www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi dashurie te gjitha ne shqip

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 07, 2006 4:54 pm

Te kam then ndonjeher se vetem ty te dua

A e din se per jet ty do te Dua
Edhe pse me ty sdo te jem

Por ne zemer gjithmon do te kem

Dit e nat mendoj per ty

Se kjo zemer te don vetem ty

Zemra fort me rrah kur flas me ty

Pastaj qaj se nuk te kam pran ty

Me nje kenge te pershendes

Se per ty un vdes

Sa here ate keng ta degjosh

Mua te me kujtosh

Dhe kurr mos te me harrosh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Thu Nov 09, 2006 6:18 am

ENDERROJA GJITHMONE PER NJE DITE TE RE
KERKOJA DHE E GJETA NE FJALET.VESHTRIMET QE ME DHE
PERHAP ATJE FANTAZINE,SI NJE ARTISTE
SI FLLAD ERE DREJT DASHURISE
MENDIME TE BUKURA PLOT DASHURI
QE ZBOJNE C'DO TE METE DHE TE MALLKUAREN VETMI
NE NJE MENDIM DIKU KERKOJ
ATE PUTHJE TE VETME TE ME DERGOJE
ENDERROJ GJITHMONE PER NJE DITE
KU ERRESIRA TIME DO BEHET DRITE
DO HUMB NE FANTAZI DO FITOJ JETE
DO NJOH PER GJITHMONE LUMTURINE E VERTETE
DO MBAROJ PER MUA KJO LUFTE E GJATE
DO VAZHDOJ JETEN TIME TE RE JO TE LASHTE
DO JETE ME MUA NE CDO HAPESIRE
ATJE KU JETA KERKONE CDO TE MIRE
NE NJE BOTE TE RE
KU QIELLI ESHTE I PASTER ME DIELL,PA RE
NE NJE KOHE TE BUKUR PLOT BEGATI
ME NJE EMER TE RI QE DO TJA VESH TI
NE NDRICIMIN E YJEVE DO FSHIHEMI PERHERE
ATJE KU HENA NA KERKON
NE CDO ZHURME,NE CDO PAMJE QE VEZHGON
NJE BOTE E THJESHTE,NJE E ARDHME E RE
NJE ZEMER E PASTER E KRIJUAR NGA NE
ATEHERE DO KTHEHEM DO BEJ NJE PREMTIM
ATIJ QE NA DHA KETE JETE, KRIJUESIT TIM
''GJITHMONE ME TY DO JEM PRANE
NGA DESHIRA E KEQE DASHURIA NA NDAN
NJE FRUT I RI I PAPARE NE JETE
JE TI ZEMRA IME QE TE FALENDEROJ PER JET''

Kjo i dedikohet nje vajze te mrekullushme
.......... shpresoj te lexosh dhe te kthehesh perseri tek une I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Thu Nov 09, 2006 6:30 am

Dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy
Tani ndjehem si peshku pa uj i mbyllur ne vetmi
Dikur beja plane per dashurin e jetes
Tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes
Nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time
Qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje
Koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon
Ti je me engjejt o shpirti im
Dhe per mua do ngelesh plag pa sherim
Se dua jeten pa ty se vetem me smund te enderroj
Vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj
Dhe me prit se se shpejti tek ti do te vij..
O vdekje mizore o merem dhe mua o kthema Zemren qe ma more
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sat Nov 11, 2006 5:37 pm

Sad Crying or Very sad Sad pale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Tironce_Vogel

avatar

Female
Numri i postimeve : 161
Localisation : around the world
Emploi : none of your bisness
Registration date : 31/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sat Nov 11, 2006 5:43 pm

Alb magji shum poezi te bukura dhe te dhimshme Crying or Very sad ajo qe eshte para ksaj te fundit (dmth qe i eshte dedikuar nje vajze me sa shof) eshte me e bukura Crying or Very sad Crying or Very sad

- - - - - - - - - - - * * * *- - - -- * * * *
- - - - - - - - - - * * * * * * --- * * * * *
- - - - - - - - - -* * * * * * * * * * * * *
- - - - - - - - - - * * * * * * * * * * * * *
- - - - - - - - - - -* * * * * * * * * * * *
- - - - - - - - - - - * * * * * * * * * * *
- - - - - - - - - - - - * * * * * * * * *
- - - - - - - - - - - - - * * * * * * *
- - - - - - - - - - - - - - * * * * *
- - - - - - - - - - - - - - - * * *
- - - - - - - - - - - - - - - - *
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toughchick.net
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 7:17 am

Tironce faleminderit lale
Dashuria ka edhe vuajte edhe lumturi NESE
Po kjo zemra jote per ke eshte ???[ PEr mua Razz lol! ]
Crying or Very sad Sad pale I love you Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Dedikuar vajzes qe dua   Sun Nov 12, 2006 7:45 am

Gjithe naten ne endrat e mia isha me ty
bashke ne cdo moment ne cdo veshtrim te dy
Zakonisht endrat te nesermen i harroj
vetem kur je ti ne to dua ti kujtoj
Bukuria jote ishte pa kufi
duke i dhene nje pejsazh fjles dashuri
Une e lumtur jo si gjithmon
bera tatuazh ne zemren kete pamjen tone
Eshikoj sa here te kujtoj ty
domethene gjithmon dua te jemi te dy
Je ti ne mua i vetmi mendim
atje ku emrin tend therret zeri im
Cdo fjale e imja te pershkruan ty
lumturi e thelle e ndare ne dy
Kenge e zemres sime dashuri e plote
ta dish se je i vetmi qe dua ne kte bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 7:51 am

ERRESIRE
GJITHCKA ESHTE AKULL KA NGRIRE
LUFTE BEJ TE MPOSHT VETMINE
KUR NE ZEMER KAM DASHURINE
SA HERE TE SJELL NE MENDIME
NDJEJ SE HUMBAS VETEN TIME
SU LODHE TE ME MUNDOSH
E NEPER ENDRA TE ME TORTUROSH
CKUPTIM KA DASHURIA
KUR NA NDAN LARGESIA
NJE ZE BRENDA MEJE TE THERET
BEJE ENDREN REALITET
EJA TE LUTEM MOS VONO
ME MERR NE KRAHET E TUA ME SHTRENGO
DUA FRYMEN TE TE DEGJOJ
PERMBI FLOKE TE TE LEDHATOJ
TEMPERATURA SHTOHET
SHPIRTI IM NE QIELL LARTESOHET
PERKEDHELJA JOTE TE RRJEDHE LEHTE MBI TRUPIN
E ZEMRA IME E CMENDUR FILLON E RREH FORT PA PUSHIM
TE PERVELUARA JANE E BUSKAT QE NGA PUTHJET E TUA PRESIN SHPETIM
VETE NATA KURRE TE MOS KETE MBARIM
TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 8:50 am

amerikane_kisss shkruajti:
Sad Crying or Very sad Sad pale


Me sa shof te ka pelqyer poezia ime afro
Nga ikonat kuptoj qe qenke lenduar edhe ti lal ne dashuri si une Sad
Shpresoj te gjesh shpirtin tend binjak lale Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 8:54 am

Ajo qe ti gjithmon ke ditur!!

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam i trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt do te shkosh
Ne kerkim te fatit tend
Mos e moho Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite te kthehesh
Ose te pakten te me ruash gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter Sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 10:47 am

ALB_MaGjI shkruajti:
amerikane_kisss shkruajti:
Sad Crying or Very sad Sad pale


Me sa shof te ka pelqyer poezia ime afro
Nga ikonat kuptoj qe qenke lenduar edhe ti lal ne dashuri si une Sad
Shpresoj te gjesh shpirtin tend binjak lale Very Happy

ehee shume te bucccckurrraaaaaaa

me pelqejneee shumeeee Razz

thanks gjithashtuuuu Wink Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
_Gladiator_

avatar

Male
Numri i postimeve : 71
Registration date : 17/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 10:53 am

ALB_MaGjI, qenke poet i madh ti mer. nicee niceee lal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 1:23 pm

cheers Amerikane thnx lale cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 1:24 pm

_Gladiator_ shkruajti:
ALB_MaGjI, qenke poet i madh ti mer. nicee niceee lal
Thnx Glado
Aman e lale mundohemi nga pak cte bejm
keshtu eshte kur nuk te duan vajzat qe don me gjithe Zemer Sad Crying or Very sad afro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 12, 2006 6:56 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
cheers Amerikane thnx lale cheersEmbarassed Razz Wink cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 4:49 am

Nora mund te shkruash edhe ti dicka qe te pelqen
Mos ki frik se nuk ta shkul veshin une nese shkruan edhe ti Poezi rabbit lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 4:27 pm

Nje poezi qe i kushtohet atyre qe sdnodhen sot ne kete bot !!!


MBI VARRIN TEND....

Nate dimri ,me dhimbje kujtoj
nje dashuri te humbur
shpresat qe me jane shuar
fatin tone te kundert.

Mendoj per ato caste
kur te dy jetonim
me lot ne shpirt kujtoj
kur boten me dashuri mbulonim.

Me vjen keq per veten
dhimbje ndjej per ty
te humba e qaj
vdekja na ndau te dy.

Mbi varrin tend tani qaj
dheu ndjen dhimbje
bari qe loti e lag
lutet per ty me dridhje.

Kur jam aty mbi varrin tend,
dhimbje ndjejne malet
djalli qan nga inati
dashuria jone nuk ndahet.

Se di ne do mund te eci
kam frike,nga dhimbja tretem
mbi varrin tend une perjetesisht
mbi varrin tend do mbetem.

Aty ,mbi ate varr do jem
mbi te do pikoje shi
do ndertojme vec nje varr
nje varr me dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 4:33 pm

PERSE

PERSE ME GENJEVE
PERSE ME MASHTROVE
PERSE DASHURIN TON
NE KAZAN TE PLERAVE E HODHE

PERSE MOJ VAJZ ME THUAJ PERSE
PERSE TE VERTEN AS NJE HER SMA THE
KU SHKOJ DASHURIA QE TI ME PREMTOVE
KU SHKUAN PLANET TONA QE TI VETE I SAJOVE

DO DOJA TE VRISJA
NGA TY TE SHPETOJ POR
NUK JA VLEN PER TY
NE BURG TE SHKOJ

E DI QE NJE DITE DO NDESHKOHESH
E DI QE TI DO TE DEGJENEROHESH
VAFSH NE DJALL E DASHUR
PER HER TE PAR MALLKOJ
DHE VAJZE SI TY KURR SDU TE TAKOJ

Mos e mar dikush per keq se nuk i dedikohet asnje personi
I eshte dedikuar me pare nje vajze Crying or Very sad pale Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 4:38 pm

>>>Me Fal<<<
Mė fal zemer se ndoshta mė fjalet e mija tė ledova
Mė fal shpirt se ndoshta nga dashurija tė gjykova
Mė fal e dashur se vec pėr ty une mund tė jetoj
Mė fal ylli im se pa ty unė nuk dua tė egzistoj
Mos harro se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė
Mos harro se pėr ty mbrėm su ndalen lot
Mos harro se pa ty cdo gje ėshte e kot
Mos harro se tė dua me shum se dje e sot
Me kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall,
Mos harro se as guri skishte plas mė par
Mė thuj njė herė se kot nuk ishte krejt ky vajtim
Mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim
Mos lejo qė tė behem e dashuris edhe njė viktim
Mė thuj njė herė,se mė don sa tė dua shpirti im
Mos mendo se edhe nėse Me Ty Nuk nuk jam
Me beso se vetėm ty tė deshta me zemėr tė thare
Sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 4:40 pm

>>>I CMENDUR<<<
Me thane se jam i cmendur
I cmendur se ndjej dashuri
Me thone se jam I cmendur
Se mall ndjej te shkruaj poezi
I cmendur me thone se jam
Se besoj tek ti
Se fjalet e tua jane tė kota
Jane fare pa dashuri
Ohh I cmendur un jam
Se besoj tek ti
Se te dashuroj pa hile
Vall kjo quhet cmenduri ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Dedikuar nje vajze   Mon Nov 13, 2006 4:50 pm

Kjo eshte nje shkrim qe i dedikohet nje x personi Mbase e kupton edhe vete ajo Nese e lexon edhe nuk e kupton per ke eshte le te me shkruaj ok Crying or Very sad


NJE DHIMBJE DO DUROJ SE NUK DUA TE TE HUMBAS
DO PRANOJ NJE THIKE NE ZEMER QE ME MOS FLAS
E ME PIKAT E GJAKUT QE DO TE TE LESHOJ
DO TI TREGOJ BOTES SA SHUME TE DASHUROJ
DO VIJ PAS TEJE EDHE I VDEKUR
QE TA KUPTOSH MOJ ZEMER QE PER TY JAM TRETUR
FJALEN E FUNDIT TE ME THOJE SE ISHA NJERI I MIRE
E UNE TE TE THOJA VEC LAMTUMIRE
SE CDO MINUTE QE DO KALOJ
DO I LUTEM ZOTIT QE TE GJITHA DESHIRAT TE TI PLOTESOJ
KU DO QE TE IKESH KUDO QE TE SHKOSH
NJE FOTOGRAFI TEK VARRI TE MA DERGOSH
ATEHER NJERZIT DO TA KUPTOJN
SE SI UNE O SHPIRT ASNJE NUK TE DASHURON
NJE AMANET UNE SOT JAM DUKE TE LENE
VERI EMRIN TIM KUR TE BEHESH NENE
NGA SIPER QIELLIT CDO NATE DO TE VESHTROJ
DO ZBRES SI ENGJELL RRUGEN TJU TREGOJ
DHE PER TY CDO GJE LE TE THUHET
MALLI NE ZEMER KURE NUK DO TE ME SHUHET........
FLM NESE E LEXUAT SHPRESOJ TJU PELQEJE Sad Crying or Very sad

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Tironce_Vogel

avatar

Female
Numri i postimeve : 161
Localisation : around the world
Emploi : none of your bisness
Registration date : 31/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 5:25 pm

alb magji pse nuk i boton ti kto poezite lal se paske talent Smile shum te bukura dhe te dhimshme Crying or Very sad

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toughchick.net
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 5:37 pm

Tironce_Vogel shkruajti:
alb magji pse nuk i boton ti kto poezite lal se paske talent Smile shum te bukura dhe te dhimshme Crying or Very sad

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad No
lale nuk mundem ti postoj sepse jane per nje vajze
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Tironce_Vogel

avatar

Female
Numri i postimeve : 161
Localisation : around the world
Emploi : none of your bisness
Registration date : 31/08/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 5:49 pm

[quote="ALB_MaGjI"]
Tironce_Vogel shkruajti:
quote]
lale nuk mundem ti postoj sepse jane per nje vajze

sa keq alboo do ishe bo i pasur duke shit libra tani, lol! me titullin "kushtuar nje vajze" te betohem dhe un do ta ksiha ble nje copy ose dy Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toughchick.net
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 5:54 pm

hahahah
Tironce nuk ishte nevoja ta blije re lal
ta jepja une dhoro Razz:lol!:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Mon Nov 13, 2006 6:05 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
Nora mund te shkruash edhe ti dicka qe te pelqen
Mos ki frik se nuk ta shkul veshin une nese shkruan edhe ti Poezi rabbit lol!


Wink Embarassed Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 4:53 am

Ok Amerikane do te shofin sa do shkruash
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: ???????   Tue Nov 14, 2006 1:40 pm

I love you NUK E DI CFARE KE
KE ZEMER A NUK KE
NUK E DI PSE SME THUA
SE ME DO E TE DUA I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 4:15 pm

Ēdo lule qe eshte mbi dhe
nuk eshte pa arome
por lulja me e bukur
eshte dashuria jone.........."
I love you I love you I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 4:17 pm

"Ta dhuroj nje puthje te mire
Nese ke deshire
Ta dhuroj syrin tim
Nese e mban per kujtim
Nese e lexon e kupton
Se kush te dashuron "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 4:19 pm

Kam jetu pa ty edhe pose stkam pa,
Jam Nora e fort si bora qe smbaron ne male
Se ti zemres time veq dhimbje i fale Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 4:20 pm

Derdhi lot mbi dheun

Qe te ka mbuluar
Tash s’me duhet jeta
Per ty kam jetua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 4:22 pm

Te dua pa limit
deri ne plus infinitifE din vet ti se kush je I love you Wink I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 4:23 pm

zemra ime me zemren tate po ti peshosh bojn sa dy kile patate

lol! lol! lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 5:30 pm

amerikane_kisss shkruajti:
zemra ime me zemren tate po ti peshosh bojn sa dy kile patate

lol! lol! lol!
Paske bere edhe poezi me patate he he
Je njeshe pas 0 yllo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 5:32 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
amerikane_kisss shkruajti:
zemra ime me zemren tate po ti peshosh bojn sa dy kile patate

lol! lol! lol!
Paske bere edhe poezi me patate he he
Je njeshe pas 0 yllo

HEHE THANKS GJITHASHTU Embarassed Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 5:41 pm

Tani mos ja fut kot Njeshe je ti e jo une Sad
Une nuk e di se cfare numer jam por tel 99 vertitem Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 5:48 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
Tani mos ja fut kot Njeshe je ti e jo une Sad
Une nuk e di se cfare numer jam por tel 99 vertitem Sad

affraid affraid affraid Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


PSE MENDON KSHU MAR TI JE NJESH KREJT No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Tue Nov 14, 2006 6:05 pm

Eh e lal por te isha aq i mire nuk lendohesha kaq shume
Me kupton Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Thu Nov 16, 2006 5:22 am

Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke!E kur vjen dita dhe ti me shtrengon ne krahe s'me ngelen me mendime qe ti thurr, sepse hipnotizohem e teri prej teje, i mbyll syte qe mos verbohem nga drita jote dhe marr puthjen prej buzeve te tua mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra kjo je ti o shpirti im, kjo je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam i marre, e di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s'ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar, zemra ime te do vetem ty!Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka kam pasur dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY!Te dua!

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Thu Nov 16, 2006 5:28 am

Se di as une cfare ndjenje eshte kjo, vetem se nuk
ndihem me si me pare, jam shume larg realitetit . Jam
ne nje bote krejt timen, ku asgje nga jasht nuk
deperton. Vetem se nuk e di dhe per sa kohe do te
vazhdoj keshtu.Dhe sa nete te tjera pa gjume do te
kaloj duke te pritur ty?!Sa here do ti gelltis fjalet
e mia duke psheretire ne heshtje?!Dhe sa here te tjera
do qaj une bashke me shiun per ty?! Sepse me mungon
tmerresisht shume ti ne keto momente, sepse dua te te
therras , por nuk e bej dot. Ne nje fare menyre jam
teper krenare, per te te thene qe je E rendesishme per
mua.
Tani qe je larg meje , ne zemer ndjej zbrazeti.Me
mungon ajo buzeqeshje, ngrohtesia qe me dhe ti.
TE urrej vetem per momentet e bukura qe kemi kaluar
bashke. A ka dhimbje me te embel se lumturia?!E
ndoshta tani je diku larg , duke mashtruar veten ne vetmi
E di qe po te ti them te gjitha gjerat qe mbaj
perbrenda do te shkaterroja gjithcka.Je aq E
rendesishme per mua…sa nuk dua te te humbas.Urrej dhe
veten per kete qe po bej! Po shkel gjithe idealet e
mia . Cdo gje po shkaterrohet si nje keshtjelle rere
para syve te mi. E gjithe guaska qe kisha krijuar per
tu mbrojtur nga bota tani nuk ekziston me. E gjithe
siguria ime perfundoi ne momentin kur te takova ty. Me
vjen te qesh dhe te qaj. TE qesh sepse kam hapur syte
dhe shikoj me larg , tani te kam ty edhe pse nuk je
teresisht E imja Dhe kjo eshte gjeja qe me shume me
lendon.Qaj per fatin tim…Si eshte e mundur…?Kam lindur
per te vuajtur ?Dhe prap vazhdoj te mendoj per ty.Per
kete ndjenje qe se kisha provuar ndonjehere, por
dicka e destinuar te mbaroje. Pse?? Pse smund te te
kem ; kur e di shume mire qe dhe ti e mendon si une…
Ndoshta hapi me I mire eshte pritja, qe dhe une te di
si te veproj. Do le gjithcka ne dore te kohes , ajo
eshte mesuesja me e mire, edhe pse ndonjehere I lendon
nxenesit e saj

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Thu Nov 16, 2006 5:33 am

Nuk jam une autori por me pelqyen edhe doja qe ti ndaja me ju ketu ne forum Crying or Very sad Sad

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sat Nov 18, 2006 6:31 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
Nuk jam une autori por me pelqyen edhe doja qe ti ndaja me ju ketu ne forum Crying or Very sad Sad


affraid affraid hehe Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 19, 2006 7:11 am

E thashe Amerikane qe mos ma beni shume qejfin qe je poet ose ku di une
E pra me pelqeu edhe e shkrojta ne forum ta lexoni edhe ju
Mbase ja dergoni ndonje personi qe ju do Zemra Crying or Very sad Sad

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sun Nov 19, 2006 2:30 pm

ALB_MaGjI shkruajti:
E thashe Amerikane qe mos ma beni shume qejfin qe je poet ose ku di une
E pra me pelqeu edhe e shkrojta ne forum ta lexoni edhe ju
Mbase ja dergoni ndonje personi qe ju do Zemra Crying or Very sad Sad

ok rrushooooooo Embarassed shume mire Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Wed Nov 29, 2006 8:18 am

He pra e kuptove me ne fund
Sad Crying or Very sad Embarassed

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ALB_MaGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 159
Age : 31
Registration date : 21/09/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Thu Jan 18, 2007 12:28 pm

Se mos shkruaj njeri se e denon zoti heeeeeeeeeee papapapapa qe kur u largova une asnje nuk ka shkrojt Crying or Very sad Sad

_________________
Engjell nuk linda por Djall nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Fri Jan 19, 2007 6:42 am

ALB_MaGjI shkruajti:
amerikane_kisss shkruajti:
Sad Crying or Very sad Sad pale


Me sa shof te ka pelqyer poezia ime afro
Nga ikonat kuptoj qe qenke lenduar edhe ti lal ne dashuri si une Sad
Shpresoj te gjesh shpirtin tend binjak lale Very Happy

Jo me jo se besoj ti kete pelqyer po do ta kesh merzit dhe do te kete filluar te qaje Smile)))

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
DhE^DjAlLi^QaN

avatar

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Fri Jan 19, 2007 1:50 pm

si gonxhe trendafili eshte dashuria e pare
keputma kur te vdes vendosma mbi varr
derdh dy pika lot qe lulja te lulezoje
keshtu qe varri im mund te dashuroje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
DhE^DjAlLi^QaN

avatar

Male
Numri i postimeve : 35
Age : 29
Localisation : elbasan
Emploi : ][rome][
Loisirs : ][rome][
Registration date : 13/01/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   Sat Jan 20, 2007 8:22 am

Jeta dhurat e natyrės

Jeta, dhurat e natyrės.
Dashuria, dhutat e jetės,
Puthja, dhurat e dashuris.
Fundi i tė qeshurit ėshtė mėrzija.
Fryti i tė qarit ėshtė ngushllimi.
Bukuria e njeriut pėrbėhet
nga bukuria e fjalės qė flet.


**Pa ty**

ēdo Dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diell.
ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.
ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja.
ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.
ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos tmė reh zemra.-LARG-

Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .
- ĖNDRA -

Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr- VETEM TI -

Smundem tė mendoj
diqka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh i imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
mė mungon shumė, ani kisha dėshir qė tė jem pran teje.
DY FJALĖ

Dy fjalė qė tė gėzojn
dy fjalė qė tė hidhrojnė ,
dy fjalė qė tėr jetėn ta ndryshojn
dy fjalė qė kan domethėnjen qka ndi unė pėr ty ,
kėto dy fjalė dua qė tė mi thuashe edhe ti!
dikushė thot se kėto dy fjalė nuk jan shumė,
por kan shumė rėndėsi ,
me kėto dy fjalė mundesh ta ndėrtojshė njė ardhmėri ,
edhe pėr kėtė dua tė ti them ty kėto dy fjalė i dashur
TĖ DUASMUNDEM TE HARROJ

Si mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?
Tė kam larg!

Tė kam aq larg i dashur
por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke qjet tjetrėn
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.enearoma.4t.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie te gjitha ne shqip   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashurie te gjitha ne shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Poezi-
Kėrce tek: