www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 ~Oh Mar Djal~

Shko poshtė 
AutoriMesazh
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: ~Oh Mar Djal~   Thu Nov 09, 2006 6:14 pm

Oh Mar Djal

Oh mor djal ca me bane mu zemren ma ke lendu Sad
e shpirtin ma ke shkatrru Crying or Very sad
E shpirti fort me qan se ty kurr sdan met lan No
Si une ty kam met harru ??? confused
Kur me tjeter ti mendon me u feju. pale

Tash ka ardh koha gjithcka me perfundu Crying or Very sad Crying or Very sad
se me tjeter ti dan me u bashku Sad
por ty mor djal zemra ime kurr ska met harru No
deri sa dheu i zi tme kalbi mu. Mad
Kur trupi te me kalbet
zemra gjak do te pikoj se kurr No
Nora se mendoj se ne tragjedi lidhja Crying or Very sad
dhe dashuria jone do te perfundoj.
Por faj nuk pata une qe te deshta kaq shume Crying or Very sad
po kjo dashni qe shkaterron cdo njeri. Crying or Very sad No Sad


Tash ka ardh koha jet lumtur une ty Crying or Very sad
mar djal met uru se kjo zemra
ime ma spo mundet me duru Crying or Very sad
se keq me ty asht dashuru. pale
Lote e mi kurr skan me u tha Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
se cdo dit e nat ti mu me ban me qa. Sad


E shume ne zemer me ke vra pale
e syt e tu kurr ne jet sdu me ti pa . No No
Veq dicka pik ne zemer me ka met pse pse pse confused
me ke rrejt e sme ke tregu Crying or Very sad
se tjeter kend dan me martu???????? confused confused


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Dec 07, 2006 1:35 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Fri Nov 10, 2006 5:42 am

Amerikane shume e bukur si poezi
Por ato ngjyrat e ylberit nga pas nuk i shkojn lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Nov 12, 2006 7:01 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
Amerikane shume e bukur si poezi
Por ato ngjyrat e ylberit nga pas nuk i shkojn lol!

hehe ste pelqen eeeeeeeee thanks Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 4:53 am

amerikane_kisss shkruajti:
ALB_MaGjI shkruajti:
Amerikane shume e bukur si poezi
Por ato ngjyrat e ylberit nga pas nuk i shkojn lol!

hehe ste pelqen eeeeeeeee thanks Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad Sad
Jo me pelqen si poezi e lal por do ishte me e bukur pa emocionet nga pas
Nese shpresoj te shkruash dicka tjeter te ngjashem me kete Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:46 pm

Mos ik nga e Vėrteta

Vetės i shton dhimbje tė kota
dėshir pėr njė tė pamundur fantazie
shoqėria nuk tė mjaftoi, e irrituar tė dukej bota
qėndroje nė ndejkje tė njė mėshumtėsie
Iluzioni tė dhuroi humbjen
nė aterimin e vonshėm tė sė vėrtetės
Mos ndalo vazhdo rrugėn e fatit
unė kėmbėt kam ngulur nė vendin qė jam e duhur
kėpucėt taket i thyen pėr t'mos vazhduar
nė pritje tė njė dite pėr tu liruar
Mos ik nga e vėrteta, shih kjartėsin
rrugėn e ke pa pengesė, vetėn e ndalon
errėsira ėsht nisur tė len pas vobektėsin
drita shpirtin ta liron drejt fatit qė kėrkon
Njė ditė do tė agoj pėr ty, e kaluara mbetet vetėm kujtim
njė harresė qė ishte, ringjalljen e flakė e bėn tym
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:50 pm

NĖ DARSMĖN TIME


Atė ditė kur tė vdes
Ju lutem mos vajtoni
Por me kėngė e valle
tek varri t,mė dėrgoni
nanės mos i thuani
se e bija ka ndrruar jetė,
le t,kujton e shkreta
KRUSHQIT i pėrcjellė!
N,darsėm time t,gjithė ti ftoni
Shoktė e miqėt ti lajmėroni
Afėr dua t,gjithė ti kam
Le t,mė shikojne
Pėr tė fundit herė
Nė anėn e djathtė
Vajzėn e dua pranė
Pėr herė t,parė e t,fundit
Le tė pėrshpėrit fjalėn
NANĖ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:51 pm

Nuk kam menduar!


Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a fhua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!


Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!


Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:53 pm

Dashuria

Une jam e jotje ,imi je ti,
kete ta dish me siguri.
Ty te kam mbyll ne zemren time,
Ēelsin e humba ,s“di se ku,ndaj ti do te mbetesh mbyllur ketu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:53 pm

X
helozie

Mos mendo se te kam harru,
mos mendo se tjter du,
mos mendo se zemren time tjeter kush ka me gezu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:54 pm

E PA FAT

NDOSHTA KUR U LINDA PRINDERIT
SU GĖZUAN
NE DJEPIN E DJALIT
MĖ VENDOSĖN MUA

ZOTI KUR MĖ FALI
NDOSHTA ME DĖNOI
DHE DHA URDHĖRIN
E PA FAT TĖ JETOJ

KUR U LINDA UN
PRINDĖRIT PRITĖN DJAL
DHE PREJ DITĖS SE LINDJES
JETOJ E PA FAT.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:55 pm

E don dashurin??


Nėse e don Bukurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė bukura se unė.
Nėse e don menqurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė menqur se unė.
Nėse e don pasuri, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė pasur se unė.
Por nėse e don dashurin, atėher duam vėtėm mua,
sepse nuk ka asnjė qė tė dashuron mė shum se unė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:56 pm

Cka mundet


Mund te pikturohet pylli
Mund te pikturohet ylli
Mund te pikturohet lifqeri
Mund te pikturohet ylberi
Mund te pikturohet deti
Mund te pikturohet qyteti
Mund te pikturohet era
Mund te pikturohet pranvera
Mund te pikturohet kaltria
Por nuk mund te pikturohet
Plotesisht vetem LIRIA
Ajo eshte me e bukur
Se cdo pikture e bukur ne bote
Ajo eshte e mrekullushme
Se cdo pikture e mrekullueshme n'bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Mon Nov 13, 2006 7:57 pm

Mund te rrezohet druri
Mund te cahet guri
Mund te thermohet metali
Mund te shembet mali
Mund te zhvendoset liqeni
Mund te mbytet peshkaqeni
Mund te zihet luani
Mund te lekundet oqeani
Mund te thyhet stuhia
Por nuk mund te thhet
Plotesisht vetem LIRIA
Ajo eshte me e pathyeshme
Se cdo gje tjeter e pathyeshme ne bote
Ajo eshte me e qendrueshme
Se cdo gje tjeter e qendrueshme ne bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Tue Nov 14, 2006 4:47 am

Niceeeeeee Amerikane Wink king
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[masters_babe]

avatar

Numri i postimeve : 55
Registration date : 30/08/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Fri Nov 17, 2006 3:50 pm

oh mor djal qe ma more shpirtin Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sat Nov 18, 2006 6:25 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
Niceeeeeee Amerikane Wink king

flm rrush i bardheeeee Embarassed Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sat Nov 18, 2006 6:25 pm

[masters_babe] shkruajti:
oh mor djal qe ma more shpirtin Sad


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Nov 19, 2006 7:07 am

Cool Rush i bardhe hehehehehhehe
Wink Embarassed I love you lol!

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Nov 19, 2006 7:08 am

[masters_babe] shkruajti:
oh mor djal qe ma more shpirtin Sad

Se me bere dhe mu te qaj kush eshte ai djal re qe ta mori shpirtin Sad

_________________
ŗxŗ(L)ŗxŗ Me jep Vetem zemren
te jap gjithe jeten
ŗxŗ(L)ŗxŗ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Jan 14, 2007 11:54 am

ĖNDRA -
Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Jan 14, 2007 11:55 am

SMUNDEM TE HARROJSi mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Jan 14, 2007 11:57 am

Tė kam larg!


Tė kam aq larg i dashur
por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke qjet tjetrėn
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Jan 14, 2007 11:58 am

Dashuria
Dora mė shkruan

Zemra mė lėndon,

mė shkruaj i dashur

nė qoft se mė Don!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Jan 14, 2007 12:01 pm

Po te shkruaj por a me don ti mua Smile))) kissssssssss

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   Sun Jan 14, 2007 12:06 pm

Inter shkruajti:
Po te shkruaj por a me don ti mua Smile))) kissssssssss


hahaahahahahaaa pa mar patjeter te dua Razz shumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kith kith kithzzzzz

Wink Wink Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ~Oh Mar Djal~   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
~Oh Mar Djal~
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Poezi-
Kėrce tek: