www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si na shohin femrat nė takimin e parė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

[Master]

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Si na shohin femrat nė takimin e parė   Thu Sep 07, 2006 9:16 pm

Ajo nė pamjen tėnde kėrkon ndonjė paralajmėrim pėr ty. Asnjė vajzė nuk ka dėshirė qė pėr vete ta ketė njė djalė qė thjesht ka hudhur ca robe nė trup, tė cilat mė pare kanė qėnė tė shpėrndara nėpėr dhomė! Po ashtu, i kushton asaj se sa rėndėsi ju i keni kushtuar flokėve dhe pamjes sė fytyrės (mjekrės etj)...

Ēka lexon ajo nė pamjen tonė?!

Je njohtuar pėrmes internetit apo je duke shkuar tė takohesh pėr tė parėn herė, me njė vajzė dhe pasi jeni marr vesh pėr vendin dhe kohen e caktuar, je ndrequr dhe rregulluar. Po i afrohesh vendtakimit dhe e sheh atė nė tavolinė duke tė pritur dhe shikuar. Je disa metra largė saj, dhe deri sa t’i i afrohesh tavolinės, truri i saj tashmė fillon tė funksionoj me tė madhe. Nė ēastin kur ti tashmė je afruar nė tavolinė, ajo e ka tė gatshme konstatimin, vlerėsimin e saj dhe tashmė e ka krijuar njė mendim bazė pėr ty. A do tė dėshironit tė dini se nė ēka ėshtė bazuar ajo pėr ta krijuar atė mendim bazė pėr ty? Nėse po, atėherė lexoje nė vazhdim.

1. Sa je mirė i “veshur dhe i paketuar”

Kėtu, ajo nė ty kėrkon ndonjė paralajmėrim. Asnjė vajzė nuk ka dėshirė qė pėr vete ta ketė njė djalė qė thjesht ka hudhur ca robe nė trup, tė cilat mė pare kanė qėnė tė shpėrndara nėpėr dhomė! Po ashtu, ajo vėren se sa rėndėsi ju i keni kushtuar flokėve dhe pamjes sė fytyrės (mjekrės etj). Kur jemi nė kėtė temė, shumicėn e femrave e dėbojnė tipet e meshkujve qė fare nuk pėrkujdesen pėr vete, por edhe ata qė pėrkujdesen pėr sė tepėrmi pėr vete. Nėse ajo e sheh se robet tua janė aq perfekte, atėherė do ta kaplojė njė frikė nga ideja se ėshtė e pamundshme pėr tė t’kėnaqur nė jetė. Sidoqoftė ėshtė mė mire tė dukesh perfekt mirė se i lėnė pas dore! Nė raste nėse tepėr i ke kushtuar rėndėsi vetes, atėherė duhesh t’i ndihmosh qė nė njėfarė mėnyre ta shėrrosh nga kompleksi i inferioritetit e cila e ka kapluar nga pamja jote. Pra duhet ti jep ndonjė shenje se ty tė nevojitet ajo. Sidoqoftė, kjo vlen vetėm pėr rastet kur asaj i pėlqen stili ytė. Nėse jo, atėherė, skanimi i saj ndalet me kaq, i kaloni edhe disa ēaste, dhe nė vazhdim do tė dėgjosh vetėm arsyetime pėr mungesė tė kohes sė saj etj etj…Ajo asnjėherė nuk tė thotė drejtėpėrdrejtė se ti nuk i pėlqen. Kjo ndodhė pėr arsye se femrat asnjėherė nuk do tė donin tė ishin nė pozitė tė tillė t’mos i pėlqejnė njė mashkulli! Paramendo, po ti thotė njė mashkull njė femre, “ti smė pėlqen”, kjo do tė shkaktonte te ajo trauma aq ė thella sa qė me muaj do t'i duhet tė mjekohej nga ato trauma. Nė anėn tjetėr, nėse i pėlqen stili ytė, atėherė hulumtimi i saj vazhdon, duke i rrotulluar sytė, poshtė-lartė derisa e fikson shikimin kohė pas kohe edhe nė duart tua…


Ka shumė pėr tė shenuar , por nese dikush nga ju ėshtė i intresuar ,do tė vazhdoi !! Laughing santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
 
Si na shohin femrat nė takimin e parė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Mesazhe Dashurie-
Kėrce tek: