www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 KF ELBASANI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: KF ELBASANI   Wed Jan 17, 2007 12:42 pm

TIGRAT VERDH E BLU TE ELBASANIT

ELBASANI ZEMRA JONE TI PER NE JE KAMPION .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: Re: KF ELBASANI   Wed Jan 17, 2007 12:47 pm

Koreshi dhe Tiko, "dy sytė" e Gezdarit!
Ekipit kampion i janė bashkuar edhe dy pėrforcime tė reja, Erald Koreshi dhe Ligoraq Tiko. Tė dy kėta lojtar njihen mirė nga tranjeri Gėzdari. Koreshi kishte mbėrritur te Elbasani qė me ardhjen e tranjerit tė ri. Gjatė fazės sė parė ai luante me ekipin e Teutės, po nuk u aktivizua asnjėherė. Gėzdari e ka pasur dhe nė U-19 nė kombėtare dhe kjo ishte njė nga arsyet qė ai erdhi te Elbasani dhe u provua. Erald Koreshi luan mesfushor dhe kishte njė pėrdorim tė mirė tė topit. Kur tė gjithė kishin hipur nė autobus pėr tu nisur drejt Malit tė Zi, ndodh dhe njė dhurat tjetėr e presidentit Laze. Njė njohje e vjetėr e Edmond Gėzdarit u bashkua me kampionėt dhe ai ishte Ligoraq Tiko. Marrėdhėniet e mira qė kanė dy klubet respektive Elbasani dhe Skėnderbeu nuk e bėnė tė vėshtir kalimin e lojtarit ne fjalė nė rradhėt e kampionwve. Tiko njihet mirė pėr luftėn nė ajėr dhe mė parė ėshtė aktivizuar nė skuadra si Dinamo, Teuta, Skėndėrbeu. Kėto dy lojtar janė 100% “made in Edmond Gėzdari”, sepse ishte dėshira e tij qė tė afroheshin nė ekip. Kėshtu kampionėt tashmė tė ndodhur nė Hercegovina tė Malit tė Zi, nė gjirin e tyre do tė kenė dhe 2 futbollist cilėsorw. Pritet me mjaft kureshtje nga tifozėt verdheblu ardhja e sulmuesit nga Franca, sipas informacioneve qė ne si sajt kemi, ky sulmues ka pak a shumė tiparet e Samuel Eto tė Barcelonės. Ndėrsa kroati Peric ėshtė bashkuar me grupin, priten dhe nigerianėt e Elbasanit Abdulla, Asete, Akamba.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: Re: KF ELBASANI   Wed Jan 17, 2007 12:48 pm

Urime “BEST PLAYER”, Gentian Stojku!
Dua te pershendes Best Player in tone Gentian Stojku dhe ta uroj ate per cmimin e marre. Votimi i kryer ne sajt nga tifozet nxorri fitues lojtarin qe me 7 golat e tij ka kontribuar ne fitore te rendeishme te ekipit. Stojku ne kete pjese te kampionatit ka treguar shpirt gare dhe sakrifice duke luajtur ne pozicione te ndryshme ne sherbim te ekipit. Ai me eksperiencen e tij shpesh here ka udhehequr ekipin drejt rezultateve pozitive. Ne tifozet jemi te kenaqur qe kete cmim e fiton nje lojtar i cili eshte rritur ne ekipet zinxhir te KF Elbasanit. Nje lojtar i cili eshte dhe nje simbol i ngjyrave verdheblu. Urojme qe ne gjurmet e Stojkut te ecin dhe lojtar te tjere te ekipit qe kane dale nga ekipet zinxhir te KF Elbasanit si Mehmetaj , Kuci , Kacollja etj. Keta te fundit ne ndeshjet ku jane aktivizuar kane treguar shpirt te larte gare, duke na kujtuar legjendaret tane si Ardian Popa, Zamir Arapi, Cim Asllani, Luan Deliu, Kosta Rama etj, te cilet ishin gati te “vdisnin” ne fushe vetem qe ekipi te fitonte. Mendoj qe Stojku eshte nje shembull i mire dhe per ta. Ne mbyllje i urojme Stojkut te vazhdoj me te njejtat ritme ne shenimin e golave dhe me te njejten forme sportive ne pjesen e mbetur te kampionatit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
SKORPIONSKING

avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 33
Localisation : elbasan(detroit)
Emploi : hacker
Loisirs : hacker
Registration date : 17/01/2007

MesazhTitulli: Re: KF ELBASANI   Wed Jan 17, 2007 12:48 pm

Ta nisim me FITORE!
Kjo periudh e merkatos e ka gjetur klubin e Elbasanit ne “ethe”. Ne klubin tone u afruan mesfushoret Patushi, kroati Peric, Nallbani dhe mbrojtesi Papuci. Afrimi i lojtareve cilesor na ngrohe ne si tifozeri pasi kjo eshte ajo qe ne prisnim nga drejtuesit tane. Ne kete pjese te pare te kampionatit Elbasani shfaqi mangesi serioze ne mesfushe, gjithashtu dhe ne mbrojtje. Kurse pjesa me e “erret” e ekipit ishte sulmi . Ne edicionin kur Elbasani u shpall nenkampion sulmuesit tane kryesor arriten te shenonin pak gola duke pasur dhe ndihmen nga mbrojtja dhe mesfusha. Keshtu Dede shenoi 8 gola dhe po aq dhe Ahmataj, shifra keto te denja per sulmues. E njejta histori u perserit dhe ne edicionin e vjetshem kur ne u shpallem kampion. Lojtaret e reparteve te tjera ndihmuan sulmin. Shpresojme qe kete vit futbollistik te kemi lluksin e munguar ne keto 2 edicione e fundit. Elbasani tenton ta kete ne kete pjese te mbetur te edicionit ku eshte vene ne kerkim te njeriut gol te munguar prej kohesh, te cilin ne kete edicion eshte munduar ta beje Stojku. Afrimi i 1 sulmuesi qe garanton 20 gola ne sezon te tipit Salihi , Sinani eshte detyra e parealizuar deri tani nga stafi drejtues i KF Elbasanit. Ne rast te afrimit te Shaqirit apo ndonje tjetri qe te garantoj gola ne vazhdimesi do te jete nje siguri me shume per ekipin tone. Besojme se presidenca do ta mbuloje kete boshllek te ekipit ne menyre qe ta fillojme mbare pjesen e mbetur te kampionatit per te arritur objektivat tona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
DhE^DjAlLi^QaN

avatar

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: KF ELBASANI   Sat Jan 20, 2007 5:45 am

Elbasani miqėsore me klube serbe dhe malazeze!Ekipi i Elbasanit qė nga fillimi i javės po vazhdon fazėn pėrgatitore nė Hercegnovi tė Malit tė Zi.

Ekipi i Elbasanit qė nga fillimi i javės po vazhdon fazėn pėrgatitore nė Hercegnovi tė Malit tė Zi. Ekipi kampion nė fuqi ėshtė sistemuar nė hotelin "Plazha", ndėrsa seancat stėrvitore i zhvillon nė njė fushė sportive mjaft tė mirė, rreth 4 km larg hotelit. Kapiteni i Elbasanit, Elvis Kotorri, nė njė prononcim nė linjė telefonike pėr “Futbolli.com” bėri tė ditur se "krahas Elbasanit nė qytetin bregdetar tė Hercegnovit janė sistemuar edhe 2 ekipe tė tjera, njė malazez dhe njė serb, me tė cilėt trajneri i verdhebluve Gėzdari ka planifikuar tė zhvillojė ndeshje miqėsore". Ndėrkohė, gjatė meraktos sė dimrit Elbasani ka ofruar nė radhėt e tij disa futbollistė cilėsorė, midis tė cilėve ėshtė edhe mesfushori sulmues kroat, Darko Periē dhe pritet qė t'i bashkohet edhe njė mbrojtės dhe njė mesfushor tė huaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KF ELBASANI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KF ELBASANI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Sport-
Kėrce tek: