www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 PESHQIT (20/2-19/3)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: PESHQIT (20/2-19/3)   Fri Jan 12, 2007 6:41 am

Peshqit do tė pėrjetojnė njė fillimviti tė mbarė falė influencės pozitive tė Jupiterit, qė do tė sjellė shumė tė reja pėr t’u pasur menjėherė. Ndihmė do tė kenė edhe nga Afėrdita dhe Marsi dhe duke filluar nga javėt e para do tė prireni pėr tė arritur njė sukses qė e prisni prej kaq kohėsh. Muajt fillestar tė vitit, deri nė maj, do t’ju ndihmojnė tė kurorėzoni ėndrrat e dashurisė. Pėr sa i pėrket punės dhe financave, periudha mė e mirė do tė jetė gjysma e shkurtit deri nė gjysmėn e prillit, kur Mėrkuri do tė rrijė gjatė nė shenjėn tuaj. Periudha e verės do tė jetė ajo qė do tė shėnojė ndryshimet pėr tė gjithė ata qė janė tė lodhur sentimentalist. Me Marsin nė opozitė do tė jetė mė e vėshtirė pėr tė nisur raporte tė reja. Nė punė mos keni frikė tė merrni pėrgjegjėsi tė reja, sepse do t’ju ndihmojnė pėr tė ardhmen e karrierės tuaj dhe kėshtu do tė arrini tė fitoni mė shumė para. Pranojini pa rezerva edhe nėse nuk jeni tė pėrgatitur.

Dashuria
Viti 2007 do tė jetė i mrekullueshėm pėr peshqit, tė cilėt mė nė fund do tė mund tė konsolidojnė ėndrrat e njė date tė vjetėr pėr raportet qė jetojnė, apo edhe pėr ato tė sapokrijuarat. Pėr ata qė janė nė kėrkim tė partnerėve tė rinj, muajt korrik dhe gusht do tė jenė mė tė mirėt. Puna Mundėsi tė reja pune gjatė vitit 2007, tė cilat do t’ju ndihmojnė edhe nė fushėn ekonomike dhe financiare. Merrni pėrsipėr iniciativa tė reja, sepse nuk do tė gaboni.

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
 
PESHQIT (20/2-19/3)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Horoskopi-
Kėrce tek: