www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi te ndryshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Poezi te ndryshme   Wed Aug 23, 2006 11:08 am

Ju lutem te gjithe anetareve te shkruajne poezite njera mbas tjetres.do filloj un e para sa per shembull pastaj shkruani juve

Cte te bej ty?
Te puth me mallin e dashurise
e te te kem perhere me vete
apo te te djeg me zjarrin e mall te magjise qe as hiri te te mos mbetet. santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: [masters_babe]   Wed Aug 23, 2006 11:09 am

O zotttttt sa romantik ky lart
ok pra po shkruj dhe un tani nji

Ah dashuri, dashuri
ti je nje e jeton ne dy
fillon ne zemer e mbaron ne sy


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Aug 30, 2006 9:05 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Wed Aug 23, 2006 11:09 am

Syte e tu heshtje kozmike
buzet e tua qeshje ironike
fytyra jote as po as jo
dreqi e di me do a s'me do.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Wed Aug 23, 2006 11:10 am

te desha ty e prape te dua
po nuk e di se cfare mendon ti per mua
por prape te dua e ste harroj
e nga zemra ste largoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: xheneroza   Wed Aug 23, 2006 11:10 am

une te dua ty
e ti se di a me don
te therras ne telefon
e ti me ignoron
te lutem me thuaj qe me do
se une pa ty nuk jetoj dot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: S'E DI   Wed Aug 23, 2006 11:11 am

Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur te dy vetem rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti per mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes per buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do te ndodhe me ne te dy
Sikur te mos jem me me ty
Sikur kjo ender te ndalet nje dite
S'e di a do te shoh me o drite?

S'e di pa ty cdo bej o yll
Pa ty kjo bote me duket nje pyll
Pa ty kjo bote s'do kete kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do te duroj
Pa e puthur me ate goje
Pa e prekur me ate dore
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjate do te vazhdoje
Por di sa shume te deshiroj
E di sa shume ti me gezon
Kur pak vemendje me kushton

E ndjej se shume do te te dua
Sa kohe keto buze do me puthin mua
Sa kohe qe zemra do t'me punoje
Emrin tend do te kem ne goje.

S'e di sa shume do te zgjase kjo jete
S'di si do shkoje ne te vertete
Por dicka di me siguri :
Ajo qe dua je vec.......... Ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Wed Aug 23, 2006 11:12 am

Te shoh dhe mendoj....
C'fare mund te jap per nje puthje tenden
Syte e mi ndjekin te tute ne cdo levizjen me te vogel...
Trupi yt eshte me i bukur se cdo skulpture e gdhendur me shume xhelosi nga autori i vet.

Me duket sikur njerezit kuptojne deshiren e zgjarrte qe vlon per ty.
Do te shisja edhe shpirtin djallit
vetem te shijoja : edhe nje here te vetme,
embelsiren e buzeve te tua.

Me pervelon deshira
mallkoj lotet qe rrjedhin mbi faqe
e nuk arrijne dot te shuajne kete zgjarr
qe as Ferri nuk do e krijonte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Wed Aug 23, 2006 11:12 am

Njė Lot
Syt e mi mė jan shterr
Fytyra ime mė ėshtė bėr njė mask
Me vite gjat luft
Me vite gjat qetsi
Me vite gjat urrej vetėvetėn
Mu kan bėr mua shum gjat
Rrotull njė pik loti mbi faqe mė pikon
Njė lot mėrzije
Pėr at se jeta ime nuk ishte ashtu si mendova
Njė lot vetmije
Pėr at qė un vetėvetėn e kam mbyllur
Njė lot dhimbje
Qė un m’brenda e ndjej
Njė lot shkretėtije
Qė un ather skam mujtur ta pėrballoj
Njė lot qė ska fuqi
Pėr at qė un ather ska mujtur ta ndryshoj
Njė lot qė hesht
Pėr tė gjitha qė mua mė kan vra
Nje lot qė frigohėt pėr tė gjitha reth ti
Njė lot qė mban shum emocione
Qė un ather skam mundur ti pėr mend qė un si kam ndijer
Qė un nuk desha ti ndjej
Qė un nuk kam mundur ti qes jashta qe skam dasht ti qes pėrjasht
Por edhe ai lot kishte qen i shumtė…

Por mir prej njė loti ndryshuan tė gjitha
Njė nga njė vin fjalėt
Qė tregoj se kush jam un
Njė nga njė vin emocionet
Qė tregojn se qka ndjej un
Njė nga njė pikojn lotėt
Qė tregojn se un jam njė njeri dhe qė maskėn time e thejn
Lot qė mua mė shpetuan…

Bjen rrotull njė pik loti mdi faqėn time
Njė lot pėr tė gjitha emocionet e bukura
Qė un tash u mėsova ti ndjej
Njė lot qė mua mė qel
Nje lot qė ėsht pėrplot lumturi
Pėr at se jeta mundet me qen e mir
Njė lot qė un tash pėrnjėmend jetoj !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Wed Aug 23, 2006 11:13 am

duke pare pa sy
duke degjuar pa vesh
duke nuhatur pa hunde
duke folur pa goje
duke ecur pa kembe
duke shkruar pa duar
vdes cdo dite nen dallge
dhe cdo dite kthehem ne jete
sepse ne dashuri
ka fare pak dallim
ne mes vajit e kenges
ne mes jetes dhe vdekjes


fershellime ne toke
fershellime ne qiell
mbushem fryme thelle
mos me u ngjite ne diell

zgjidh shtegun time
te dal ngal nga mjergulla shtjelle
shikoj se jam peng
duhet me marre frym thelle'thelle.........

buzeqeshjet e humbura
duhet me zbulu valle ku me vane?
per pak fryme ne ajer
shpirti ende me qane

sduhet me u friksu
frym duhet te mare thelle
tegermoj perreth vetes
e mos te strukem ne shpelle

I lire te fluturoj
ne kaltersin e qellit
si flutura ne ajer
si peshku ne det

vall c'kerkoj larte?
c'zote fshihet ne qiell?
ne toke kam cka kam!
por duhet te marre fryme thell

cdo gje qe shohe e prek
qe eshte e seshte e kote
perben jeten time
qe jetova dje dhe sot

cdo gje qe ndiej e (s')kuptoj
qe marre e smarre vesh
perben jeten time
qe neser do mundem ta kem

sa me large tokes
sduhet me u ngjite ne qiell
me hharru se kush jam
e ne ajer te marre fryme thelle.........fine


i do duart e mia
te luash me to?
po te jam edhe syt
dhe me to shiko?
merme dhe zemren
dhe nje jet tjeter jeto?
vec kur te te jap shpirtin
te lutem mos me lendo........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[masters_babe]

avatar

Numri i postimeve : 55
Registration date : 30/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Sun Sep 03, 2006 1:58 pm

o master me ke mar poezite ore Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Sun Sep 03, 2006 3:10 pm

h mer se 1 emer kemi dhe ne [masters_babe] dhe [Master]1 master behet Razz santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
filja
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Tue Sep 05, 2006 4:29 am

te vran dashuri te hodhen ne zjarr
hirin qe me perkiste mezi arrita ta marr
tek mbaja ne dor hirin u treta edhe vete
erdha edhe un tek ti pasi pa ty skisha jete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
[masters_babe]

avatar

Numri i postimeve : 55
Registration date : 30/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Mon Sep 11, 2006 8:32 pm

: Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
THe_AnSwErMale
Numri i postimeve : 196
Age : 32
Localisation : Kine
Loisirs : LoL
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Fri Sep 15, 2006 3:37 pm

Master ik mer ti. un jam poet per vete. ti me tregon keto. pffff cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Sun Nov 19, 2006 5:54 pm

poezi shume te buckuraaaaaa Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   Tue Nov 21, 2006 4:20 pm

Po po po cbehet ketu te gjthe Poete kopjace jane bere:geek: lol!

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
50Cent

avatar

Male
Numri i postimeve : 13
Age : 34
Registration date : 22/11/2006

MesazhTitulli: nuk ka!!!   Wed Nov 22, 2006 6:40 am

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi te ndryshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Poezi-
Kėrce tek: