www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Humor Barcaleta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 8:15 pm

Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : “Mesuese a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė? –“Jo asnjėherė” pėrgjigjet mėsuesja. – Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.
Njė shkencėtar Shqiptar po studionte njė plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet, “hidhu” pleshti hidhet. Mė pas i kėput krahėt. “Hidhu” i thotė pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahė tė kėputur u hodh. Mė pas i pret kėmbėt. “Hidhu” i thotė, pleshti hiē, “hidhu” edhe njė herė, pleshti hiē. Shkencėtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i kėmbėt, nuk dėgjon nga veshėt.
Njė shkencėtar Shqiptar merr pjesė nė njė konferencė rreth kėrkimeve arkeologjike. Filluan tė mburren Amerikanėt: - nė vendin tonė gėrmuam 25 metra nėn dhe dhe gjetėm kabllo telefoni. Dmth tė parėt tanė kanė pėrdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne nė vendin tonė gėrmuam 50 m sgjetėm gjė, gėrmuam edhe 50 m tė tjerė prapė sgjetėm gjė ... dmth. tė parėt tanė kanė pėrdorur celular.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 8:19 pm

Beqoja nje ditė gjen njė thesar dhe gėrmon nje vend pėr ta fshehur. Mė vonė pėr tė gjetur vendin ku e ka fshehur shkruna aty: ”Beaua nuk ka fshef thesar kėtu.” Kalojnė ditėt dhe Bequa kthehet pėr tė marrė thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjėn qė ka lėne por sheh tė shkruar sipėr : “ Kėtė thesar se ka vjedhur Zequa.

Njė hajdut shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajdut tjetėr ia vjedh. Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet: “Sfitove gjė?” – Hajduti duke qeshur: “-Kėsaj here i shita me ēmimin qė i mora.
Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi, ndonjė aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari. – Cili magjistar - Erdhi ne shkollė pėr shfaqja. Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt. – A maskarai... – Jo jo nė fakt ai nuk bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera ne hundė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 8:29 pm

Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė mamit se i dhemb barku. Mami: "Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte. Nė shkollė mėsuesi xėnėsve "Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem." Beni ngrihet nė kėmbė "Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte
Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet ishin te prishura si ndodh gjithmone ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte. Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua....nejse vazhduan...Rrapua hidh Ramua prit e ler menjane...Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel, se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Ramua bertet qe poshte.

- O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 8:31 pm

Bjondina nga Fshati dhe Studenti

Njė student njoftohet me njė vajzė bjondine nga nje fshat, kėshtu qė nė takimin e pare vendosin tė hynė nė njė kafiteri.
Afrohet kamarieri dhe po i pyet se ēka dėshirojnė tė pinė dhe:
Kamarieri: Dėshironi tė pini diēka?
Studenti i drejtohet vajzes dhe e pyet :
Studenti:Ē’doni tė pini?
Vajza:Jo asgjė nuk dua !
Studenti:Merr mori diqka se duhet.
Vajza:jo asgjė nuk dua !
Pas disa pėrsėritjeve,prap vajza nuk vendosė qė tė marrė ndonjė pije,kėshtu qė studenti i thotė kamarierit qė ti sjellė dy coca-cola.
Duke shkuar kamarieri vajza thotė:
Mi sjellė edhe mua dy coca-cola. enheheeeh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 8:51 pm

telefonon djali me nenen dhe i tregon se do te vinte ne Shqiperi per pushimin veror!
nena gezohet dhe e pyt "mor bir me qa do te vish?"
i biri i thot " nene do vije me avion!"
dhe nena i thot "mire mire por a a e din se nuk kemi vend ne oborr per avion???!!!"

Beni e pyet Babain, Pse Babi kur jeni vet nė Dhomė Mamaja Ty tė ka shumė frigė e potėthuash nuki ndihet zėri ???? Pse mori Beni frigė !!! Po more Babi kur je ti nė punė Mamaja ēdo herė e shtinė Postjerin nė Dhomė dhe veq po i ULURINĖ Postjerit !!!!Beni i vocėrr shikon nėpėr mes vrimės sė ēelėsit tė Derės nė Dhomėn e Prindėrve ku momentalisht Prindėrit ndodhen aty, E lėkund koken dhe thotė vetmevehte i cuditur!!! E bash kjo pra pom qorton mua pse e mbajė Gishtin nė Gojė a !!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 9:23 pm

Grua, a mė ke tradhėtuar ndonjėherė?" - e pyet futbollisti gruan.
-"Oh i dashur, e do tė vėrtetėn?" - ia kthen ajo
-"Po tė vėrtetėn ma thuaj" -insiston ky.
-"Mirė atėherė, tė kam tradhėtuar vetėm tre herė. Dhe kėtė e kam bėrė pėrherė pėr ty!" - shton gruaja.
-"Kur mė ke tradhėtuar pėr tė parėn herė?" - pyet futbollisti i tronditur.
-"A e mba mend kur nuk tė donte gjyqtari fare, dhe gati sa s'ta dha kartonin e kuq" - i thotė gruaja.
-"Po, mė kujtohet" - i pėrgjigjet ky.
-"Menjėherė filloi tė tė dojė dhe pėr ēdo gabim tėndin e dėnonte tjetrin lojėtar. Kjo ishte hera e pare" - i arsyetohet ajo.
-"Po mire, po herėn e dytė pse mė tradhėtove?" -pyet ky
-"Po trajneri ytė fare nuk tė donte dhe nuk lejonte tė hysh nė lojė. Fjeta me tė dhe filloi tė tė quaj yll. Tė kujtohet?" - e pyet gruaja.
-"Po, po… tash po mė kujtohet." -pėrgjigjet futbollisti. Dhe e pyet: -"Po tė tretėn here kur mė tradhėtove?"
-"A tė kujtohet kur tė urente publiku, dhe menjėherė filluat tė tė adhurojnė ty dhe vetėm ty?" - e pyet ajo
-"Po, mė kujtohet!" -pėrgjigjet ky i habitur.
-"Ja pra kjo ishte hera e tretė - fjeta me publikun!?" -ia kthen gruaja me krenari.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 9:25 pm

Njė bari kishte shumė dele dhe pėr ēdo vit i qitte nė bjeshkė. Me vete e mirrte edhe qenin, tė cilin e lavdėronte shumė si tė shtirė.
Njė ditė qeni kishte marrė vrapin dhe ulėrinte nga frika. Sa nuk ju fut
bariut nėn gjunj!
- Ēka ka i gjori?,- po e pyet bariu tjetėr.
-Nuk e di besa!
Tek po e shohin njė ari nė pėrrua... - Aaaa, qė besa nuk paska faj,
nuk ėshtė takuar kurrė mė parė nė ari, prandaj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 9:28 pm

Grueja me burrin krah per krah. I thot gruja:
Ah sa te shkon ky kostumi! E gezosh! E din si me dukesh... si Alen Daloni i ri...
- Ja kam keput kryet (qeshet), Ec te shkojme se po bahemi vone!
- Uuuupo cka te ra ne xhakete ashtu? - e pyet gruja.
- Nje zog ka leshue nje glace!
- Po keshtu nuk shkohet ne vizite, hajde kthehena. Sa pa mend ece rruges!
- Mir moj gru, po une nuk mundem me ec me kryt perpjete.
- Jo, jo, hajde shpejt nderro kostumin...
- Gru, mos e ban kaq alarmante, nje zog leshoi nje glace. Thuj shyqyr qe nuk fluturojne lopet se mandej do kishe pa, se cfare ishte ba!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 9:32 pm

Nje avokat vdiq dhe shkoi ne parajse, por para se te kalonte deren i doli para Shen Pjetri dhe e pyeti: Cfare te mirash keni bere ju kur ishit gjalle qe doni te hyni ne parajse?
Avokati u mendua sa u mendua dhe i tha: Po ja para dy javesh une i dhashe 25 cent nje lypsi.
Shen Pjetri pyeti shen Gabrielin eshte e vertete kjo apo jo?
Shen Gabrieli pasi e verifikoi i tha po eshte e vertete.
Atehere shen Pjetri i thote avokatit: Kjo nuk mjafton cfare ke bere tjeter te mire?.
Avokati po mendohej akoma dhe me ne fund i thote: Po para dy vjetesh une i dhashe nje lypsi tjeter 25 cent.
Prape shen Pjetri pyet Gabrielin eshte e vertete apo jo. Shen Gabrieli e verifikoi dhe doli se ishte e vertete.
Atehere shen Pjetri pyet me ze te ulet Gabrielin cfare do bejme me kete?. Dhe Shen Gabrieli i thote: Ktheja mbrapsh ato 50 cent dhe dergoje ne ferr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Thu Sep 07, 2006 9:39 pm

Nisen nje Gjermon nje Kinez dhe nje Shqipetare per tek Zoti.
Shkon gjermoni dhe i thote zotit ,zot kur ne gjermonet do te pushtojm boten? Ja kthen zoti ne vitin 3000 .Fillon e qan gjermoni pse qan thote zoti ? Nuk jetoi une atehere kur gjermanet te pushtojne boten.Shkon kinezi dhe i thote zotit , zot kur ne kinezet do te bejme shpikjen me te mathe ne bote ? Ne vitin 4000 thote zoti fillon e qann kinezi .Pse po qan i thote zoti ? Po nuk jetoi une atehere.. I vjen rralla shqipetarit.
Pa he mor shqipetare i thote zoti na thuj noj gjo , skam cte them i thote shqipetari po he bre burre i thote zoti na thuj noj gjo . Mire i thote shqipetari kur ne shqipetaret do te behemi njerez ? Fillon te qaje zoti me te mathe dhe shqiptari i habitur e pyet zotin pse po qan ,po nuk jetoi une atehere kur shqipetari te behet njeri .
hajt gjith te mirat.Kaq Kisha tani per momentin Very Happy santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
Tironce_Vogel

avatar

Female
Numri i postimeve : 161
Localisation : around the world
Emploi : none of your bisness
Registration date : 31/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Fri Sep 08, 2006 3:46 pm

hahahahahahahahahahahahahahahaha masteri shum te bukura Very Happy Very Happy shkruaj te tjera se me shkrive fare Very Happy sunny
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toughchick.net
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Fri Sep 08, 2006 7:42 pm

he se dhe te tjera do shkruaj Very Happy Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Mon Nov 27, 2006 11:28 am

Mos u merzit thot ky se vitin tjeter do te shkruaj prap barseleta te tjera Razz lol! lol! lol! lol!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Sun Jan 14, 2007 1:07 pm

FemraAnkohet nje grua tek zoti dhe i thote:Ozot pse femrat i ke lene qe te vuajne me shume se meshkujt.Zoti i pergjigjet pse?ajo ithote se femres i ke dhene edhe dhembjen kur te linde edhe per te mbajtur bebin 9muaj ne bark.Zoti i pergjigjet se cfare mund te bej tani?ajo i thote qe te pakten kur gruaja te linde dhembjen ta kete babai i femijes.Zoti i thote ok.Pas ca kohesh erdhi koha qe kjo femra te linde dhe ne vend qe burri i saj te bertiste filloi te bertiste komshia qe ishte dashnori i kesaj femres.Atehere ajo e kuptoi pse zoti kishte te drejte pse ia kishte lene te gjitha vuajtjet femres.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Sun Jan 14, 2007 1:08 pm

Elefanti dhe Miu


Elefanti dhe miu po shkojne ne plazh per pushime...
kur miu hyni ne det elefanti e thiri mi mi ec pak jashte
miu i thot pse elefanti i thote ec edhe pak, mire ec edhe pak atehere i thote ec se ska gja se kujtova se mi ke veshe mathjet a plazhit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Sun Jan 14, 2007 1:08 pm

Nastradini dhe FshatariI kishte dhane zotnija Nastradinit nji skyfer (skifter) me dale per gjoje (gjah) me njimi porosi me e ruejte fort. Porsa pau nje shpend te madh [Nastradini] t'ja lshon skyferin shpines, por shpendi e coptoi dhe e lau ne gjak.
"Si me ja ba tesh?"
Kthei te zotnija dhe skyferin e mbajti mbshehe nen xhybe.
- He Nastro, si u dave?
- Ca me kene, bre zotni! Erdhi nji alamet shpendit e ndenja e mendova: "A ta lshoj, a mos ta lshoj, a ta lshoj, a mos ta lshoj?..."
Dhe kete e perseriti nja disa here. Zotnija, i merzitun, ja bani:
- Po ta kishe lshue, bre!
Nastradini, tuj nxjerre skyferin ba cope e grime, ja pret:
- Qe, mor zotni! E lshova dreqin, por kqyr si ma bani!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Sun Jan 14, 2007 1:09 pm

Ne farmaciNje burre hyn ne farmaci per te blere prezervativa dhe gjen te banaku nje goce te vogel

-Miredita

-Miredita xhaxhi cfare ju duhet?

-ma thirr pak babin te lutem

-Babi nuk eshte por jam une ketu cfare ju duhet?

-Une do marr nje gje qe quhet prezervativ dhe qe ti nuk e di cfare eshte se ja edhe tani i ke buzet me qu mesht

Vajza qe fillon lepihet -Nuk eshte qumesht xhaxhi.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   Sun Jan 14, 2007 1:09 pm

Non capiscoNa ishte nje here nje shqipetar qe shkoi ne Itali,por ky nuk dinte asnje fjale ne italisht. Sapo mberriti ne Itali shkoi ne nje restorant dhe porositi nje gjelle por kamarieri i tha:\'\'non capisco\'\'.Keshtu ndodhi edhe ne lokale te tjera. Kur shqiptari po ecte rruges pa qe po behej nje varrim dhe pyet priftin:Kush vdiq? Prifti pergjigjet:Non capisco.Atehere shiptari tha:shyqyr qe vdiq ky \"non capisco\" se na la pa ngene buke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Humor Barcaleta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Humor Barcaleta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Humor-
Kėrce tek: