www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 E qeshura te zgjat jeten (humor)

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 9:22 am

Kesajnuk dita t'i veja titull ;p

Gore kur vjen ne London , takon Mbretereshen dhe fillon ta pyese per filozofi e politike . E me pas e pyet se si vepron ajo per te udhehequr.
Kjo i thote qe menyra me e mire per te qeverisur eshte ta rrethosh veten me njerez inteligjente .

-" Mire - i thote Al - po nuk eshte e lehte ta zbulosh se sa inteligjente jane njerezit.
-"Oh i dashur -ja kthen mbreteresha- eshte fare e thjeshte,me shiko mua. "

Merr receptorin dhe flet me kryeministrin ,Tony Blair.
-" Tony ,babai juaj ka nje femije,nena ju ka nje femije, i cili nuk eshte as motra dhe as vellai juaj ,kush eshte ai?"
-" Jam une " - i pergjigjet Tony menjehere.

E sheh i thote mbreteresha ,sa e lehte eshte.

Kur Al kthehet ne Amerike,merr Bush-in ne telefon:

- "George kam nje pyetje per ju . Babai juaj ka nje femije , nena juaj ka nje femije , te cilin se ke as moter e as vella , kush eshte ? "

Pasi kruan koken Bush i thote:
-" Al tani jam i zene , por do te marr vete me pas. "
Direkt telefonon Colin Powell e i thote :
-" Colin degjo Al Gore do qe te me beje per budalla mua . Ma shpjego pak kete pyetje . "
Powell e degjon dhe menjehere i pergjigjet:
-" Jam une . "

Bush merr Goren ne telefon dhe i thote:
-" Hej Al eshte shume e thjeshte pergjigja eshte 'Colin Powell' . "

Al ja kthen:
-" E kam thene me kohe qe ti me kete inteligjence qe ke nuk meriton te jesh president i USA , por sa per ta ditur po ta them se pergjigjja eshte
'Tony Blair'. "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 9:23 am

Me kete te fundit u lodha duke e shkruajtur shpresoj qe tju kem bere te qeshni lol! lol! lol!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 9:25 am

OOOOOOOOO
Se mu kujtun edhe disa te tjera

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 9:27 am

Takohen njehere nje kinez nje Italian edhe nje shqiptar dhe po tregonin per teknologjite e tyre qe kishin perparuar kaq shume! Italiani thote qe ne kemi shpikur nje telefon ku njerezit te perdorin gishtin e madh per te degjuar, dhe gishtin e vogel per te folur ne vend te receptorit te telefonit kurse kinezi thote ne me ane te venave te gjakut kane kaluar fijet ne dhemballet e njeriut edhe gjithashtu ne vesh keshtu qe duke ecur ne ruge mund te flasin pa mbajtur telefon ne dore . Shqiptari u zu ngushte dhe nga frika i shpeton nje pordhe po nja 30 sec.. Kinezi dhe Italiani e pyesin te habitur se cpo bente dhe shqiptari pergijget:
-" Ah po do kete ardhur ndonje fax nga Ameica po e shikoj pastaj " Cool Cool

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 9:41 am

Nje dite Berisha , Bush dhe (nje zyrtar tjeter qe nuk po me kujtohet emri) u testuan se kush nga ata ishin me te ndershmit (qe nuk vidhnin) . Ata i hypen ne nje aeroplan komplet floriri . I pasi hypi Bush dhe pasi ndenji nje ore ne aeroplan doli dhe rojet e kontrolluan dhe ne veshin e tij gjeten nje vidhe ari . Ai u eleminua nga te ndershmit Razz . Hyri ai i dyti dhe ndenji nje ore ne aeroplan . Pasi doli ai u kontrollua dhe ne qanten e tij i gjeten timonin e pilotit . Me ne fund hyri dhe Berisha . Ndenji edhe ai nje ore brenda dhe pasi doli e kontrolluan edhe ate . Kryen edhe kontrollin por ato dhe nuk gjeten asgje . Te habitur te gjithe i thone Berishes:
-" T'i me te vertete qenke i ndershem , Bushi dhe ai tjetri moren nje vidhe dhe timonin ."
Berisha tha:
-" Po juve ju rafte pika prandaj mua nuk po me nisej avioni ."


(Kjo ka shum kohe qe e kam degjuar ndoshta edhe ju) afro

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:36 am

Bac Enveri

Cohu popull t'therret Atdheu
Bac Enveri na genjeu

Na mashtroi ky qafiri

Na tha do hame me luge floriri

Cohu popull erdhi casti

te shpetosh nga pederasti

Kur don buke e qan si femija

duhet te thuash "rrofte partia"

Kur don mish e s'te pelqen gjiza

me krahe hapur te pret Bulqiza

Kur larg qofte s'te pelqen talloni

te pret burgu e rajoni

Po t'lexosh se c'thote gazeta

te vjen me plase e te nxihet jeta

u festu me madheshti

10 korriku, Viti i Ri

C'jan mor shoke keto festa t'kota

Me caraca e karrota

Kur e dime se madheshtia

eshte te mishi e rakia ?

Kohet e fundit zgjati floket

Ky vampir qe hante shoket

Me Qemalin e filloi

Fort mbas zverkut e kafshoi

Diten tjeter per cudi

qante pisi si femije

C'ke Enver - i thote Nexhmija

mbaje veten behu trim

ka rendesi te rroje Partia

mos e qaj dashnorin tim

Kalojne vitet dhe perbindshi
qe jeton me mish njeriu

si skifteri qe ha pulat

turret te Bedri Spahiu

Delegatet gjate seances

Kthenin syte nga presidiumi

Vec Enverit qe po fliste

Gjith Byrone e kish zene gjumi

Si macok gerhiste Pilo

Rita shtrire ne krahun tjeter

Pak me lart po fle Adili

jarget i kullojne ne leter

Pilo ecte me parimin

larg o zot nga bytha ime

mbylle gojen rri degjo

Kush nuk flet nuk ben gabime !

Perifrazim Simpatik i "Anes se Lumenjve"

Kollarisur, menderosur,

Brekegrisur, armatosur

Po lehim ne gajde t'qenit,

Anes Bunes, buzeLiqenit.

Ku e lame e ku na mbeti,

Lesh e li asht ba shteti,

Dy lekure na rrjep tregtari,

N'kandar te vjedh katundari,

T'rruen e t'qeth qeveritari

E ne mes t'dites t'ha zagari

Sec na vodhen fajdexhinjte

Alimucajt, Gercallinjte

Sec na prene sec na vrane

Futen ne sherr gjithe dynjane

Nga Korthpula ne Qaf-thane

Me rryshfet ktu blehet vorr,

Se han kot ti plumbin qorr

Te kalon makina ne shpine

Ne xhep t'fusin ndonje mine

Ne dritare kioskat mbine

qimet rriten, rrogat hine

Hall me vdeke e gjygj me rrnu

Neve dreqi na ka rru !

Pak bame se cna gjeti:

Zihen politikant nde vedi,

Majmen zyrtart si gjeldeti

Me e hangur e ha mileti!

Keq me Salen, zi me Tosin,

Heq malokun, ve qerosin,

Hala ne pershesh kosin!

Na premtoi Tosi aqik

U jap paret cik me cik

E s'na dha nji metelik.

Asht pak vetes me lehue name:

Neve Kina na e ka ... nanen!

Si do na vej halli mbas tash

Jan ba punet laradash:

Bje per ne bota hashash

Co ne kurva e kallash,

Kurd, kinez e laluc,

Ja bame Evropes tete me puc !

Shume vune kryet ne rrezik,

E n'Evrope nisen me vrik,

Me fitu nonji metelik

Shkum per lesh e dulem te rrum

S' na lane lesh as nen sume

Ne i bame emrat lesh e li

Jorgo ne pune e Gani ne shpi,

Lukes Zefit nga Ganjolla,

Po i thirrkan mis Fabiola

Cna ndodh ne s'po i ndodhka kuj,

Sa veme kamen n'toke t'huj,

Hup shqiptari si krypa n'uj!

Kush e bani e kujt i mbeti

N'kup t'qiellit thrret mileti:

` Prane detit i palare

Se jane vu katunaret ne gare

Kush e ban mutin sa nji mullar !

Vjen Gjeloshi m'corape t'leshit

Me nji cigare ne maje te veshit

Kryet sa nji mullar me kashte

Tri barre lesh i ka ne kafke

Me ia shtrydh i del vec nafte!

Shtrihet ne rane si garravac

Me nji dore djathe e nji kulac

Mbeshtet kryet mbi kallash

Me i ndejt afer t'ban helaq !

Prane sofres i pangrane

Se jane cue qimet ne hane

Shkon me ble ti ne Parruce

Hyn i veshun e del pa kpuce

Gropa, balte llom e lluce

10000 lek nje cope gjuhce

Edhe portofolit i ngrehet puce!

Prane dritares i papar?

Ikin dritat pa orar

Bajme si bajme ne me kandila

Me bishktuk, qiri e mila,

Firoi rroga tu ble fitila !

Rrofte e qofte zotni Hila

Tuj shit pisha u ba me vila

Po nji za vjen nga Vraka

Luej vedit se t'lot nafaka

T'kena gjet ne lagjen "Plaka"

Nja dy pleq me fela t'thata

(bytht e tyne dy kafshta)

Po per seks digjen si flaka !

Llapacitur, llakatosur,

Trup e shpirt i sakatosur,

Po theras une prej Serreqit

Zot ruajna prej te keqit.

Sqarime: "Plaka" eshte lagje e vjeter ne Athine. Parruca eshte tregu i Shkodres. (Kjo vjershe i kushtohet vitit me te trishtuar per Shqiperine, 1997)Sa per i sqarim kete e gjeta ne internet dhe me pelqeu dhe thashe qe ta lexonit edhe ju per ata qe nuk e kane pare akoma

_________________
Proud To Be Albanian !!!


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Nov 30, 2006 8:51 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:38 am

Nje fshatar donte nje gjel te ri per shtim. Zgjedh nga gjithe gjelat e vendit kampionin dhe e ble. Sa arriten ne ferme gjeli ia jep vrapit per tek pulat dhe mbaron pune me te tera njera pas tjetres. Fshatarit i ik mendja fare. Gjeli sapo mbaroi pune me pulen e fundit leshohet me vrap per tek stalla e derrave dhe i merr dosat nje nga nje. Fshatari rri si guak dhe s“gjen fjale te flase. Per me teper gjeli sa del nga stalla e derrave ia fut vrapit tek stalla e lopeve. Pas pak kohe del gjeli nga stalla duke u lekundur dhe bie ne mes te oborrit per toke. Fshatari mendon : “Iku ky” dhe shkon ta shohe qe te sigurohet. Nderkohe mbi oborr po fluturonin ne pritje zhgabat. Kur fshatari ulet mbi gjelin dhe e prek pak hap ky njerin sy dhe i pershperit:
-" Ej zemra ki kujdes se po ma prishe kete muhabetin me zhgabat pastaj kaloj andej nga gruaja jote …". Razz

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:41 am

Skeda fituese

Njė grua shkon nė shtėpi plot varėse, byzylykė dhe unaza floriri:
-" Mos u ēudit! - i thotė tė shoqit - fitova nė njė llotari sportive . "
Pas njė jave, ajo shkon nė shtėpi me njė peliēe shumė tė shtrenjtė veshur.
-" Po kjo? "- e pyet i shoqi.
-" Prap fituese e skedinės unė . Fitova dhe lloton e dytė, po e di ē'ke ti?, ēohu e mė bėj gati vasken, se do tė lahem . "
-" Jo! - bėrtiti i shoqi. - Mos do qė tė lagėsh skedėn fituese?!"

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:47 am

Ishte nje dite nje tip dhe po ecte me biciklete ne nje rruge fshati, kur papritur i shfryhet nje nga gomat e bicikletes.U mundua mos sajonte ndonje gje sa per ta cuar ne shtepi, po hic. Pa verdalle mos shihte ndonje shtepi ku te shkonte te kerkonte ndihme. E vetmja shtepi aty rrotull ishte ne nje koder nja 15 minuta me kembe. E le bicikleten ne ane te rruges ky miku dhe niset per te shtepia me mendimin per te kerkuar nje pompe dhe rruges po mendonte si do t'ia kerkonte pompen personit qe do t'i dilte ne shtepi.Filloi te fliste me vete:"Do t'i bie deres, do ma hape nje burre, do t'i them: "Ka mundesi te me japesh nje pompe sa te fryj pak gomen e bicikletes dhe ta sjell prape?". Do me thote:"S'kam pompe"dhe do ma mbylle deren. Une do t'i bie prape dhe do t'i kerkoj prape pompen..." dhe keshtu per nja 10 minuta ky miku, filloi te nxehej me gjithe mend, po jepte e po merrte me kembe e duar a thua se po debatonte me dike. Kur iu afrua shtepise, i ra deres me grushta e shkelma fort.Del nje grua dhe pyet e frikesuar:
-" C'ka ndodhur "
-" LERE SE S'TA DUA FARE POMPEN . "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:48 am

Nje tip po ecte me makine ne rrugen kryesore, kur papritur ne radion e makines degjohet zeri i spikeres:
-" Lajm i jashtezakonshem per te gjithe ata qe jane ne keto momente duke udhetuar me automjete ne rrugen kryesore.Ju lutem beni kujdes. Nje person me nje automjet tip Volkswagen Golf, ngjyre e zeze, po udheton ne krahun e kundert te korsise se tij. Ju lutem beni kujdes te evitoni ndonje aksident te mundshem . "
-" Po dhe kjo nje person ne krah te kundert thote. Keta jane te gjithe ne krah te kundert . "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:49 am

Nje burre troket ne dere. Deren e hap nje djale nja 18 vjec.
-" Miredita, desha pak gjyshin . "
-" Gjyshin e shtypi traktori . "
-" Me vjen keq. Po gjyshja? "
-" As gjyshja. Edhe gjyshen e shtypi traktori . "
-" Po ndonje nga prinderit? "
-" Edhe ata i shtypi traktori . "
-" Po ti si ke shpetuar? "
-" Po, si te thuash, une kisha pak me shume fat se keta se isha...te timoni . "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:51 am

Dy te cmendur duke pare ne qiell henen filluan te zihen. Njeri thoshte ishte hena, tjetri thoshte ishte dielli. Pyeten nje kalimtar dhe ai u tha:
-" Te them te drejten une nuk banoj ne kete lagje . "


(Te ju them te verteten kur e kam degjuar per here te pare kete barcelete jam shkrire gazi)

_________________
Proud To Be Albanian !!!


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Nov 27, 2006 11:53 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:53 am

Shkojne njehere dy shoke, dy gjahtare, per gjah ne nje pyll. Papritur njeri prej tyre bie ne toke dhe rrin pa levizur.
Nuk dukej se merrte fryme dhe bebet e syve i ishin venitur.
Shoku tjeter rremben celularin, qe kishte me vete dhe me nje ze qe i dridhej njofton urgjencen:
- Alo, me duket se shoku im ka vdekur. Me thoni cfare duhej te bej tani? "
Personi qe i doli ne telefon me nje ze te qete i thote:
-" Qetesohuni, mblidheni veten. Une mund t'ju ndihmoj. Fillimisht sigurohuni qe ka vdekur, se mund te jete akoma gjalle... "
Gjuetari e le telefonin pertoke, largohet dhe pas pak degjohet nje krisme arme. Pas pak degjohet zeri dridhur i gjahtarit:
-" OK, po me pas c'te bej?? "


( Edhe kjo eshte e bukur e te vertete )

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 11:59 am

Niset njeri me sherbim diku larg dhe macen e tij ja le komshiut per ta mbajtur per sa kohe ky do ishte ne sherbim. Kur arrin te vendi ku kishte punen, e merr komshiun ne telefon:
-" Alo, une jam. C'beni si jeni? "
-" Mire. Si mberrite? "
-" Mire fare.Macen si e kam? "
-" Keq me vjen po macja ngordhi . "
-" Si ore ngordhi? "
-" Po ja hipi ne cati dhe ra papritur.E cuam te veterineri po s'e shpetuam dot . "
Deshperohet ky po c'te bente.Nejse pas sherbimit, kthehet ne shtepi dhe blen nje mace tjeter. Pas ndonje muaji shkon perseri me sherbim ky dhe perseri ja le macen komshiut.
-" Urdhero po ta le perseri nen kujdes macen . Po pati ndonje problem kur te te marr ne telefon , mos ma thuaj ashtu cope si radhen e kaluar , se prekem shpejt . Ma sill rrotull e rrotull. "
-" Po si te ta them? "
-" Po ja p.sh. kur te te marr heren e pare me thuaj ta zeme qe macja ka hipur ne cati, heren e dyte qe te marr ne telefon me thuaj qe macja ra nga catia dhe heren e trete me thuaj qe macja ngordhi ".
-" Mire " - i thote komshiu.
Niset me sherbim ky dhe sapo mberrin aty ku kishte pr te shkuar, merr komshiun ne telefon:
-" Alo, he mo, mire jeni? "
-" Mire jemi, ti c'ben andej, mire je? "
-" Mire o, top fare.Macen mire e kam? "
-" More po lere macen ti se macja eshte si molla, po mamaja jote...ME NGJAN SE KA HIPUR NE CATI. "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 12:03 pm

-" Doktor , Doktor " - i thote gruaja e shqetesuar .
-" Ē'fare ke? " -thote doktorri.
-" Femija im hengri 1 euro, me thuaj do i ndodhe gje? "
-" Mos u merzit , politikanet po hane miliarda e si gjen gje . "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 12:07 pm

Gruas i kishte hipur ne mendje per te ngrene kerminj per dreke dhe i thote burrit:
-" A te keqen, do vesh deri ne pazar e shih mos na blesh ndonja ca kerminj se me ka vajtur mendja keq per kerminj . "
-" Po mire o grua ta prish une ty?"
Niset dhe burri per ne pazar kerkoi e me ne fund gjeti kerminj. Bleu nja nje kile e gjysme dhe mori rrugen per ne shtepi. Kur degjon dike qe e therret ne emer . Kthen koken kur shikon nje shok nga ushtria qe s'e kishte pare prej dhjete vjetesh . Filluan muhabetet dhe njera solli tjetren , shkuan per te pire ne nje lokal e te kujtonin kohet e shkuara . Filluan te pinin nga nje u bene dy, tre ... mbedhjete . Kur sheh oren ky merhumi kishte vajtur nja 6 e darkes . Kerkoi falje se i duhej te largohej dhe u nis me nxitim per ne shtepi . Rruges po mendohej se c'justifikim do t'i gjente gruas per vonesen . Kur arrin te dera e shtepise, hap qesen ku kishte kermijte i hedh ata pertoke dhe duke hapur deren e shtepise i degjohet zeri:
-" Ec, ec edhe pak se arritem, ec, ec ja ashtu bravo, ec . "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 12:22 pm

Nje ekip i NASA-s po perpiqej te gjente dike qe ta dergonte ne planetin Mars, por me kusht qe te qendronte pergjithmone aty dhe te mos kthehej me ne Toke. Vendosen te shkojne ne Europe per ta kerkuar. Shkojne ne Gjermani dhe pyesin nje gjerman:
-" Qeveria amerikane do te sponsorizoje per te derguar dike ne Mars dhe mendojme se ti mund te ishe nje kandidat i mire. Sa do te te kushtonte ty per te pranuar te shkoje ne Mars e te mos ktheheshe me ne Toke? "
-" $3 milione "- thote gjermani.
-" Cne kaq shume? "
-" Po ne Europe gjerat jane te shtrenjta dhe meqe une nuk do te mund ta mbeshtes me familjen time, te pakten te mos u mungoje gje gjate jetes se tyre. Mendoj se $3 milione do t'i mjaftojne gruas time dhe familjes per pjesen tjeter te jetes se tyre. "
Te pakenaqur nga pergjigja vendosin te shkojne ne Turqi.Pyesin turkun te njejten gje.
-" $1 milion -thote turku. I mjaftojne familjes sime per te kaluar mire pjesen tjeter te jetes se tyre. "
Duke menduar se mund te gjejne edhe me lire vendosin te shohin dhe ndonje kandidat tjeter. Shkojne ne Shqiperi dhe gjejne nje shqipo.
-" Qeveria amerikane do te sponsorizoje per te derguar dike ne Mars dhe mendojme se ti mund te ishe nje kandidat i mire. Shkuam ne Gjermani dhe gjetem dike qe mund te shkoje me $3 milione, shkuam ne Turqi dhe gjetem dike me $1 milion.Sa do te te kushtonte ty per te pranuar te shkoje ne Mars e te mos ktheheshe me ne Toke?"
-" $5 milione.-u thote shqiptari. "
-" $5 milione? Cne kaq shtrenjte? "
-" Po $2 milione mbajini vete per punen qe po beni, $ 2 milione i dua une dhe per $1 milion dergojme turkun dhe mbetemi te gjithe te kenaqur. "


(Eshte pak a shume e ngjashme me barceleten qe ka thene Agroni tek Portokalli-ja)

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Nov 27, 2006 12:26 pm

U lodha sot duke postu hajt se del drita neser prap Wink))

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Nov 28, 2006 12:43 pm

Na ishte nje here nje fshatar i cili shkoi per here te pare ne qytete dhe per te shkuar ne qytet duhet qe ai duhej te merrte nje taksi . Ky taksija ishte i markes BENZ dhe i kur hyp ne te ai i thote shoferit qe te me qoje ne qytet . Ky ngaqe nuk kishte ardhe as edhe njehere ne qytet nuk e dinte se cfare eshte nje makine dhe fillon ta pyese shoferin per shume gjera te makines qe kishte brenda . Ai e pyet shoferin per pjesen e perparme te makines dhe ai i thote qe ishhte kroskot . E pyet ai per timonin dhe shoferi i pergjigjet , e pyet per stemen e benzit se ca eshte dhe shoferi duke u talluar i thote:
-" Kjo eshte nje shenjester , kur un dua te vras dike e drejtoj shenjestren dhe e gjuaj . Fsahtari i tjote:
-"A ta bejme prove nje here ? "
-"Ne rregull " - i thote shoferi .
Shoferi pa nje biciklete qe po kalonte dhe merr shoferi ta perplase por sa afrohet me bicikleten ai i shmanget . Papritmas bicikleta u rrezua . Shoferi ndal makinen per te shikuar se ca ndodhi . Papritmas del edhe fshatari gjithe nerva dhe i thote:
-" Te dhjefsha shenjestren , - i tha fshatari - po te mos e kisha hape deren ai ikte " .

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
Tironce_Vogel

avatar

Female
Numri i postimeve : 161
Localisation : around the world
Emploi : none of your bisness
Registration date : 31/08/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Fri Dec 01, 2006 8:21 pm

hahahahahah Inter paske te forta lale Very Happy na trego te tjera Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toughchick.net
tungNumri i postimeve : 25
Registration date : 28/08/2006

MesazhTitulli: e qeshura te zgjat jeten   Sun Dec 03, 2006 1:05 pm

po perzihem dhe une me rinin ok do ju tregoj me te qeshur .


na ishe nje familje qe na kishte martuar gocen ,edhe u martua goca erdhi koha te shkoj goca ne pasi si i thojm ne shkodranet ,mirpo burri i shkret na u mesua keq me nuse smund te rrinte i shkreti pa te ,edhe si me ja ba ky i thot nuses se vet mir moj shpirt ti po iken por si tja bej une kush rri nje jav pa gje .mirpo e ema qe kishte ardh me marr na ishte shum maraklije te gjith fjalet po i ndigjonte per bires se celsit dhe spo ben ze ,edhe pastaj nder te tjerat po i thot nusja burrit ,mir mar burr une se ato flinin bashke atehere te thith per tok edhe i thot nusja po vesh corape leshi kush eshte me corape leshi jam une edhe hajde te flejm erresir eshte sna shikon kush .mir i thot burri mir te shkoi mendja ,kurse nana i ndegjoi te gjitha maraklije dreqi
mirpo erdhi koha edhe iku burri nje nate siq e kishin lene .nena u cua tet e ne 12 duke e pritur dhendrrin me te gjitha te mirat ,erdhi koha me fjet .edhe nena edhe e bija veshin te dyja corape leshi.pa ditur gje e bija .edhe nena fle ne fillim e bija ne fund.edhe ne mes te nates dhendrri i shkret shkoi tek nusja mesi sec priti ai rreziku duke prekur kembet tani rreziku kush eshte ajo me corape takoi nenen ai para pa dit gje edhe ema mesi cpriti menjehere ajo u zveshen te dy edhe u kenaq nana e shkret me dhendrrin,ne nesermen u cuan nga gjumi edhe po i thot nusja dhendrrin po ti me cma qq........nenen mbram ajo i tha pse nuk erdhi jo se e dinte ajo,edhe ai i tha nuses po me une gjith naten me ty isha e bera qef ,jo mor me mua jo por mos ke pa ednerr ,ja ben dhenderri por sa maraklije ma paske nenen maj se ta qqqqqqq ........... me te vertet .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 04, 2006 8:08 am

Tironce_Vogel shkruajti:
hahahahahah Inter paske te forta lale Very Happy na trego te tjera Wink

Me gjithe qejf po he per he nuk po me kujtohen shum , kam disa me pulle te kuqe sa te qerron Wink por ato jane me mire mos t'i thuash Smile Smile Smile

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 7:42 am

Ishin dy shoke dhe e kishin shtepine balle per balle me njeri tjetrin (d.m.th i kishin pallatet perballe dhe ishin ne te njejtin kat)
Cfare bente njeri , e shihte tjetri dhe cfare bente tjetri e shihte njeri . Nje dite u takuan rruges dhe filluan te bisedonin .
-" Une pashe dje gruan tende , - tha njeri - me nje zezak tek ai divani qe ke ne kuzhine. "
-" Mos , - tha tjetri -shiko se cfare kam per ti bere tani qe me tregove kete qe nuk e dija. "
Mbas tre ditesh u takuan prape dhe e pyeti :
-" Cfare i bere gruas? E rrahe apo..... ? "
-" EeeeEEEeeEee.... - tha tjetri - ...!jo mo jo... "
-" Po cfare i bere e pyeti perseri ky? "
-" I bera gjene me te keqe qe ajo ka pasur ne jeten e saj " - tha ky
-" Cfare tha tjetri i habitur? "
-"I SHITA DIVANIN....-tha burri i saj! "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 7:45 am

Nje hajdut me maske shkoi tek shtepia e nje cifti dhe duke i drejtuar pistoleten , vodhi te gjitha ato qe deshironte dhe ne fund vizatoi nje rreth ne toke dhe i tha te zotit te shtepise :
-" N.q.s e kalon kete rrethin jashte je i vdekur! "
I zoti i shtepise u fut brenda ne rreth dhe u pertyp nga frika.
Pastaj hajduti coi te zonjen e shtepise siper tavolines dhe bene lloj lloj stilesh etj... ne syte e burrit.Pastaj hajduti duke ikur me vrap hodhi pistoleten ne toke dhe u zhduk.Sa iku ai gruaja e perdhunuar filloi ti bertiste burrit :
-" Po ti mor maskara pse nuk bere ndonje gje? E shikon se cfare ndodhi? Ai paska qene edhe me pistolete pa asnje fishek brenda , na e paska hedhur .
-" Po edhe une ja hodha " - tha burri.
-" Pse cfare i bere ? " - i tha gruaja e gezuar.
-" Ohu.... sa here e nxora kemben nga rrethi une " - tha burri... Smile))) Laughing Laughing Laughing

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 7:49 am

Na ishte nje budalla dhe nje i zgjuar brenda ne burg. I zjuari spo duronte me brenda dhe vendosi te dilte.
Nje te hapur dritaren e burgut doli dhe hypi ne pem qe ishte afer me dritaren . Kur u degjua nje zhurme dege dhe ky i zjuari beri si mace
miauuuuuu...
-" O macja qenka " - than rojet.
Kaluan ca koh dhe shkoi i zjuari te vizitoj budallain ne burg.
Ne muabet e siper i tha dhe stilin e vet qe doli.
E mir del budallai nga dritarja dhe hypen ne peme . Kur edhe ketij i beri zhurme dega.
Ne ate moment ngriten koken rojet lart per te par kush ishte.
dhe budallai tha :
-" MACJA JAM "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 7:50 am

Na ishte nje polic dhe sa here shkonte ne shtepi e kishte kemben te lagur deri ke gjuri . Gruaja u be kurioze dhe vendosi ta ndjeke burin nga mbrapa qe ku e bente kemben ashtu .
Ky polici e ente sherbimin ngjitur me nje shatervan dhe sa here qe pinte cigare e hidhte ne shatervan dhe fuste kemben ta shuante .

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 7:52 am

Ishte nje makine me targe LU dhe nje makine mbrapa tij ishte me targe VL (vlore) dhe ky me targe LU nuk po i hapte rruge ketij me targe VL dhe ky me targe VL nevrikos aq shume sa nuk kishte se cfare te bente dhe kur gjeti castin qe ky me targe LU hapi krahun , e hapi dhe ky krahun anes rruges dhe filloi ti bertiste ketij me targe LU . Mbas te sharave i tha:
-" Ti ke dhe targen LU , nenkuptohet qe do te thote liro udhe... "
-" Po edhe une pashe targen tende VL ,- tha ky me targe Lu - dhe thashe vari leshte...

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 7:57 am

Na ishte njeher nje fshatar dhe kishte nje gomar. Kudo qe vente ai e merrte gomarin me vete. Nje dite e ze nate rruges dh ebie te fleje poshte gomarit , kur ngrihet ne mengjes nuk e shefe me gomarin dhe vihet ne kerkim te tij. Kalon nje dite e tere dhe u lodh fshatari e vete ne nje han ( hotel ) ne ato kohe dhe i japin nje dhome .
Merr dhomen fshatari dhe vete te flej po ai ishte mesuar qe flinte poshte gomarit dhe shtrihet poshte krevatit.
Nderko nje cifte te rinjsh qe vajten ne po ate hotelmoren nje dhome dhe i zoti i atij hoteli u tha shikoni ne kete dhome njeher.Vete ata te dy nuk shohin njeri dhe futen brenda aty fillojne nxemjen . I thote djali vajzes :
-" Une ne syte e tu shofe gjithe boten ......... "
Fshatari nxjerr koken nga poshte krevatiti dhe pyet :
-" Po gomarin tim a e ke pare ? "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 7:59 am

Ishin budallenjte ne spital dhe i thote doktori:
-" Kush eshte i zoti qe te kaloje nga vryma e celesit dhe te dali nga ana tjeter do ta nxerr nga spitali .
Dhe pa mbaruar fjalen doktori,te gjithe u sulen me koke tek vryma e celesit pervec njerit qe po rrinte ulur ne karrige dhe po qeshte duke pare te tjeret te dera me koke...
-" Epo na doli nje i zgjuar me ne fund - tha doktori dhe e pyet kete te fundit:
-" Po ti pse nuk shkon te provosh ate qe ju thashe une apo nuk ke deshire te dalesh nga spitali ti? "
-" Po pse budalla jam une te vete atje " - thote budallai.
-" Po pse thote doktori? "
-" Po ti ke vene celesin nga ana tjeter " - thote budallai ...

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Dec 17, 2006 8:24 am

Ishte nje femije i vogel dhe sa here qe i behej sh*rra i thonte te
Jemes me behet sh*rra dhe kishte marre nje vest e keq se i thonte
Ne mes te njerezve ne mes te miqve etj
Te jemes i vinte turp dhe i thote te jemes se vet qe kur te behet
Sh*rra me thuaj se une du me fishkelly dhe une e kuptoj edhe te coj ne banjo
E mire keshtu i thonte te jemes dhe ajo e kuptonte dhe e conte ne banjo
Nje nete femija mbetet me gjyshin e vet dhe te jemen nuk e kishte ne shtepi
Dhe ky cohet ne mes te nates dhe i thote gjyshit te vet se une dua te fishkellej
Gjyshi i thote:
Po si mor gjydh ti don me fishkelly ne mes te nates
Jo une dume fishkelly i thote ky
Po mire i thote gjyshi:
Hajde fishkellei gjyshit te veshi .

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:18 am

Thonė se Enver Hoxha pati thėrritur njėherė njė plak tė vjetėr qė t“i tregonte pėrralla. Kėshtu ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule pėr t“ia treguar pėrrallat aty.
- Shumė tė bukur e paske bėrė kopshtin me lule - i tha plaku
- Unė kopsht tė tillė me lule kam bėrė tėrė Shqipėrinė - ia preu Enveri duke gjetur rastin pėr tė bėrė pak propagandė.
- A ke ardhur ti tė mė tregosh pėrralla mua, apo kam ardhur unė tė tė tregoj pėrralla ty ? - e pyeti plaku.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:23 am

Grate e fshatit, qe i rujate zoti ishin shume pasionante, kur refeheshin tek prifti nuk i thoshin qe e kam bere ate pune me nje burre tjeter por thoshin: O urate shkava sot.... dhe prifti bente zakonin duke falur mekatin e tyre. Nje dite te bukur prifti largohet dhe ne vend te tij vjen nje prift tjeter i cili nuk e dinte kete lloj bisede............. Grate shkonin nje nga nje dhe i thoshin o prift shkava sot.... o prift shkava sot....
Prifti shume i shqetesuar e ngriti kete problem ne mbledhjen e komunes duke i thene kryetarit. Ore po rregullojini keto rruge se ngelen grate duke shkare dhe do na thyejne koken ndonje dite...
Kryetari me te tjeret qe e dinin si ishte muhabeti filluan te qeshnin....
Qeshni ju qeshni tha prifti por edhe grate tuaja kan shkare nja dy tre here

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:26 am

Na ishte njehere Papagalli dhe Kanarina ne nje deg duke bere muhabet per pune trimerie nderkohe qe aty afer na qendronte dhe Luani.
- Ju Kanarinat keni qene Zogjte me frikacak - i thote Papagalli Kanarines. - Jo ja kthen Kanarina ne.....
- Epo mire meqe paskeni qene kaq trima ju Kanarinat atehere po ta mbajti shko e q*** Luanin ne By...
- Po si jo - ja kthen Kanarina dhe shkon tek B.. e Luanit dhe fillon nje dy tre . Luanit i vjen nje pordhe dhe e perplas kanarinen mbas murit dhe i bien dhe puplat. Papagalli qe po shihte skenen filloi te qesh me te madhe ha ha ha. Atehere Kanarina e zene ngusht ja kthen:
-" Po pse qesh o kok qep , ti kur ben sex nuk zhvishesh"

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:29 am

Goni shkonete ne shkolle ne klasene e 3 te fillores . Nje dite ne klase mesuasja ben nje pyetje;

Mesuesja - Na thoni disa menyra se si prodhohet energjia elektrike?"
Te gjithe nxenesit ngrejen doren
Mesuesja - Urdhero Ariana na thuaj ti nga prodhohet energjia
Ariana - Nga turbinat mesuese.
Mesuesja - Bravo Ariana. Na thoni ndonje menyre tjeter. Ne Goni na thuaj ti nga prodhohet energjia elktrike.
Goni - Nga zogjte mesuese.
Mesuesja - Po cne nga zogjte more Goni
Goni - PO se sa here qe ikin dritat ne shtepi babi thote; "Na i hoqen dritat prape keto zogjte e ku**ve".

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:32 am

Nastradini shkoi ne Amerike dhe takoi nje Amerikane. Por nastradini nuk ja kishte haberin anglishtes .
Amerikanja i thot :
What's up baby ?
Nastradini ia ktheu :
Bejbi satom
Se sheh burrin 2 metra nkom ti ktu re .

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:52 am

Beni ne klas te pare....
Mesesja fillon te meret me nxenesit si ata te kene fantazi,
mesuesja: Ēfare kam ne dore qe po ta thyesh hahet?
nxenesit: Arra
mesuesja: Nxenes te dashur iu afruat por nuk ishte arra por ishte bajamja....
E kshu zgjati nja dy a tri here deri sa benit i beri pershtypje kjo loje dhe i thote mesueses se a mund edhe ai ta thote nje loje te tille?
mesuesja: Patjeter beni por jo me llafe te pista.
Beni: Mesuese cfare shtrengoj ne dore ne xhepin e pantallonave , eshte me koke te kuqe?
Mesuesja: DIL JASHTE MASKARA
Beni duke dale i merzitur i thote : MESUESE E DASHUR IU AFROVE POR ISHTE SHKREPSJA

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:54 am

Na ishte i her nje plake qe kishte dy papagalle(femra). Keto papagalle vetem nje fjale dinin te thonin:-Jemi dy prostituta dhe hajdeni e kenaquni me ne. Nje dite plaka shkon te rrefehet te prifti dhe i thote qe ka dy papagalle qe flisnin llafe te qista dhe prifti i stresuar i thote:- Mi sill mua sepse dhe une kam dy papagalle(meshkuj) dhe ato do te ndryshojne sjelljen. I sjell plaka tek prifti dhe i fut ne kafazin e vet dhe papagajte e priftit po luteshin. Pas pak papagajte e plakes ia bejne:- Jemi dy prostituta dhe ejani te kenaqeni me ne ndersa papagajte e priftit ia bejne:- Rrofsh o zot qe na i degjove lutjet..

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 7:56 am

Shkon nje here djali i nje cifuti, per te takuar babain tek kampi i perqendrimit
- O xhaxhi roja, o xhaxhi roja - therret djali i vogel
- Urdhero te keqen xhaxhi - i pergjigjet roja me dashamiresi
- A di gje ku eshte babi tani?? - pyet pa vonuar djali
- Ahh! - i pergjigjet roja - shko tek dushet dhe gjej xhaxhi oficerin, se ai e di me mire!
Dhe djaloshi i vogel vrapon per tek dushet.
- O xhaxhi oficeri, o xhaxhi oficeri - therret serish ai.
- He te keqen xhaxhi.
- A e ke pare gje babin tim? Mire eshte??
- Ēa dreqin mire - i pergjigjet oficeri duke pare sapunin me te cilin po lahej - S'ben shkume hiē!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:05 am

Dy te fort nga ata me bmw te zeze po bonin muhabet femrash
-Takova nji dit njonen , mer plako sa e mir qe ishte . e cova ne Durres aty ke hekurudha, ene aty ke rera motra hoqi bluzen, car gjoksi mer lal. Ene pastaj tha "tani me bej c'far di te besh me mire ti"
-E ca bone ti?
-Ja futa nji grusht surratit .

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:07 am

Ishin dy shqiptar ne Angli duke punuar ne nje servis te madh makinash , kur vjen policia e emigracionit dhe pyet njerin.
-Do you speak english ?
-Yes .
-Do you have documents to stay in england ?
-Yes .
-Please call that other emigrant to come here .
-Ok ...O NEVRUZ! o NEVRUZ MBATHJA SE E HONGRE .

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:09 am

Sherlock Holmes dhe asistenti i tij Whatson shkojne ne kamping. Mbas nje darke te mire dhe nje gote vere shkojne per te fjetur ne nje tende. Mbas 2-3 oresh cohet Sherlock Holmes dhe i thote asistentit:

Whatson, shife qiellin dhe me thuaj cfare arrin te kuptosh ?

Whatson :
Nga ana filozofike kuptoj qe zoti eshte nje krijese potente ndersa ne thjesht disa krijesa te pafuqishme.

Nga ana metereologjike kuptoj se neser do te jete nje dite e mire.

Nga ana astronomike kuptoj qe saturni eshte ne yjesine e luanit dhe ora duhet te jete tani 3:17.

Pse ti cfare kupton ?

Holmes: O Injorant...... Na kane vjedh tenden.....

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:15 am

Nje i semure me kancer te doktori:
- Doktor sa jete me mbetet? nje vit?
- Me pak .
- Nje muaj?
- Me pak .
- Nje dite?
- Me pak .
Pacienti del i merzitur dhe shikon te kaloje nje makine funerali
- Taxi!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:16 am

Nje zysh bjonde kishte filluar punen ne nje shkoll, Jepte lenden e psikollogjise . Diten e pare doli ne oborrin e shkolles dhe po veshtronte femijet, shifte te gjith vraponin me britma duke lozur, vetem njeri nuk vraponte dhe rrinte disi i merzitur. I afrohet kjo dhe e pyet
- Cfare te shqeteson qe je i merzitur dhe nuk vrapon si femijet e tjere?!
Ai ja kthen
- Ca te vrapoj mi?! Un jam portier !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:24 am

DY SHOKE NE KINEMA PO SHIKONIN FILM. PERPARA KISHIN NJI QEROS
NJONI QE ISHTE ICIK MISTREC I THOTE TJETRIT:
PO I GJUJTE KETIJ QEROSIT N'SHPULLE MRAPA KOKES KE 5000 LEK. NE VEND RE I THOTE KY TJETRI DHE E HAP KRAHUN E JA RRAS NJI TAAUU.
KTHEHET QEROSI: CA PATE MER
ME FAL SE T'NGATARROVA ME I SHOKUN TIM I THOTE KY

S'KALUN PESE MINUTA KUR I THOTE PRAPE KY MISTRECI : KE 10.000 LEK PO I GJUJTE PRAP. PO RE I THOTE KY DHE E HAP ICIK ME SHUME KRAHUN DHE IA KERCET KRRJAAUU.
KTHEHET QEROSI: PO CA KE MER BUDALL QE GJUN
BO SA I NGJAN MER ZOT ISOJ FARE QEKE ME ATE.

COHET QEROSI I SHKRETE DHE ULET ANEJ NGA FUNI KINEMASE
PO KY MISTRECI S'RRINTE DOT PA E NGACMU DHE I THOTE PRAPE : TANI KE 20.000 LEKE PO SHKOVE TI GJUSH ATJE. PO RE I THOTE KY
DHE I SHKON ATJE NGA MRAPA JA KERCET NJI TE FORTE FARE SA E NIGJOI GJITHE KINEMAJA.

COHET QEROSI GJITHE NERVA: PO CA KE MOR BURR SE S'ME LE REHAT.
I KTHEHET KY TJETRI: PO KU JE RE TI SE KAM GJYS ORE E I BI NJONIT ATY PERPARA.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:26 am

Nje mengjes fqinja pershendet banuesin e ri ne pallat- Miremengjes - i thote - miremengjes,ja ktheu ky i riu, po ku me njeh ti mua qe me pershendet ? mbeti per nje moment fqinja , por nuk i ktheu pergjigje dhe shkoi ne pune te vet. Te nesermen ne mengjes e njejta gje me te riun ne pallat- Miremengjes - i thote fqinja- miremengjes ja ktheu prape ky iriu , po ku me njeh ti mua qe me pershendet ? Dhe fqinja me ironi ja kthen- Po a nuk o njohem dje ?

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Mon Dec 18, 2006 8:29 am

Ishin mbledhur te gjitha kafshet e pyllit perpara kinkalerise dhe po mbanin radhen . Na vjen lepuri gjithe nxitim dhe sheh qe kishte shume kafshe , dhe po mendonte si te bente qe te dilte ne fillim te radhes. Me ca te shtyra,me ca genjeshtra doli ne fillim dhe futi doren ne xhep qe te nxirrte dicka,kur pikerisht ne ate moment e kap luani dhe gjithe inat i fut nje shqelm dhe e coi perseri ne fund te radhes duke i thene-po mire mo lepur ne gjithe keta burra ketu ,miza vrasim-Nejse nuk u ndje lepuri. Filloi te shtynte prape sa majtas sa djathtas lepuri dhe doli prape ne fillim ,futi doren ne xhep te nxirrte dicka , kur kete radhe e kap ariu i cili mbasi e shuku nja dy a tri here perdhe nje i dha dhe coi ne fund prape. nejse u nxeh lepuri sa me s'ka por nuk u ndje.Ndejti prape nje cike dhe filloi prape me te shtyra sa majtas djathtas,genje andej genje ketej ja doli mbane dhe shkoi ne fillim te radhes, futi doren ne xhep qe te nxirrte dicka , ne ate moment e kap ujku dhe sa u mat qe ta hante berrtet LEPURI me sa kishte ne koke-- ore do te me lini rehat ju mua , apo mos ta hap fare kinkalerine une?

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:16 am

Ndalet vozitėsi i kamionit nė parking i cili e shef njė prostitut dhe e pyet:

- Hej bukuroshe qka do tė kishe bėrė pėr 100 DM?

- Ajo pėrgjigjet se gjithqka do tė kishtė bėrė!

- Atėhere vozitėsi i kamionit po i thotė:

- Atėhere hyp lart dhe mė ndihmo qė ta shkarkoj mallin nga kamioni!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:17 am

Shkon njeri nė qebaptore dhe po i thotė shitėsit:

- A ka mndėsi njė gjysmė buke dhe njė qebap ?

- Duke e shikuar shitėsi me ironi ia jep njė gjysmė buke dhe qebapin qė e kishte kėrkuar, dhe i thotė:

- Ruaju se po tė mundon mishi!!!

- Pas nja 15 minutave kthehet ky prapė dhe i thotė shitėsit:

- A ka mundėsi edhe njė gjysmė buke qė te ha krejt qebapin?!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:18 am

Nė njė spital tė qmendurish shkojnė mjekėt pėr tė vizituar pacientėt dhe pėr tė parė se a mos ėshtė pėrmirėsuar ndonjėri nga ta, dhe tė gjith bėnin sikurse po hanin gjellė nė pjata tė thata.

Vetėm njė kishte mbetur ashtu dhe shiqonte pjatėn.

Shkon njėri nga mjekėt pėr ta pyetur se :

Pėrse ju nuk po hani si tė tjerėt?

Paj , po pres derisa tė mė ftohet gjella pėrgjigjet ai!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:19 am

Po rrin Hasa dhe Hysa para semafori .

Ndezet drita e kuqe nė semafor dhe Hasa po i thotė Hysės:

- Shiko cfar ngjyre e bukur!

- Ndizet drita e verdhė dhe prap Hasa:

- Kjo ngjyrė qenka edhe mė e bukur!

- Ndizet drita e gjelbėrt dhe Hasa prap:

- E kjo qenka mė e bukura!

Presin edhe pak dhe prapė ndizet drita e kuqe nė semafor , dhe Hasa po i thotė Hysės:

- Hajde kalojmė tani se kėtė ngjyrė e pamė edhe njė herė!.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E qeshura te zgjat jeten (humor)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Humor-
Kėrce tek: