www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Seria A

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ALB_MaGjI

ALB_MaGjI

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Seria A   Fri Nov 10, 2006 2:28 pm

Krespo:Objektivi im kryesor,Titulli

Sulmuesi argjentinas i Interit e cileson te perkryer ekipin e tij
Dhe do ti pelqente te fitonte edhe Championsin


Hernan Crespo ka dhene nje kontribut te madh ne kete fillim sezoni te Interi ,fale golave dhe lojes te tij.Ne javet e para ai shfaqi nje forme te shkelqyer,por me pas iu desh te ndalonte pak per shkak te nje demtimi
Por pas kthimit te tij tregon perseri qe eshte nje sulmues me vlera dhe kete gje e tregoi fale nje goli ne Derbi me Milanin.

''Perandori'',forme e mire ne stervitje
Adriano vazhdon stervitjen e tij per te rigjetur forme e mire ,me ritme te larta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

ALB_MaGjI

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Seria A   Fri Nov 10, 2006 2:37 pm

Kupe e Italise,1/8e finaleve


Mesina-Inter 0-1
Napoli-Parma 1-0
Arexo-Livorno 2-1
Empoli-Xhenoa 1-0
Milan-Breshia 4-2
Rexhina-Kievo 2-2
Sampdoria-Palermo 1-0
Triestina-Roma 1-2
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

ALB_MaGjI

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Roma shkatron Milanin ne San Siro   Sun Nov 12, 2006 7:40 am

Roma mund Milanin brenda ne San Siro
Romanistet kalojne ne avantazh pas nje rotullimi ne min 6 te kapitenit Totti Por Milanistet barazojne ne min 56 me Brokin
Por skuadra e Romes eshte e vendosur te fitoje edhe nje asis i Aqulianit per brazilianin Mansini qe harkon ne zone dhe Totti dergon topin mbas kraheve te Dides qe ska cte beje.
Keshtu qe Milani dorzohet para mbretit Totti qe me dygolshin e tij zmadhon kirzen e Milanit qe vazhdon ne humbjen e tij te 3 radhazi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Shpirt_ShqiptariMale
Numri i postimeve : 5
Age : 35
Localisation : ne token e shqiponjave
Emploi : ushtar
Loisirs : uck
Registration date : 19/01/2007

MesazhTitulli: Re: Seria A   Fri Jan 19, 2007 10:40 am

FORCA MILAN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioshqip.org
DhE^DjAlLi^QaN

DhE^DjAlLi^QaN

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Seria A   Sat Jan 20, 2007 5:42 am

forza roma Razz Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
DhE^DjAlLi^QaN

DhE^DjAlLi^QaN

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Seria A   Sat Jan 20, 2007 7:56 am

Milani: Ronaldo ėshtė shumė afėr


Ronaldo ėshtė gjithnjė e mė afėr Milanit. Konfirmimi qė bisedimet pėr tė pėr tė sjellė sulmuesin brazilian tė Realit tė Madridit me fanellėn kuqezi, qenkan duke u mbyllur, vjen tani nga drejtuesit e klubit tė rrugės "Turati". Silvano Ramaēioni, menaxheri i skuadrės sė Anēelotit, e ka zbuluar gjatė stėrvitjes qė Milani zhvilloi nė Arexo para dy ditėsh, kur zbriti nė fushė pėr ēerekfinalen e Kupės sė Italisė, edhe pse humbi 1-0 me toskanėt: "Pėr atė qė kam dėgjuar, Ronaldo ėshtė shumė afėr kalimit te Milani. Nuk di asgjė tė saktė, por kėtė lajm e mėsova duke biseduar me drejtuesit."
Pėrveē Ramaēionit, kėto zėra vijnė edhe nga Spanja nė pritje tė njė takimi final mes drejtuesve madrilenė, menaxherit tė "Fenomenit" dhe agjentit tė merkatės Ernesto Bronxet. Ronaldo do tė kėrkojė zgjidhjen e kontratėn dhe duket se rezistenca e Kalderonit tashmė ka mbaruar. Presidenti "merenges" flitet se i paska afruar edhe Kasanon Milanit pėr tė marrė Pipo Inzagin.
Ronaldo te Milani mund tė jetė jo mė punė ditėsh, por vetėm disa orėsh, sepse dėshira e sulmuesit ėshtė ajo qė tė vishet kuqezi. Pasi nuk ka pranuar ofertėn arabe, braziliani kėrkon ende tė thotė tė tijėn nė njė kampionat tė fortė si ai italian. Vendimi tashmė ėshtė marrė nga lojtari, qė pret me ankth tė kalojė menjėherė nė Milanon kuqezi.
Gjithēka pritej tė mbyllej nė orėt ė mėngjesit tė djeshėm, nė takimin e parashikuar, nė tė cilėn morėn pjesė Ramon Kalderon, Predrag Mijatoviēi dhe Franko Baldini nga njėra anė, Fabiano Farah, Ernesto Bronxeti nga tjetra, nė bisedimet qė duhet ta linin tė lirė Ronaldon. Ronaldo ka qenė i pranishėm nė takim pėr tė dhėnė arsyet e tij dhe pėr t'i kėrkuar zgjidhejn e kontratės Realit, me Kalderonin qė duket tashmė i vendosur pėr tė kėnaqur brazilianin pėr tė mos nisur njė tjetėr "tėrhiq e mos e kėput" pėr tė dyja palėt. Pas refuzimit ndaj ofertės arabe, presidenti spanjoll do tė kėnaqej nėse do tė pėrfitonte para nga blerja e brazilianit, ndaj do tė ishte i gatshėm pėr ta shitur. Ndėrkohė, me sa duket, drejtuesit "merenges", paskan tentuar njė tjetėr ofertė pėr Milanin pėr tė "liruar" sė bashku me Ronin edhe njė tjetėr "tė pa dėshiruar", Kasanon, pėr ta kėmbyer me Pipo Inzagin. Sidoqoftė, kėto bisedime janė shumė larg mbylljes dhe pavarėsisht nga vlerat teknike tė lojtarėve respektivė, si talenti barez, ashtu edhe Kasano nuk mund tė luajnė nė Champions dhe Milani do tė kishte tė gatshėm nė veprimtarinė europiane vetėm dy titullarė nė sulm, Xhilardinon dhe Oliveirėn. Pėr kėtė, pėrpjekjet do tė pėrqendrohen vetėm te ēėshtja "Ronaldo", me brazilianin tė gatshėm pėr tė nisur njė aventurė tė re si kuqezi.

Bronxeti optimist: Gjithēka do tė bėhet
Ernesto Bronxeti, agjent i FIFA-s dhe ndėrmjetės i merkatės, shprehet optimist pėr ardhjen e Ronaldos nė Milano: "Ėshtė thuajse e sigurtė qė ēėshtja do tė bėhet, - tha ai. - Braziliani do vetėm Milanin dhe menaxheri me drejtuesit madrilenė do tė takohen pėr tė gjetur njė zgjidhje. Galiani kishte afruar 15 milionė euro nė verė, por Kalderoni i refuzoi: tani ėshtė ndryshe."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
DhE^DjAlLi^QaN

DhE^DjAlLi^QaN

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Seria A   Sat Jan 20, 2007 7:57 am

Materaci: Tifozė, mbusheni plot San Siron

"Nėser dua tė paktėn 65 mijė tifozė nė San Siro": thirrja e Marko Materacit nuk ka qenė e rastėsishme. Nė fakt, ėshtė e pabesueshme por e vėrtetė, Interi i rekordeve nuk e mbush kurrė stadiumin plot. Zotėruesja e kampionatit italian, nė kėtė sezon, nuk ka sjellė kurrė nė stadium mė shumė se 50 mijė vetė. Njė e dhėnė befasuese, thuajse e pabesueshme sepse bėhet fjalė pėr njė publik tė durueshėm dhe zemėrgjerė edhe nė momentet mė tė vėshtira tė historisė sė klubit zikaltėr. Por me sa duket "Moggiopoli", rėnia e fuqėsiė blerėse dhe ofertat e shumta televizive kanė dalė edhe mbi makinėn fituese, golashėnuese dhe spektakolare qė drejtohet nga Roberto Manēini. Rekordi sezonal daton mė 23 dhjetor 2006: ishin 49.659 spakaktorė qė ndoqėn takimin Inter Atalanta. Ndėrsa pikat mė tė ulėta janė prekur nė Ligėn e Kampioneve: si nė takimin Inter Spartak Moska (rreth 25.000 mijė spektatorė), ashtu edhe nė atė Inter Sporting Lisbona (36.925), qė vlente pėr njė "biletė" nė 1/8 e finaleve, pas njė fillimi thujase dramatik nė kėtė veprimtari. "Por unė i dua tė gjithė tifozėt tanė qė nė ndeshje ndaj vjollcėve, - ka theksuar Materaci. - Ėshtė momenti mė i rėndėsishėm i kampionatit, kur do tė luajmė tė parėn midis tre sfidave thelbėsore (ndaj Sampit dhe Romės tė tjerat). Kemi mundėsinė t'i mbyllim llogaritė me konkurrentėt, dhe gjithēka mund tė bėhej mė e lehtė nėse do tė kishim pėrkrahjen e njė muri njerėzor zikltėr qė do tė na shtynte drejt kėtyre sukseseve." Do tė jetė njė sfidė e veēantė ajo midis Marko Materacit dhe Luka Tonit: "Duelet tona kanė qenė gjithnjė tepėr tė bukura, unė kėshtu mendoj. Luka ėshtė njė lojtar qė luan si burrė i vėrtetė dhe nuk ankohet kurrė. Madje, tani qė mendohem mirė mund tė ankohem mė shumė unė pėr tė...". Mungesa e Mutusė ndofta do tė ndihet shumė nė rradhėt e toskanėve.. "Por Fiorentina ishte njė skuadėr shumė e fortė qė sezonin e kaluar, kur rumuni ndodhej te Juventusi, kėshtu qė s'do tė jetė aspak njė ndeshje mė e lehtė pėr ne, do tė duhet njė Inter tepėr i madh pėr t'ia dalė mbanė." Dhe pse jo edhe njė tjetėr gol nga ana e "Matrix"-it, i cili ndodhet nė kuotėn e pesė golave nė kėtė kampionat: "As qė mė interesojnė fare golat e mia... Ajo qė dua unė ėshtė titulli, tė tjerat janė korniza." Mendimin e fundit ai e ka dhėnė lidhur me hetimin pėr fallsifikmet e mundshme tė Interit nė bilanc: "Nuk na prek ne si skuadėr, dimė se jetojmė nė njė realitet tė pastėr, sikurse ėshtė Interi. Nė kokė kemi vetėm njė mendim: tė fitojmė sa mė shumė tė jetė e mundur."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
DhE^DjAlLi^QaN

DhE^DjAlLi^QaN

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Seria A   Sat Jan 20, 2007 7:58 am

Juventus "gjerman" me Klosen e Metcelderin


Pas marrėveshjes sė mundshme me Saviolėn, Juventusi vazhdon tė punojė pėr sezonin e ardhshėm. Nėse emri i Mirosllav Kloses, ėshtė prej kohėsh nė bllokun e drejtuesve bardhezinj me pranimin e Verder Bremenit pėr mungesėn e marrėveshjes pėr rinovimin, qė lė hapėsirė pėr ardhjen e tij nė Torino, nė shėnjestėr ka pėrfunduar edhe Kristof Metcelder, mbrojtėsi i Borusias sė Dortmundit, qė mund tė vijė edhe ai me ēmimin zero.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
DhE^DjAlLi^QaN

DhE^DjAlLi^QaN

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Seria A   Sat Jan 20, 2007 7:58 am

Manēini: Na presin 6 ndeshje tė vėshtira
Tashmė ia ka marrė dorėn: Roberto Manēini dhe Interi i tij vijnė nga njė varg rezultatesh pozitive qė zgjat prej 23 ndeshjesh, nė tė cilat pėrfshihen edhe 12 fitoret radhazi tė arritura nė kampionat. Suksesi 2 0 ndaj Empolit qė ka sjellė kalimin nė gjysmėfinalet e Kupės sė Italisė, duket thuajse njė gjest i natyrshėm pėr njė "armatė" qė nuk di tė bėjė gjė tjetėr, veēse tė fitojė. "Ndodhemi nė gjysmėfinale dhe na vjen mirė, tha Manēini. Nėse u druhem polemikave qė qarkullojnė jashtė futbollit? - e ka pasur fjalėn trajneri lidhur me hetimin ndaj Interit dhe Milanit pėr manipulime nė bilanc. - Problemet e vetme qė mund tė mbėrrijnė, janė ato tė fushave ku luajmė, - garantoi ai. - Tė dielėn nis faza e dytė, kemi gjashtė ndeshje tė vėshtira, plus dy nė Kupėn e Italisė. Njė cikėl i tmerrshėm dhe i mundimshėm. Polemikave tė tjera nuk u druhem."
Sakaq, pas ndeshjes sė Kupės sė Italisė tė fituar nga Interi 2-0 ndaj Empolit, Manēini deklaroi: "Nė kėtė sfidė kishim pesė lojtarė qė ktheheshin pas njėfarė kohe dhe gjėja mė e rėndėsishme ishte tė verifikonim gjendjen e tyre dhe mė duhet tė them se mora pėrgjigje pozitive. Ishte e domosdoshme tė luanin nė mėnyrė qė ta pėrmirėsojnė formėn e tyre. Tė dielėn nis faza e dytė dhe ndeshjet e para do tė jenė shumė tė vėshtira, mė pas do tė jenė gjysmėfinalet e Kupės sė Italisė, tė cilat kanė rėndėsinė e tyre." Pėr zikaltrit, qė e kaluan turnin, kundėrshtari i ardhshėm nė Kupėn e Italisė do tė jetė ish-skuadra e trajnerit tė tyre, Sampdoria: "Mė vjen mirė, ndihem i lumtur qė do tė ndeshemi pikėrisht me ta. Thonė se i ngjaj gjithnjė e mė shumė Fabio Kapelos? Ai ka fituar shumė, ėshtė njė prej trajnerėve qė kanė fituar mė shumė. Por besoj se ēdo trajner ka karakteristikat e tij."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Seria A   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Seria A
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Sport-
Kėrce tek: