www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 "Discovery"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: "Discovery"   Sat Jan 20, 2007 8:07 am

Zgjatet vizita e "Discovery" nė Stacionin Ndėrkombėtar tė Hapėsirės
Astronautėt e anijes amerikane tė Hapėsirės Diskavėri po pėrgatiten tė zhvillojnė sot njė ecje tė paplanifikuar nė hapėsirė pėr tė palosur panelet diellore tė Stacionit Ndėrkombėtar tė Hapėsirės.

Dje, ekuipazhi i Diskavėrit pėrgatiti jetet dhe veshjet e hapėsirės pėr tė kryer nė ecje tė katėrt jashtė stacionit.

Astronautėt amerikanė Robert Kurbeam dhe Sunita Uilliams do tė punojnė pėr tė palosur panelet e vjetra djellore dhe pėr t’i futur nė kuti, nė mėnyrė qė panelet e reja tė punojė si duhet.

Ecja e katėrt nė hapėsirė sot do ta vonojė deri nesėr nisjen e Diskavėrit pėr nė Qendrėn Kenedi tė Hapėsirės nė Florida, duke realizuar zbritjen tė premten. (VOA)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
 
"Discovery"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Shkenca-
Kėrce tek: