 1.0" filloi te futet vete automatikisht ne te gjitha programet e mia. Aplikime te tilla si "BISEDA-TE-SHKUTRA-ME-SHOKET 10.3" dhe "FUTBOLLI-I-SE-SHTUNES 5.0" nuk funksionione me fare. Nganjehere nje virus me emrin "VJERRA 1.0" shfaqet dhe me bllokon te gjithe sistemin, duke bere qe "GRUA 1.0" te sillet ne menyre te cregullt. S'kam qene I zoti ta c'instaloj programin. Doja te kthehesha te versioni i meparshem " EFEJUARA 1.0" por procesi i c'instalimit eshte shume I nderlikuar. Rreziku ne te cilin vihet I
gjithe sistemi eshte I llahtarshem. Dua te them se "BEBE 1.0" kam filluar ta pelqej e nuk kam deshire ta humbas. Ju lutem me ndihmoni!

Nje perdorues i deshperuar.*_Pergjigja:_*

I dashur klient,Veshtiresite tuaja jane normale ne mes shume perdorueseve dhe vijne si pasoje e disa gabimeve themelore ne konceptin e programit. Shume perdorues levizin nga versioni "E FEJUARA 1.0" te "GRUA 1.0" me shpresen e kote se "GRUA 1.0" nuk eshte gje tjeter vecse nje program per argetimin ose sherbime te nevojshme baze. Megjithate ne po flasim per dicka shume me teper te nderlikuar "GRUA 1.0" eshte nje system I plot veprimi I krijuar per te kontrolluar te gjitha aplikimet e tjera qe jane brenda ne kompjuter.
Eshte pothuajse e pamundur te c'instaloni "GRUA 1.0" e te ktheheni tek "E FEJUARA 1.0". I njejti problem eshte dhe me "VJERRA 1.0". Ky I fundit
eshte nje program I vjeter, prej te cilit e ka origjinen edhe "GRUA 1.0". Keshtu qe vuan nga ceshtje pershtatshmeria. Disa perdorues kane tentuar te
riformatojne gjithe kompjutrin edhe te instalojne programet "E DASHURA 8.0" + "GRUA 2.0" duke besuar se ky version I ri do te zgjidhe veshtiresite qe kane pasur. Perkundrazi problemet do te riten edhe me shume. Madje edhe nese versionet "GRUA 3.0" ose 4.0 do te duken ne treg
ne nuk ju a rekomandojme. Me mire ngjituni pas programit "GRUAJA 1.0" dhe mesoni ate mire ne menyre qe ti tejkaloni problemet qe mund te dalin.
Gjithashtu beni shume kujdes me cdo komande, sepse nganjehere reagon ne menyre krejt te papritur. Cdo difekt qe do te dale do te jete I lidhur (ka
shume mundesi) me ceshtje komandesh. Ne ju inkuarajojme qe te futni ne kompjuter shume shpejt programin C:/FALJE.EXE. Shmangni perdorimin e
komandave ESC (Dalje) ose DELETE (Fshi), te cilat shpesh mund te menjanohen me perdorimin e programit te percaktuar, C:/FALJE/EDHE/LULE.
Qe programi te funksionoje mire, ne ju rekomandojme blerjen e paketes "KOSMETIKE 3.0" dhe "PUSHIME 5.1" ose "SIGURISHT-QE-KE-TE-DREJT-ZEMER 4.5'
Disa kliente jane shume te kenaqur me perdorimin e ketyre funkioneve. Keshilla e fundit. Asnjehere, asnjehere mos instaloni ne kompjuter programin "NJE-E-DASHUR-TJETER-BJONDE 2.0" ose "E-DASHUR-E-FSHEHTE 3.1" Keto programe nuk pershtaten me programin "GRUA 1.0" dhe mund te te shkaterrojne njehere e pergjithmone te gjithe sistemin.
Nje familje qe kishte ndertuar nje shtepi te re, kishte deshire qe te vente nje patkua kali, ne dere te shtepise, ashtu sikurse eshte berezakon per te gjithe keto kohet e fundit.
Dhe per ta vendosur, me pare shkojne e pyesin nje hoxhe, nese ishte sevape apo jo?
Hoxha :- Po kali, ka kater patkoj, dhe hen dru 100 here ne dite, ndersa ju me nje patkua, dashkeni qe tju ece shtepia mbare !!!...
Punetoret e nje ndermarrjeje, kishin vendosur qe te benin nje ekskursion ne nje mal te bukur.
Burrat, kishin vendosur qe te merrnin me vete edhe grate e tyre.
Vetem njeri prej burrave, nuk kishte pranuar ta merrte gruan e tij.
Kur nisen, marrin dy autobuza.
Ne njerin hipen grate dhe ne tjetrin burrat.
Ne nje kthese te forte, autobuzi i grave rrezohet, dhe kur vijne burrat, ngalin autobuzin, dhe dalin me te shpejte, per te pare.
Kur shohin qe te gjitha grate kishin vdekur, burrat fillojne qe te qajne, ndersa ky qe nuk e pati marre gruan, filloi qe te ulerinte me te madhe !
Kur e shohin burrat e tjere qe po ulerinte me te madhe e pyesin.
- Po ti ore perse uleret?! Ti nuk e pate as gruan ne autobuz njehere!
- Po per kete gje, po uleras edhe une, pasi ajo mu lut qe ta merrja, por une nuk e mora !!!...
Nje burre qe po lexonte disa lajmerime ne gazete, kur sheh nje lajm qe shiteshin goma, ia ben:
Burri :- Boooooooooo, bo !
Gruaja :- Cfare ke more burre ?
Burri :- U shiskan goma te reja, lire fare moj!
Gruaja :- Po cte duhen gomat ty ore. Ti ske makine, dhe mendon per gomat...
Burri :- Po ti perse nxehesh njehere?! Se mos te kam thene gje une ty, kur blen sutjena !!!...
Nje burre kthehet ne shtepi i gezuar, dhe i thote gruas.
Burri :- Grua, e fitova deshmine e invalitetit.
Gruaja :- E si e fitove ?
Burri :- Isha tek mjeku, dhe sa u zhvesha ne brez e siper, ai e pa gjendjen time, dhe ma dhe te grupit te trete, deshmine e invalitetit.
Gruaja :- Po ti kisha hequr edhe breket, me siguri qe do te ta jepte te grupit te pare !!!..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
 
ABONEJA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Humor-
Kėrce tek: