www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dashuria me nje te huaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[masters_babe]

avatar

Numri i postimeve : 55
Registration date : 30/08/2006

MesazhTitulli: Dashuria me nje te huaj   Tue Sep 12, 2006 2:04 am

I love you Kam pare shume veta ( si pershembull shqipater me itlaine , ruse, gjermane amerikane etjere)qe jane te lidhur me njeri tjetrin. Mendoni se lidhja e nje shqiptari me nji te huaj eshte e drejte? Si do te vepronit ju? Preferoni me teper nji vajze apo nji djale shqiptar apo te huaj?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Tironce_Vogel

avatar

Female
Numri i postimeve : 161
Localisation : around the world
Emploi : none of your bisness
Registration date : 31/08/2006

MesazhTitulli: Re: Dashuria me nje te huaj   Wed Sep 13, 2006 8:49 pm

shqiptar sepse jemi nje gjuhe, nje kulture, sa te rri une ti mesoj te huajit kulturen time u plaka Razz loooool Razz lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toughchick.net
ina_uk

avatar

Female
Numri i postimeve : 15
Age : 35
Localisation : London
Emploi : Law student
Registration date : 24/08/2006

MesazhTitulli: Re: Dashuria me nje te huaj   Thu Sep 14, 2006 1:15 am

Eshte e veshtire te gjesh gjuhen e perbashket me nje te huaj. Eshte mjaft e veshtire ta gjesh fjalen me shqiptarin qe kemi te njejten gjuhe e tradita, imagjino pastaj me te huajin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Dashuria me nje te huaj   Thu Sep 14, 2006 1:41 am

un per mendimin tim them po dhe jo se un shikoj dy dajat e mi nje me English dhe nje me gjermane Kur isha ne shqiperi fliste daja me te dhe un e shikoja jo vetem un po thuaj se tegjith dhe i thonim dajes se mos po na shani ju mer ! me kete un du te them qe mir se ti mendon per veten te kalosh nje jet te mir po mendo dhe per familjen tende se kur te kthehesh tek ato ca gjuhe do i flasesh kjo eshte me shum per cunat po dhe per gocat se kur te beheni me femi krijoni familjen me te huaj eshte veshtir dhe ti mesosh femijeve tu gjuhen shqip ti mendon se jau meson po smundesh eshte e veshtir tani ne kete koh tu mesosh me partner/e shqiptar/e jo me te huaj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
E Lumtur

avatar

Female
Numri i postimeve : 61
Age : 32
Localisation : Tek dhoma ime
Emploi : Pionere
Loisirs : Buzeqeshjet
Registration date : 30/08/2006

MesazhTitulli: Re: Dashuria me nje te huaj   Mon Oct 16, 2006 12:09 pm

Secili ka ate "ndjenjen" e vet qe i shtyn diku tjeter... Nuk dua t'i gjykoj pse ai mori kete, e pse ate...

Une shikoj te ardhmen time... e gjej me mire mbeshtetjen tek nje shqipetar se sa nje i huaj. Kemi te njejtat tradita (dhe mbi te gjitha prinderit e mi do merren vesh me prinderit e tij...lol) te njejten gjuhe, te njejtin mentalitet... te gjtiha ato se bashku me shtyjne per nje shqipetar... Kjo eshte zgjedhja ime... nje tjeter ka nje mendim tjeter...

Pune zemrash e pune ndjenjash...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://radioblogclub.com/
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:15 pm

Po te jete per nje fare kohe me mire me te huaj se ste kerkon shume llogari Laughing Laughing Laughing

Kurse po te jete per gjera serioze dmth fejese e martese vetem me shqiptare do lidhja jeten Wink
Cool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
_Gladiator_

avatar

Male
Numri i postimeve : 71
Registration date : 17/10/2006

MesazhTitulli: Re: Dashuria me nje te huaj   Wed Oct 18, 2006 10:20 pm

ehhh, nuk ka si dashuria me shqiptare, kush do mi laje corapet mua nese dashurohem me i goc te huaj? Laughing

kemi tradita te mira persa i perket disa gjerave, nejse nuk dua te ofendoj femrat me kete shprehje, po merreni si kompliment se ca gjera jan per femra dhe ca gjera jan per meshkuj. shume te huaj bejn te kunderten sidomos Amerikant kan ec shume perpara sa qe harrojn se per ku jan nisur lol!

keshtu mendoj una. Dhe nje her mos e merrni per keq pavarsisht qe perdora corapet si shaka, po ne pergjithsi edhe si nena e motra jeni femrat me te mira qe ka bota Smile .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: Dashuria me nje te huaj   Sun Dec 03, 2006 7:48 am

Besoj se nqs dashurohesh me te vertete me nje te huaj nuk ka gje qe te ndan .

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dashuria me nje te huaj   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dashuria me nje te huaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Mesazhe Dashurie-
Kėrce tek: