www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shprese per luftimin e kancerit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: Shprese per luftimin e kancerit   Sat Jan 20, 2007 8:22 am

Pas 10 vjet studimesh vertetohet se Vitamina C lufton kancerin. Ne vitin 1980 prof.dr.Pauling, zbulon se perdorimi i Vitamines C me doza te medha ne pacientet me kancer mund ta zhduk ose ndalon zhvillimin e kancerit. Studimi u la pas presione te medha nga firmat e medikamenteve sepse Vitamina C eshte shume e lire.

Para pak kohesh ne Las Vegas, ne prezencen e 6000 mjekeve prof.dr. John Ionescu amerikan bashke me ekipin e tij pas dhjete vjet studimesh ne Amerike dhe Suedi konfirmojne, Vitamina C lufton kancerin, gjate Konferences ne Las Vegas ata kane prezantuar shume raste pacientesh.

Pritet qe se shpejti ky studim te hyje ne fazen e preklinikes dhe me vone ky tratament te jete i disponueshem per te gjithe pacientet.

Lajmi eshte i mrekullueshem sepse megjithese flasim per thingya te cilen e njohim te gjithe Vit.C, kjo do te thoje qe tratamenti do jete i lire, i disponueshem per te gjithe ata qe vuajne nga kanceri dhe rezultatet shume te mira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
 
Shprese per luftimin e kancerit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Trupi dhe Shėndeti-
Kėrce tek: