www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   Tue Jan 02, 2007 3:20 am

Ne se deshironi Ti Lexoni Me Muzik Kliko Ketu
LAMTUMIR


Lamtumir per her te fundit kthe koken edhe nje here. Me kurre s'do te takohemi as ne vjesht as ne pranver. Lamtumir kur te me thuash dorenfort shtrengomati Mos harro te me shikosh edhe nje here drejt ne sy. Lamtumires po i afrohet casti fundit i se vertetes kisha dashur ne ate moment ti them lamtumire edhe jetes. Kurr s'e kam menduar kete cast te rend e tragjik. kurr s;do te kisha besuar se ty te kam vertet armik
ME SHPRESE

Shpresa vdes e fundit e tash jetoj me shpres dua te jetoj per ty ne preherin tend te vdes ndoshta do te dua perseri ndoshta do te dua me zemer ndoshta ende nuk do ta harroj ty ate te bukur emer valle a me deshte vetem nje pik perse ne zemer tash me ngule thik perse tani te jetoj pa shpres kur shpresa e fundit eshte qe vdes sa te besova nuk merr me mend ne zemren time ti pate zere vend ne jeten tende une fitimtare por ne jeten time ti ishe tradhetare ne syte e tu sa shum une besova se do me tradhetosh as qe mendova sa te besova tani mendoj perse mua fati keshtu me mashtroj mos u ben ne jete tradhetare mos u ben ne jete pa zemer ' mos u ben laperice se nuk je e vetmja femer nuk dua tani te vdes por dua te jetoj me shprese se jeta eshte e tille shpresa e fundit vdess te kem edhe pak guxim te di se si ta veproj pas te mendoj se sa te kam dashur te mendoj pas teje a te ngas gjersa te jem ne kujtime per ty zemra ime ska sherim kur te me ndalet se punuari mbaj mend sa te deshti shpirti im nje shprese te madh e kisha dikur nje shprese te jem me ty nje shprese te pavdekur kurr te vdes per ty me lot ne sy sikur dita edhe nata pa ty me duken shume te gjata sikur jeta me pikellim ti mbete nje plage e pasheri


MOS E PRANO VDEKJEN

Mos e prano vdekjen
nese je e vetmuar
mos e harro zemren
qe shume te ka dashuruar


Mos e prano jeten
me vuajtje e pikllime
mos harro kurr
sa te deshti zemra ime
Mos e prano lotin
nese mbi ty pikon
mos e harro zemren
qe ende te dashuron

Mos e prano tjetrin
kur me ke ne zemer
mos harro se per mua
ishe e vetmja femer

Mos prano ngushllime
nga ata qe te tradhtuan
mos harro lotet e mi
qe shume per ty pikuan

Ndegjo zemren time
po te thote te verteten
se per ty jam gati
qe ta jap dhe jeten

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Jan 02, 2007 6:44 am, edituar 9 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   Tue Jan 02, 2007 3:36 am

EDHE SA TE VUAJ

Edhe sa per ty te vuaj
edhe sa te jetoj me lot
edhe sa jeten te jetoj
pa lumturi ne kete bot

Edhe sa do te vuaj me zemer
edhe sa do te em i vetmuar
edhe sa kohe do te kaloj
ta kuptosh sa te kam dashuruar

vuajtjen per ty e dashur
kurr per jete nuk e ndale
por tradhetine qe me bere
asnje here nuk do ta fale

edhe sa te qaj me lot per ty
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa duhet qe kjo zemer
pa nje shprese te mos jetoj

a nuk mjaftoi tere kjo kohe
a nuk mjafoi nje perjetesi
a tu duk pak zemra e vrare
qe u djeg per nje dashuri

edhe sa per ty te jetoj
kur shpresa kurr nuk vdes
shpresa me vdes e fundit
e une ende do te pres

do te te dua ende vetem ty
do te ruaj ne zemren time
kur do te mendoj se ste kam
do te jetoj vetem me kujtime

edhe sa te jetoj me enderra
edhe sa te jetoj me zhgenjim
kur te dhashe besen time
per ty po vdes shpirti.ZEMER DIGJEM E KALLEM

Ty te kerkova edhe pas ndarjes
por askund nuk munda te gjej
tani nuk e di ken ta mallkoj
ken duhet tash ta urrej

zerin tend te embel e mendoj
por smundem te them se ste degjova
e pashe se ishte vetem nje nate
qe ty atehere te enderrova

jeto jeten si te ka hije ta jetosh
por jeto me ate qe te dashuron
mos e ben gabimin qe nuk ka permirsim
se te deshti shum ty shpirti im

behu mjeke e plagve tua
te kaluaren qdohere e kujto shum
dhe mbaje ne mend kete zemren time
se vetem ty te dehsti shum

ndale lotin ne sy kur te pikoj per mua
mbaj mend kur te thash te dua
mbaj end se me nuk jetoj
por ende ty te dashurojMENDO SE..

Mendo te lus perpara
mos merr hap te gabuar
se ti je ajo vajza
qe shum e kam dashuruar

nese me vone me kthehesh
mua me sme gjen
kete dashurin time
me para kurr se blen

sdo te me gjesh mua
por do te gjesh vetem lot
do te kuptosh sa te deshta '
dhe sa te dua sot

ishte mire me qene
ti ne jeten time e para
se edhe nje jete qe jetuam
mbetem me rruget te ndara

kur une me ty isha
ne tjeter mendje skisha
vetem nje dashuri
qe me beri te mbaj
NGA ERDHE

Nga erdhe ti moj e dashur
nga erdhe qe ste pashe
a syte e mi po me bejne
apo ne dashuri rashe

as qe e prita kete ndodhi
nga pike nga erdhe ti
nuk po mundem te di
nga me erdh kjo dashuri

ne zemren time
u ngjallen emocione
kur ty aty prane meje
te pashe se si djellone

kam nje zjarr ne zemer
askush smund ta shuaj
kam frike se ti po digjesh
se brenda po te ruaj

me erdhe nga mbrapa
sikur ne befasi
te deshta te kem afer
te ndjej nje dashuri

qka te them te zoti
ne duar a te mbaj
a te leshoj pergjithmone
dhe nga zemra te ndaj

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Jan 02, 2007 3:49 am, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   Tue Jan 02, 2007 3:40 am

ENDERRA

enderra ime u fik
ty me jo nuk te shoh
nese ndonjehere me kthehesh
kurr me sdo te njoh

nje enderr per ty shikoja
dhe kurr nuk te tregova
se me zemren time
sa fort te dashurova

enderra ime u fik
shpresa e vetme ne jete
dashuria e parealizuar
qe e deshta me te vertete

tash e shoh te vetme nje
enderr te rende pa ty
se ate dite kur me ike
nuk te pashe me kurr me sy

vetem nje gje ne mend mbaj
dhe me lot kurr mos me qaj
se ne jeten time ti
ishe e vetmja dashuri
TE DESHTI ZEMRA

te deshti zemra ime
si nuk deshta kurr
per ty fala jeten
dhe e bera gur

te deshti zemra ime
per nje dshuri
te deshti shpirti thyer
te dua perseri

te deshti zemra ime
sa se kam besuar
se tash per mua mbetesh
nje vajz e paharruar
**Nje Enderr**

Nje enderr e nates
me zgjoi nga gjumi
po me rrjedhin djerset
sikur rrjedh lumi.

Nje enderr e bukur
me ty pran teje
te perqafoj fort me duar
dhe s'mund te ndahem prej teje

Nje enderr e nates se erret
ra si hije ne mesin tone
dhe nje dashuri te pathyer
ajo e theu pergjithmon.

Nje enderr e pash me ty
nje enderr te gjate dhe me lot
ti me ike pa LAMTUMIR
dhe u trete ne kete bot.

Nje enderr qe dikur e kisha
me nuk e kam kurr per jete
nje dashuri qe ty ta fala
ajo me humbi pergjithmone.

Nje enderr me gjak te plageve
nje enderr me lotet e syrit tim
nje enderr qe vetem ty te kisha
tani me mbeti plage pa sherim.

KUR TE TAKOJ KETU?


Kur te takoj perseri
per mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes

Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj

do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net

do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj

ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh.

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   Sun Jan 14, 2007 12:25 pm

Dua veē njė ēast!
Veē njė ēast do doja,

veē njė ēast zėrin ta dėgjoja,

do tė doja veē fytyrėn ta shikoja,

do tė doja veē njė ēast me ty tė qėndroja,

do tė doja veē njė ēast puthjen tėnde ta shikoja,

do tė doja veē njė ēast dashurin ta kujtoja.


*---------------------------------------------------------------------------*Dashuria jonė

Lulja cel --> thahet,

uji gurgullon --> ftohet,

aklispsi fillon --> mbaron,
Dashuria jonė lindi dhe do tė ngelet pėrgjithmonė.

*---------------------------------------------------------------------------*


E humba dhe vetvetenDuke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot

As njėrėn as tjetrėn.


*-------------------------------------------------------------------------------*

Mes akullnajave tė shpirtitMes akullnajave tė shpirtit Vrapoja,

Tė gjeja vullkanin e dashurisė.
Por mė kot mė kot u lodha

Mes akullnajave vullkan skish.
Njė fjalė e pathėnė mbeti.
Njė varg qė kurrė nuk u shkrua,
Kujtimin tėnd thellė nė zemėr Groposur

Pluhuri I harresės e ka mbulua

Unė hesht ti hesht

Kush tė flasė?
Unė qesh ti qesh
Kush tė kujtojė Tiktakėt e zemrės

Qeė nuk pushojnė?


*-------------------------------------------------------------------------------*Bukuria!Njerėzit nga bukuria mos I shiko
Se ajo shpejt tė gėnjen
Tė tjerat shihi dhe mendo
Pastaj thuaj mė pėlqen

*--------------------------------------------------------------------------------*


Bukuria!
U prish bota, u prish dynjaja,

dhe hupi krejt marrja.

Ra fustani, dul miniqi,

ma shum se shkolla, punon kafiqi.

Del plaku ne qershi,

e hek plistin mu ba mafi....!!


*--------------------------------------------------------------------------------*
Dhimbje nė Zemėr
Avione qė ulen
Tė tjerė qe ngrihen
Valigje qė zbrazen
Ėndrra qė fiken
Sy tė pėrmalluar
Njė lot I patharė
Buzė qė dridhen
E s’thonė dot nje fjalė
Njė zemėr e lodhur
Nga zhgėnjimi tkurrur
Njė ėndėrr e tretur
Nė shkretirė nė pluhur
Njė yll qė mė ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Mė lodhi ky fat
Mė hedh e mė pret
Dhimbja sot qan
Mė lodhi kjo jetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   Mon Jan 15, 2007 7:33 am


Lojėn tande kur se haroj..
Si dhe dashurinė, sa her nė mendime do ta kujtoj..
Pėr veq ty i dashur,nė zemrėn time tjetėr djal, smund tė kujtoj..
Dhe tė ta treogoj tė vertetėn,pėr veq ty tjėtėr nuk parnoj..!!!
Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te VdesU than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua..

Sa bukur qesh sa bukur shikon te dua
Per bese sa qe nuk beson cka me te
Then kur zemra ime vetem ty te don

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatriminJe larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ti e din se sa te dua
Une thjesht nuk mund me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate Boten tjeterSI MUNDE
S'kam besuar se mė ik si era
S'kam menduar tė jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy
Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe
Nė gjum mė bie ndėrmend
Kur flej
Mė duket tė kam pranė
Kur qeshi mė duket mė shikon
Kur qaj mė duket mė pajton
Eja pranė meje
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harrojJE LARG!
Mua vetėm nuk mė rihet E ti larg,larg shpirtit tim Pėr ty vuaj, nė pambarim Jam njeri si gjithė bota kam njė shpirtė kam njė lotė kam dėshir me tė taku Se larg teje jam qėllu Se nė ty vajz jam dashuru Je larg,je larg larg shpirtit tim Pėr ty do tė vuaj Deri nė pambarim ----------------------- Pres pėrse mė don ti mua ? pėrse unė ty tė dua ? Pėrse mė rrėmbeve zemėrėn ? Moj pėllumbeshė syshkruar ! Pėrse mė nxite ndjenjat ? Pėrse mi more sytė ? Pėrse tė lutem mė thuaj pėrse ? Fillove tė kesh frikė ! I frigohesha hėnės i frigohesha perėndisė i frigohesha vetvetes moj engjudhi i perėndisė ! I thelluar nė mendime pėr ty fillova te shkruaj natė dhe ditė si zog i humbur me padurim pres pėrgjigjen


Pėr ty ...
Me mall kujtoj atė qast pikėllimi,kur prej meje u ndave ti .Me lot nė sy e heshtje trishtimi , mė braktise ,mė ike , mė le ti.Tjetėr s'dashuroj nga ai ēast kur ike ti . Nė heshtje jeta do tė shkon , me lot, afshamė dhe vetmi.

----------------------------

Pres
pėrse mė don ti mua ? pėrse unė ty tė dua ? Pėrse mė rrėmbeve zemėrėn ? Moj pėllumbeshė syshkruar ! Pėrse mė nxite ndjenjat ? Pėrse mi more sytė ? Pėrse tė lutem mė thuaj pėrse ? Fillove tė kesh frikė ! I frigohesha hėnės i frigohesha perėndisė i frigohesha vetvetes moj engjudhi i perėndisė ! I thelluar nė mendime pėr ty fillova te shkruaj natė dhe ditė si zog i humbur me padurim pres pėrgjigjen tuaj...


DUHET TĖ VAZHDOJ PA TY
Shtėpi tė heshtura,
Nėn qiellin e rėnduar,
Shiu dhe Unė,
Tė ftohur nė vetmi,
Nė kėtė qytet qė asgjė s’ka marrė nga Ti.

Nė pritje harrova hapat e tu,
Mė ngjan si nė ėndėrr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Mė duhet tė filloj pėrsėri.


TĖ LUTEM

Mjegullat nėpėr sy,sytė mė janė verbuar,me duket se jame ne qiell,
e preki gjithėsinė,sa shpraztirė,era e ftohtė,yjet pa dritė,
edhe ato tė vetmuara,askund askush,shpraztirė e pafund,
i shqetėsuar jamė nuk di katė shkojė.
Cila rrugė mė shpie nė drejtim tė duhur,jam nė udhėkryq
pa emėr,
i humbur e i hutuar qėndrojė nė gjithėsi,
i mjeri i humburi unė nė kozmosin e pafundė.


Dua tė zgjohem nė jetėn qė isha ,dua tė bėrtasė LIBERTAS,
dua tė jemė ai qė isha,
dua tė dalė nga ky labirint,dua tė gjejė rugėn e humbur.
Endem anė e mbanė kozmosit tė pafundė kėrkojė atė...


Kėrkojė kohėn e humbur, kėrkojė jetėn kur isha fėmijė,
kėrkojė ditėn kur u dashurova pėr herė tė parė,
kėrkojė atė qė e kam humbur e qė nuk vjen dot!
e dashura kohė tė lutem kthehu vetėm pakė

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Jan 15, 2007 8:13 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   Mon Jan 15, 2007 8:04 am


Pikėpytje

Kur shndrit dhe shuhet dielli,
Kur ndodh eklips i gjatė,
Kur lind dhe sapo lind,vdes foshnja,
Kur vyshket pa ēelur njė gonxhe.

A duhet tė shohim gurėzit?
Gurėzit e shndritshėm te lumit
Apo tė ngjitemi nė majė tė malit
Dhe tė thithim ajrin e rrallė?

Kur dielli nė qiell shuhet
A duhet tė kėrkojmė nėpėrterr
Tė gjejmė dritė shpirtit tė gjallė?

Tė dy tė perqafuar

Dikur kam buzėqeshur me hėnėn i dehur
E ti mė shikoje e hutuar
Besoje se zoti na nxori nga veshi
Bashkė tė jetonim tė dy tė qafuar.

Kam pritur i dehur nė netėt e ftohta
Nė ditėt e nxehta pėr ty kam menduar
Profili i tretur nė ditėn e hirtė,
Mos shfaqet sėrisht,i zjarrtė,i malluar.

Moxarti nuk vdiq nė netėt e gjata,
Dhe unė jam hequr nė male, i humbur,
Mbete kujtimit me pluhur e mjegull
E qeshur,e bukur,si dikur e lumtur.

Tani rėnkoj me hėnėn e zbehtė,
Hapsirės shpėrndaj lutjet e mia,
Gjethet bien nė vjshtėn e verdhė,
E pemėve pa gjeethe fluturon vetmia.

Dikur kam buzėqeshur me hėnėn ei dehur
E ti mė shikoje krejt e hutuar,
Besoj se zoti na nxorringa veshi,
Bashkė tė jetonim tė dy tė qafuar.

DASHURIA

dashuria eshte gjithmon e duruar dhe e embel
asnje here nuk eshte xheloze
dashuria kurr nuk eshte mendjemadhe apo kryeneq
asnje here nuk eshte e pasjellshme apo egoiste
nuk mund te behen ofendime ne dashuri
dashuria nuk sjell kenaqsi per njerz te pa shpirt
por gjithmon shendrit ne te verteten
gjithmon eshte e gaqme per ta fale gabimin
te besoj dhe te shpreson
dhe te duron per qka do qe vjen dhe ndodh...

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   Thu Jan 18, 2007 10:09 am

I love you I love you I love you
Eja ……

EJA I DASHUR,
RREMBEME ME KRAHET E TU
DHE LART NE QIELL MERRME FLUTURIM
UNE NE TRUPIN TEND
TI NE TRUPIN TIM.
Image Hosting by Picoodle.com
ME SHTRENGO FORT,
NE KRAHET E TU SI ENGJELLOR
DHE ME PUTH ME AFSHIN E NGROHTE
TE BUZEVE QE I ADHUROJ.

Image Hosting by Picoodle.com


BEJ DASHURI ME MUA
TE DY SI NJE TRUP I VETEM
NE SHTRATIN E BUTE TE DASHURIS
TE NDJEJ
KUR TI RENKON NGA NDJESIT E KENAQSIS.
Image Hosting by Picoodle.com


EJA,
SHTRENGOME AQ SHUME SA E NDJEN NE SHPIRT
EJA,
I SHTRENJTI IM
Image Hosting by Picoodle.com


LESHOJE DASHURINE TE FLUTUROJ E LIRE…….


Image Hosting by Picoodle.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vargje Dashurie Te Reja Nga [Master]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Mesazhe Dashurie-
Kėrce tek: