www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sport.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
THe_AnSwErMale
Numri i postimeve : 196
Age : 32
Localisation : Kine
Loisirs : LoL
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Sport.   Thu Dec 21, 2006 6:08 pm

Juventus: Hetemaj, ky Litmanen i ri

Bardhezinjtė janė pranė mbylljes sė bisedimeve me AEK-un pėr mesfushorin kosovar


"Njė hap larg Hetemajt. Ja Litmaneni i ri". Kėshtu titullohet njė artikull i djeshėm i gazetės sportive italiane "Tuttosport", e cila ka bėrė tė ditur se Juventus ėshtė shumė pranė akordit me futbollistin kosovar qė militon nė radhėt e AEK-ut tė Athinės. 20-vjeēari kosovar me pasaportė finlandeze, Pėrparim Hetemaj, ėshtė nė qendėr tė vėmendjes sė mediave greke dhe asaj italiane, jo vetėm pėr lojėn e tij, por edhe falė interesimit nė rritje tė skuadrės sė Juventusit pėr tė siguruar shėrbimet e tij qė nė merkaton e janarit.

"Juventus mendon se ka zbuluar Litmanenin e ri. Bėhet fjalė pėr finlandezin me origjinė kosovare, Pėrparim Hetemaj, 20 vjeē, protagonist me AEK-un e Athinės. Luēiano Miani, njė nga vėzhguesit e bardhezinjve, po e ndjek prej kohėsh dhe raportimet e tij kanė qenė gjithmonė tė mira. Gazetat greke, njė ditė mė parė, i kanė dhėnė njė hapėsirė tė madhe interesimit tė Juventusit pėr talentin qė po kėnaq tifozerinė greke me lojėn e tij: i mirė nė pasimin e fundit, vizion shumė i mirė pėr lojėn, i qetė nė fazėn e konkretizimit para portės. Njė djalosh nė karrierė, qė ka hapėsira tė mėdha pėr t‘u pėrmirėsuar mė tej. Juventusi po e ndjek prej rreth dy muajsh, nėpėrmjet pėrgjegjėsit tė sektorit tė vėzhguesve, Sensibile dhe nė kėtė pikė, mundėsitė qė futbollisti tė kalojė nė Torino janė shumė tė mėdha. Didier Deshamp ka parė disa kaseta dhe ėshtė shfaqur entuziast pėr kualitetin e kėtij djaloshi. Duket qė bisedimet janė shumė tė avancuara si me pėrgjegjėsit e skuadrės greke, ashtu edhe me menaxherin e lojtarit. Nė Athinė, ėshtė lajmėruar qė tani kalimi i mundshėm i Hetemajt te Juventusi". Ky ėshtė artikulli i botuar dje nė "Tuttosport", njė gazetė e cila ėshtė e lidhur ngushtė me Juventusin dhe nė dijeni tė pjesės mė tė madhe tė kontakteve tė bardhezinjve pėr sa i pėrket merkatos. Fakti qė bardhezinjtė e shohin Hetemajn si njė pėrforcim tė vlefshėm pėr kėtė sezon, apo edhe atė tė ardhshėm, tregon qartė edhe vlerat e lojtarit. Edhe vetė AEK-u nuk do ta kundėrshtonte njė lėvizje tė mundshme tė futbollistit drejt Italisė, duke parė edhe pėrfitimin ekonomik nė kėtė marrėveshje. Klubi grek e bleu mesfushorin me tipare sulmuese nga HJK Helsinki, pėr 450 mijė euro, ndėrsa tani ēmimi i tij ka kaluar 1 milion euro.

Hetemaj ėshtė ndjekur me vėmendje nga ana e drejtuesve tė FSHF-sė dhe trajneri Bariē, i cili ka kėrkuar qė tė bėhet e pamundura pėr ta bashkuar atė me pėrfaqėsuesen kuqezi. Por futbollisti kosovar ka pasaportė finlandeze dhe ėshtė aktivizuar me pėrfaqėsueset e moshave tė vendit skandinav, duke e bėrė tė pamundur aktivizimin e tij me pėrfaqėsuesen shqiptare nė tė ardhmen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
THe_AnSwErMale
Numri i postimeve : 196
Age : 32
Localisation : Kine
Loisirs : LoL
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Sport.   Thu Dec 21, 2006 6:09 pm

Vllaznia kėrkon njė tjetėr "Bejzade"Njė largim i mundshėm i sulmuesit Skerdi Bejzade nė janar duket se nuk shqetėson edhe aq shumė drejtuesit e Vllaznisė, tė cilėt janė vėnė nė kėrkim tė zėvendėsuesve tė mundshėm pėr "arushėn". Gjatė ditėve tė fundit, nė klubin shkodran janė afruar dy futbollistė kosovarė, tė cilėt janė aktivizuar nė vitet e fundit nė Gjermani, njė sulmues dhe njė fantazist. Kuqeblutė nuk duan tė gjenden tė pėrgatitur nėse do tė konfirmohen tė gjitha zėrat e merkatos qė e shohin Bejzaden pranė Partizanit nė janar ndaj po kėrkojnė alternativa tė mundshme nė repartin e sulmit. Duke pasur parasysh se Lici ėshtė kryegolashėnuesi i skuadrės, shihet qartė qė kuqeblutė kanė nevojė pėr pėrforcime nė fazėn sulmuese. Pėr kėtė arsye, gjatė ditėve tė fundit janė afruar pranė skuadrės sulmuesi 21-vjeēar Elez Elezi dhe fantazisti 22-vjeēar Faton Popova, tė dy me eksperiencė nė ligat e ulėta gjermane. Megjithatė, nė stėrvitjet e zhvilluara me skuadrėn, duket se drejtuesit e Vllaznisė janė bindur pėr aftėsitė e dy lojtarėve kosovarė, tė cilėt mund tė firmosin kontratėn me ekipin shkodran qė nė ditėt e para tė janarit. Meqė dy futbollistėt kanė deklaruar se vijnė me qėllimin pėr tė qenė titullarė nė radhėt e ekipit verior, pėrforcohet mė shumė hipoteza e largimit tė Bejzades, edhe pse vetė presidenti Fushaj ka deklaruar se ai ėshtė i pashitshėm dhe do tė respektojė kontratėn e lidhur me tė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
THe_AnSwErMale
Numri i postimeve : 196
Age : 32
Localisation : Kine
Loisirs : LoL
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Sport.   Thu Dec 21, 2006 6:11 pm

Lipi mohon Milanin

"Nuk ka oferta italiane"


Marēelo Lipi nuk po mendon qė tė kthehet shpejt si trajner dhe ndoshta as nė Itali. Kampioni i Botės ka sqaruar se nuk ka pasur asnjė ofertė nga ekipet italiane gjatė kėsaj periudhe dhe vetėm nė muajin prill do tė fillojė tė mendojė pėr tė ardhmen. "Kanė arritur shumė oferta nga jashtė Italisė, si nga klube ashtu edhe nga federata, si nė rastin e Meksikės. Nuk e pranova, vetėm sepse nuk kam ndėrmend tė punoj deri nė vitin e ardhshėm. Do tė filloj tė mendoj vetėm nė prill, kur shumė skuadra tė fillojnė tė mendojnė pėr tė ndėrruar trajnerė. Zgjedhja do tė bazohet nga cilėsia e jetės nė vendin ku do tė shkoj, nga projekti i shoqėrisė dhe raportet me drejtuesit. Nuk ėshtė e thėnė qė tė shkoj nė njė skuadėr qė lufton pėr titullin kampion. Topi i Artė!? Ishte i drejtė, por edhe Bufon e meritonte. Sadisfaksioni mė i madh pėr italianėt ishte prania e 7 lojtarėve nė listė dhe marrja e trofeut nga kapiteni i njė Kombėtareje fantastike".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
THe_AnSwErMale
Numri i postimeve : 196
Age : 32
Localisation : Kine
Loisirs : LoL
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Sport.   Thu Dec 21, 2006 6:14 pm

Saha rinovon me ManēesterinLuis Saha ka rinovuar kontratėn e tij me Manēester Junajted, duke e shtyrė qėndrimin nė "Old Traford" deri nė vitin 2010. Lajmin e kanė bėrė tė ditur burime zyrtare pranė kryesuesve tė Premireshipit, ndėrkohė qė Saha ka thėnė: "Ėshtė njė lajm i jashtėzakonshėm. Po mė pėlqen periudha te Manēesteri dhe trajneri Ferguson ka treguar se ka shumė besim tek unė".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
THe_AnSwErMale
Numri i postimeve : 196
Age : 32
Localisation : Kine
Loisirs : LoL
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Sport.   Thu Dec 21, 2006 6:15 pm

Tė gjithė kundėr Juves

"Bardhezinjtė u ndihmuan"


Juventus ėshtė kthyer pėrsėri nė qendrėn e polemikave pas fitores sė djeshme 1-0 kundėr Bolonjės. Tė gjitha mediat italiane kanė dėnuar vendimin anėsorit qė akordoi golin-fantazmė tė Zalajetės, ndėrsa nuk i ka shpėtuar kritikave as gjyqtari Mesina qė nuk dha njė penallti pėr Bolonjėn. "Juve, jo kėshtu", ka qenė titulli i "La Gazzetta Dello Sport", duke e cilėsuar tė parregullt golin e sulmuesit uruguaian. Sipas "La Stampa", goli i bardhezinjve vinte nga njė prekje e topit me dorė, ndėrsa topi nuk kishte kaluar vijėn fatale. Tė njėjtin qėndrim mban edhe "Tuttosport", nė tė cilėn shkruhet se goli ėshtė shumė i dyshimtė ndėrsa Bolonjės i mohohet njė penallti. "Skandal nė Bolonja", ky ėshtė titulli i "Corriere Dello Sport", i cili thekson se vendimet e Mesinės dhe asistentėve tė tij kanė vendosur ndeshjen dhe jo lojtarėt nė fushė. Reagime kanė ardhur edhe nga shoqata e gjyqtarėve italianė qė kanė kėrkuar sa mė shpejt ndihmėn e teknologjisė nė fushė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DhE^DjAlLi^QaN

DhE^DjAlLi^QaN

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Sport.   Sat Jan 20, 2007 5:46 am

Tirana mbyll merkaton e dimrit!Merkato e skuadrės sonė mund tė konsiderohet e mbyllur plotėsisht, u shpreh sot nė linjė telefonike z. Refik Halili.

Merkato e skuadrės sonė mund tė konsiderohet e mbyllur plotėsisht, u shpreh sot nė linjė telefonike z. Refik Halili njė nga donatorėt e klubit tė Tiranės. "Ne i kemi bėrė blerjet e duhura dhe tani jemi tė kompletuar dhe tė gatshėm qė tė pėrballemi me sukses nė ndeshjet e kampionatit. Blerjet qė kemi bėrė nuk do tė jenė deri nė fund tė sezonit, por edhe mė tej. Suksesi i skuadrės sonė tani ėshtė i garantuar, pasi kemi afruar nė ekip talente tė rinj tė vėzhguar prej kohėsh nga ne, tha i njėjti burim. Me skuadrėn bardheblu janė bashkuar katėr lojtarė tė rinj qė do t'i shėrbejnė ekipit edhe pėr vazhdimėsine. Futbollistėt, tė cilėt do tė veshin bluzėn e Tiranės pėr sezonin nė vazhdim, janė lojtare nga ekipet zinxhir tė klubit bardheblu, si dhe Arapi, Ēapja, ndėrsa Abazaj, Vladi dhe Duro nuk kanė firmosur ende, por pritet qė nė fund tė muajit tė jenė pjesė e skuadrės kryeqytetase.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sport.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sport.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Sport-
Kėrce tek: