www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 C'eshte LIRIA-Ku gjendet ajo-Vlera e saj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

[Master]

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: C'eshte LIRIA-Ku gjendet ajo-Vlera e saj   Fri Jan 19, 2007 8:54 pm

Liria eshte nje mundesi veprimi dhe jo mendimi.
Liria qendron ne vetevendosje.
Liria gjendet ne fuqine e arsyes sone, te vullnetit tone mbi qenien tone mbi jeten tone.
Vetem jeta e lire mund te kete nje vlere morale.

Te jesh i lire eshte nje pasuri; te behesh i lire eshte te zesh qiellin me dore-(Fihte)

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
 
C'eshte LIRIA-Ku gjendet ajo-Vlera e saj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Hapėsirė filozofike-
Kėrce tek: