www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 E qeshura te zgjat jeten (humor)

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:21 am

Njė djalosh i bėhet monoton njė vajze duke e ndalur shpesh.

Njė ditė ndalet vajza dhe:

VAJZA : Nuk bėnė qė ne tė dy tė jemi bashk !

DJALI : Pėrse ?

VAJZA : Sepse kam babin shahist .

DJALI: Ani ēka ka tė bėjė kėtu dashuria me shahist.

VAJZA: Ka tė bėjė sepse ai kurrė nuk e jep mbretėreshėn pėr kali.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:22 am

Ndalon polici njė udhėtarė dhe

Polici :

Mė jepni emrin dhe mbiemrin tuaj ju lutem!

Udhėtari :

E si do tė quhem unė mė pastaj ?!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:26 am

Na ishte nje here nje burre dhe ai kishte nje papagall qe e mbante ne shtepi, papagall nga ata qe llapitin shume ishte ky.

ky burri cdo dite hikte ne pune dhe e lente papagallin ne shpi vetem.

kur ishte ne shpi vetem papagalli gjithe diten rrinte ne telefon.

kur i vje billi i telefonit zoterise habitet shume dhe thote qe ska mundesi une gjate kesaj kohe skam qene ne shpi.

nje dite del per te ik ne pune dhe kthehet fshehurazi per te pare se kush e perdor telefonin.

ene e gjen papagallin, si denim e mer dhe e dergon ne nje maje te malit dhe e kryqezon dhe i thote ketu ke per te nej si denim ti.

papagalli i kryqezuar shikon verdalle dhe kur shef kishte perballe te kryqezuar Jezusin.

Jezusi: pse te kane kryqezuar ty papagall?

Papagalli: si denim se e kam perdorur teper telefonin.

Jezusi: e sa kohe te kane denuar?

papagalli: me kane denuar 5 vjet.

papagalli: po ty sa te kane denuar?

Jezusi: mua me kane denuar tash 300 vjet.

papagalli: yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ca i paske bo telefonit tiiiiii yyyyyy.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:28 am

Kush te doje dhe disa te qeshura te tjera ndryshe te shkoje tek kjo faqja

http://qiellii.free.fr/shqip/lojera/politika.htm

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:34 am

Shkojn Hasa dhe Hysa ne nje hotel me buajt dhe naten e pare lene driteren hapur por edhe driten ndez . Vine mickojat dhe i sakatojn . Ne naten e dyte thote Hasa
- Hyso te fikim driten se ndoshta nuk na shohin me na hanger .
Dhe Hysa pranon . Keshtu fikin driten por lene dritaren hapur dhe naten vijne xixillojnat dhe pas pak cohet Hysa dhe thirret
- Haso qo se kan ardh me bateri me na lype Very Happy !!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:37 am

Njė Italian, Francez, dhe Shqiptar duhet tė rrinin nė tė njėjtėn dhomė me njė derrkuc me erė tė keqe shumė. Ai qė rrin me shumė ėshtė mė i miri. Italiani shkon brenda duke mbare frymen mmmmmmm pėr 1min doli pėrjashta.Francesi shkon me deodorant SHHHHHHHHHHHHHH pėr 4min . Pastaj shqiptari shkon dhe heq kepucet ushtarake qė u vinte erė e keqe eeeeeeeeedhe nė vend qė tė dilte shqiptari nga dhoma doli derri.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:41 am

Kishin qenė njėhere Gjermani , Amerikani dhe Shqipetari.

Sė pari Gjermani thotė:

E kemi ushtrin mė tė fortėn nė botė dhe kur tė dojmė mund ta udhėheqim botėn!!!

Pastaj , Amerikani thotė:

I kemi aeroplanėt mė tė mirė nė botė dhe kur tė dojmė mund ta udhėheqim botėn!!!

Dhe sė fundi shqiptari thotė:

Kemi aqė shumė hajna sa qė krejt kėto mundė ti vjedhim dhe ta udhėheqim botėn!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:42 am

Ndodhė fatkeqėsia e komunikacionit nė tė cilėn kishtė tė vdekur dhė tė lėnduar rėndė, dhe nė vendin e ngjarjes shkojnė policia dhe ndihma e

shpejtė.

Niset doktori pėr ti numruar tė vdekurit dhe pas tij edhe polici.

Doktori.

Njė i vdekur.

Dy tė vdekur.

Tre tė vdekur.

I treti thotė jo nuk jamė i vdekur jo por vetėm i lėnduar rėndė.

Polici

E merr shufrėn e gomės dhe vap e vap e vap, po i bie tė tretit duke i thėnė .

Qetėsi hajvan , a mė mirė e din ti apo doktori.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:44 am

Ne nje mol ankorohet nje anije e madhe tregetare e madhe, zbret kapiteni dhe sheh ne njeren ane te molit ulur dy veta qe po peshkonin dhe ne anen tjeter nje i vetem dhe ai per peshk. Kishte kohe qe nuk shihte njerez nga toka dhe u fut ne muhabet me ata te dy qe ishin nga njera ane e molit, siē behen muhabetet e prezantimit dhe morri vesh qe njeri shikonte me milje larg dhe tjetri degjonte me milje larg. Kapiteni u bene nje pyetje per ate tjetrin ne anen tjeter te molit dhe ata me nje ze i thone: lere ate se eshte nevrik ai. Ai u thote atyre nese duan pune ?
Po thone te dy por duam dhe nevrikun me vete se pa te nuk levizim ne. Po mire u thote kapiteni ne rregull dhe i merr te tre ne anije. Pas ca ditesh udhetim thote me vete si nuk i provova njehere keta une ? I thote atij qe shikonte shume larg: shikon toke ti ?
Ai ve doren te balli e i thote: ne brigjet e Indis nje indiane po qendis.
Tjetri ve menjehere doren te veshi e i thote: i ra gjelpera.
waw thote komandanti !!!! Mire fare dhe i kthehet nevrikut, po ti nevrik ke ndonje gje per te thene ?
Jo ore jo i pergjigjet ai nuk jam nevrik une po me nevrikosin keta qe genjejne gjthe diten.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:45 am

Nje cifut, besimtar i rregullt cdo nate pasi bente lutjet e zakonshme e mbyllte me nje :
O zot te lutem me ndihmo te fitoj llotarine.
Cdo nate e njejta mesele. Nje dite kthehet i lodhur ne shtepi e duke u luter fillon te qaje, me belbezime con koken lart dhe i drejtohet zotit:
Ka vite qe po te lutem, kam 8 femije, se sheh sa keq jetojme, pernate te lutem e ti nuk me dhe asnje sinjal te pakten qe me degjon... e vazhdon me ngasherime.... nderkohe degjohet nje zhurme e cifuti i frikesuar sheh drejt qiellit... zoti i shfaqet DHE FLET :

PO BLEJE NJE BILETE LLOTARIE TE PAKTEN!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:47 am

Tre shoke (2 djem e 1 vajze) vendosin te shkojne qe te luajne golf.
Para se te shkonin ne fushen e golfit ata vendosin qe secili duhet te sjelle me vete dicka nga mjetet qe duhen per kete sport .
I pari thote: Une po sjell shkopat e golfit.
I dyti thote : Une po sjell topat !
E treta thote : Po ju i sollet te gjitha, po une c'te sjell?
I pari ia kthen : Ti sill gropat pra !!!

(Ai qe nuk e kupton te ngreje doren Laughing Laughing Laughing Laughing )

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:48 am

Nje grua po mundohej te qetesonte femijen e saj por me kot. Aty prane kalon nje polic dha ajo i lutet : Mi fol pak ketij djalit tim te vogel se ma hengri shpirtin !
Polici : More do rrish urte ti apo ... te ta ngop mamin une ty !!!
Femija pushon menjehere dhe polici largohet duke pershendetur gruan.
Gruaja ia vesh me shpulle femijes duke i thene : "Po ti mor mistrec tani e gjete te pushosh !?!"

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:51 am

Nje anglez , 1 skocez dhe 1 irlandez po bisedonin se kush i kishte grate me budallaqe.
Anglezi thote : Gruaja ime shkoi ne supermarket e bleu 20 kile mish mqs ishte me cmim te ulur , po puna eshte se ne s'kemi frigorifer fare.
Skocezi vazhdon : Gruaja ime bleu nje makine per vete por me e bukura eshte se ajo s'di ti jape makines !
Irlandezi ua kthen : Pritni tu them une historine time. Gruaja ime beri gati plackat per te shkuar me shoqet e punes per pushime dhe mori me vete gjitha ato prezervative dhe me e bukura eshte se ajo nuk ka as ...penis !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:53 am

Nje cift te rinjsh shkojne ne mal per te kaluar nje nate jashte. Djali shkon per te mbledhur ca shkarpa dhe thote : E dashur me thane duart se ftohti ! Aja i thote : Po futi mes kembeve te mia te te ngrohen !
Pas nja 2-3 oresh ai del perseri per dru dhe kur kthehet thote : Hej tani vertet qe po me ngrijne duart !
Ajo ia kthen me lezet : Po veshet nuk te merdhisin ty ndonjehere ???

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:54 am

Nje djale i ri shkon ne 1 dyqan kafshesh dhe sheh se aty shitej nje bretkose per 100 dollare. I habitur pyet shitesin dhe ai i thote : Kjo bretkosa eshte vertet e shtrenjte por ama ... di te beje gojore !
Djalit i pelqen kjo ide dhe e blen bretkosen . Kur shkon ne shtepi nuk i tregon gje te dashures (me te cilen bashkejetonte) per sekretin e bretkoses.
Pas disa ditesh e dashura sheh se djali ishte ulur ne karrige dhe kish vene bretkosen ne tavoline mes disa librave gatimi.
Ajo pyet : Cfare po ben me bretkosen ashtu ?
Djali : Po mesoi edhe per te gatuar bretkosa , ti s'e ke me te gjate ne kete shtepi !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:54 am

Nje burre shkon tek doktori pasi kishte probleme me ate... "mikun". Doktori i ben ca teste e analiza dhe i thote se ai "miku" nuk do i ngrihej me shume se 30 here.
Burri i merzitur del nga dhoma e doktorit dhe niset per ne shtepi.
Kur arrin ne shtepi gruaja e pyet : He, c'te tha doktori?
Burri : Me tha se me ka mbetur vetem 30 here per te bere dashuri.
Gruaja : Mos more, po eja te bejme nje liste se si do ti ndajme ato ditet !
Burri : E bera listen rruges kur po vija per ne shpi. Me vjen keq po emri yt NUK ESHTE NE LISTE !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 9:56 am

Goni i vogel vjen ne shtepi nga shkolla dhe u thote prinderve : Hej, edhe une sot bera dashuri per here te pare !
E ema e skandalizuar i bertet dhe i thote te jatit ta qortoje ashper. Babai i thote me te qeshur : He se tani na u burrerua dhe djali yne, po he dhe ti !
Te nesermen Goni vjen nga shkolla dhe i ati e pyet : He more Goni a bere gje dashuri sot?
Goni : Jo jo, se akoma me dhemb by**a qysh dje !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:11 am

Ne klasen e Gonit vjen per te dhene shpjegim nje mesuese e re. Pas disa minutash njeri nga djemte fillon te qeshe . Mesuesja e pyet se pse qeshte dhe djali i thote : Se te pashe kemishen e nates poshte fustanit ! Mesuesja i thote te dale jashte.
Pas pak nje tjeter djale fillon e qesh me te madhe . Mesuesja e nevrikosur pyet se pse po qeshte. Djali i thote : Te pashe sytjenat !
Mesuesja e nxjerr perjashta dhe i thote se eshte i perjashtuar nga shkolla per 2 jave !
Gjate shpjegimit mesueses i bie shkumesi nga dora dhe pasi ajo e merr ate , Goni ngrihet nga banka dhe drejtohet nga dera .
Mesuesja : Po ti ku shkon ?
Goni : Nga ato gjera qe pashe une kur u perkule ti, do perjashtohem per gjithe vitin !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:12 am

Mesuesja po u shpjegonte nxenesve ndryshimin mes numrit njejes dhe shumes.
Ajo pyet Luljeten :"Cfare eshte nje grua qe sheh nga dritarja?"
Luljeta :"Njejes mesuese !"
Pastaj mesuesja pyet nga klasa: "Po 4 gra ne dritare cfare eshte ?"
Goni thote si me gjysem zeri :"Si sh'pi ku***sh duket !"

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:14 am

Nje apartament ne katin e dyte kishte marre flake dhe nje djale i ri zjarrfikes ve shkallen ne mur dhe ngjitet. Kur arrin tek dritarja sheh se ne dhome ndodhej nje vajze e re shume simpatike dhe i thote : Ti je vajza e dyte shtatzene qe kam shpetuar kete vit !
Po une s'jam shtatzene- ia kthen e nervozuar vajza.
Po as ti nuk je shpetuar akoma pra ! - thote zjarrfikesi.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:16 am

Nje plak vjen me vrap nga fusha duke bertitur. Plaka e tij po lante enet dhe nuk e kuptonte se c'po thoshte ai. Kur vjen me afer plaku i thote qe te behej gati se i ishte ngrehur ai ... "miku" dhe me kete rast do e benin njehere. Por sa u be gati plaka , plakut i iku lezeti. Pastaj e qortoi plaken dhe i tha qe here tjeter te behej gati ne shtrat kur ta shihte te vinte me vrap.
Pas nja 2 muajsh plaku vjen duke bertitur ne shtepi dhe plaka sapo e sheh shkon me vrap ne dhomen e gjumit e behet gati.
Plaku futet brenda dhe pasi e gjen plaken te zhveshur i thote me nerva :
- C'ben aty moj, ne na ka marre flake stalla e ti me rri ne krevat si zuskat !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:18 am

Nje djale takon nje vajze ne klub dhe me pas vendosin qe me makinen e tij te shkojne per nje xhiro nga nje pyll ne periferi te qytetit. Andej pastaj bene.. ate punen dhe te dy mbeten te kenaqur.
Por pas vajza i thote: E di qe harrova te te them se un marr 20 dollare per kete pune !
Djali mendohet pak , ndez nje cigare dhe fillon e sheh nga dritarja. Vajza e pyet : Po pse nuk e nis makinen tani?
Djali i thote : Po edhe une harrova te te them se punoj si taksist dhe rruga prej ketu e ne qytet kushton 25 dollare !

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:18 am

Nje djale e nje vajze po diskutonin se kush kenaqej nga seksi me teper : djemte apo vajzat?
Pasi u zune per nja gjysem ore me ne fund vajza i thote : Kur ty te kruhet veshi ti perdor gishtin e madh , apo jo ?. "Po - thote djali.
Atehere ajo vazhdon : Kur e heq gishtin nga veshi, kush ndihet me mire veshi apo gishti ?!?

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:19 am

Nje djale i ri shkon per here te pare ne nje ndeshje futbolli, por lojtaret ishin femra. Stadiumi ishte pothuajse bosh dhe kur po afronte fund i ndeshjes djaloshi ve re se filluan te vinin mjaft tifoze.
I habitur ai pyet njerin prej tyre : Po ju pse vini kaq vone , tani mbyllet 90 minutshi ?!?
"Tifozi" - Po tani ndėrrohen bluzet mėr mik !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:21 am

Goni i vogel po luante me avionin e tij loder dhe me modele pasagjeresh plastike duke thene : Ju pasagjeret e mutit qe jeni ne toke hipni ne avion , kurse ju pasagjeret trapa qe jeni ne avion zbrisni ne toke !
E ema e degjon dhe i bertet qe te mos thote me ashtu llafesh te pista se do ta ndeshkonte.
Goni e ndryshon fjalorin per pak minuta por me vone ai perseri vazhdon tu flase lodrave te tij me fjale te pista.
E ema nuk duron dot me dhe e dergon Gonin ne dhomen e tij ku e mbyll me celes per 3ore.
Pas 3 oresh ndeshkim e ema i thote Gonit nese do behej djale i mire dhe djali i premton se po.
Goni fillon te luaje perseri me lodrat e tij ndersa e ema fillon te laje enet ne aneks. Goni u thote pasagjereve lodra : Ju pasagjeret e mire qe pritet ne avion zbrisni ne toke tani , kurse ju pasagjeret e tjere te mire qe pritet ne toke per 3 ore mos ma ngjisni fajin mua po asaj kurv** qe po lan enėt ne aneks !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:22 am

Nje cift qe kishte disa femije vendosen qe te perdorin nje fjale te vecante kur ... do donin te benin dashuri. Fjala qe zgjodhen ishte : "eja te shkojm' te lajme rroba !"
Nje dite burrit i kish shkuar mendja keq per seks dhe i thote fjaline "ec te shkojm' te lajme ca rroba''.
E shoqja nuk ndihej mire dhe e refuzoi. Pas nja 2 oresh e shoqja fillon te ndihet me mire dhe i propozon te shoqit qe te lanin ca rroba .
Burri ia kthen : Faleminderit, se atė rrobėn e vogel qė kisha un' e lava me dorė !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:27 am

cohet ne nadje si perdit edhe nigjon lajmet ne radio , nje nga lajmet ishte se kishte dale nje peshore moderne qe te thote emrin mbiemrin datelindjen moshen profesionin edhe qellimin qe kishe ate dite.
edhe ky polici niset me marre trenin e nadjes per me shku ne tirane ate dite , trenin e ores 9. si u vesh e u kreh aty nga ora 8:30 del nga shpia me shku ne stacion te trenit , kur tu ece rruges shef aty te shkrujtun me te madhe: provoni peshoren e re qe te tregon emrin ..........
jo mo thot ky sma merr menja te jete e vertet ku ka peshore te tille , nejse thot po hi iher ta provoj . hedh ky nje 500 leksh edhe peshorja sa ban me i gjet tane te dhanat nja 5-6 minuta ja fillon : ti je filan fisteku i datelindjes kaq i profesionit polic edhe sot don me ike per ne tirane me trenin e ores 9 !
eu thot ky do te jete nanji rastesi se ska munsi........ edhe e provon edhe iher hedh 500 lekshin edhe peshorja prap mas 5-6 minutash ja fillon : ti je filani ..............
ja ma thot ky du me e provu edhe njihere te treten te verteten , hedh 500 lekshin , mas 5-6 minutash fillon peshorja : ti je filan fisteku i datelindjes kaq i moshes kaq i profesionit polic po ike mor rrot ike se po te ike treni !!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:28 am

gjeloshi edhe gjini shkojne me vjedh nje nertese. thot gjini hin ti se une po rri edhe ba baj roje ktu jashte . mire thot gjeloshi edhe hin . kur mas pese minutash po vjen policia edhe e sheh gjinin aty . shkon nji polic edhe e pyt po ti ca je tu ba ktu .
gjini : una hic une baj poezi frymezohem kshtu naten .
polici : a bake poezi ti e , po na thuj nanji qe ke ba sot .
mire mo - i thot gjini - edhe ja fillon : iku dielli doli hana del gjelosh se tu q* nana !!!!!!

Sorry per fjalorin po keshtu eshte vete barseleta qe te ben per te qeshur Smile

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:29 am

prap ishin dy hajduta edhe prap vjen policia po kyt rralle i gjen edhe kta fillojne me ja math vrapit . kta policet kishin ken pak te shnoshte . vrap ata vrap polict.
njeni prej policve kur u lodh i thrret hajdutave : po naluni mor zogj kurvash naluni . kur po nalet njeni prej atyne edhe i thot shokut te vet : ik ti se mu me njofti !!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:30 am

i thot polici nje dite shefit : e shoku shef si asht jeta , qe po te marrim per shembull ty , sot jeton je shef neser nje dite ke me vdek kane me te varrose aty ne vorr ke me u ba pleh , prej plehit ka me dale bari barin ka me e hanger lopa edhe ne fund ka me e ba bajga , une kam me kalu aty edhe kam me te than : e shoku shef poshte paske ra !
ja kthen shefi : kurse une e shof ndryshe po te marri per shemull ty - sot jeton neser nje dite ke me vdek kane me te varrose, trupi jot ka me u ba pleh prej ti ka me u rrit bari barin ka me e hanger lopa edhe ne fund ka me ba bajgat une kam me kalu aty edhe kam me te than : e shoku polic mut se mut mete!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:37 am

Njoni po hante kermilla dhe filloi ti merrte nji nga nji nga pjata ti thithte
Merr te paren thith hic
Te dyten, te treten po sdilte asi gjo
I erdhi dhe rradha te fundit kur e pa se dhe nga kjo spo dilte gje e ngre lart per ta pare
Vetem kur del kermilli : Amon t'keqen dhe nji cik!!!!!!!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:38 am

Po behej nje vjedhje ne 1 banke dhe hajdutet filluan ti bertisnin njerze qe te gjitha leket qe kishin ti nxirrnin e tua jepnin atyre.
Afer nje goce qellon nje plake, asaj i vjen keq dhe i thote njerit prej tyre:
-Lene kte nonen se ku ka lek kjo e shkreta!
- Pa perjashtim te gjithe - ia kthen ai
Pas pak ata filluan te kerkonin te gjitha bizhuterit e gjithcka cfar kishin
Prap vajza i lutet qe ta linin plaken se ajo s'kishte ndonje gje.
- Jo -i thote hajduti - pa perjashtim te gjithe !!!
Me ne fund kerkuan qe te gjithe burrat ti ndanin ne nje ane dhe te gjitha grate ne anen tjeter se do ti perdhunonin.
Vajzes i vinte shume keq per plaken dhe prap i thote:
- Amon lene kte nonen se gjynaf !
Plakes sju durua me dhe ja kthen:
Moj goce qeke llafazane e madhe ti!!!!!!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:39 am

Na ishte nje here nje njeri qe genjente shume. Ishte gjuetar dhe sa here qe tregonte ndonje histori gjuetie I egzagjeronte ndodhite. Nje dite te bukur ishte ulur me kater shoke ne tavoline dhe po tregonte nje histori:
- Isha ne mes te pyllit. Kisha vrare ca lepuj dhe po kerkoja per nje ari. Kur, papritur e pa pandehur, nje ari sa nje mal me del perpara duke uleritur. I tmerruar une mora ciften dhe pashe qe kisha vetem nje fishek te ngelur. U mata mire………..Bam… Ariu ra ne toke me KEMBE TE HAPURA-
Ne kete kohe, nje shok nga tavolina afer e therret. Genjeshtari yne matrapaz shkon tek tavolina tjeter dhe harrohet ne bashkebisedim.
Kur kthehet pyet shoket:
- Ku e lame?-
- Te kembet e hapura- thone shoket.
- E t’i kom fut i t’Q***

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:43 am

Shkon nje shqiptar per vizite tek nje miku i tij italian.
Italiani per ti treguar ti treguar qe kane arritur shume perpara i ve qenit ne goje ca lireta dhe e dergon te bleje cigare. Per 5 min qeni kthehet me cigare ne goje.
Pas ca kohesh vjen Italiani ne Shqiperi dhe shqiptari per te treguar qe dhe qente shqiptare sjane me mbrapa, kap nje qen tek plehrat, i fut nje 1000 leksh ne goje dhe e dergon te bleje cigare.
Pret......por qeni s'vjen...
Duke dale me italianin shohin nje tufe qensh tek plehrat dhe i thote italianit:
-S'mund t'i japesh qenit 1000 leke per te blere cigare se shkon i prish me kurvat.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:44 am

TRE TE BURGOSUR, TE DENUAR ME VDEKJE NE MOMENTET PARA EKZEKUTIMIT I LEJOJNE TE ZGJEDHIN MENYREN SI SI DESHIROJNE TE VDESIN.
I PARI VENDOS TE VRITET ME PUSHKATIM.
I DYTI PREFERON KARRIGEN ELEKTRIKE.
I TRETI KERKON TI INJEKTOJNE NJE SHIRINGEME SIDE.
TE TJERET I KESHILLOJNE NDONJE MENYRE TJETER ME ME PAK VUAJTJE POR AI NGUL KEMBE TE SHIRINGA ME SIDE. PASI INFERMIERI I NGUL SHIRINGEN , AI FILLON E QESH DUKE THENE
" HA HA HA UNE KAM VENE PREZERVATIV!! "

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:49 am

Nje vajze fton te dashurin per darke ne shtepine e saj qe ta njohe dhe me prindrit. dhe meqe eshte rast i rendesishem i premton seks pas darkes, per here te pare.
ky i gezuar e kishte per here te pare dhe kur shkon ne farmaci te bleje ca prezervative i kerkon ca keshilla farmacistit i cili per nja gjysem ore i shpjegon rreth seksit e mbrojtjes me kellef.
kur shkojne tek arka farmacisti e pyet se do nje pako treshe, dhjeteshe apo nje pake familjare djali kembengul per kete te fundit se mendon se do jete mjajft i zene ...
kur shkon tek shtepia e pret kjo vajza dhe e drejton per tek tavolina ku eshte ulur familja e saj. sa ulet djali fillon te beje lutjen e parabukes. kalojne dhjete min, njezet, e gjysme ore e ai nuk e ngre koken nga lutja.
vajza i afrohet e i peshperin : i dashur nuk e dija se ishe kaq besimtar.
Ia kthen ky : edhe une nuk e dija se babai yt ishte farmacist!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Tue Dec 19, 2006 10:50 am

Kush ka jetuar dhe punuar ne kohen e Dulles,e mban mend veshtiresine e transportit me autobus, sidomos ne kohen e shkuarjes dhe daljes nga puna. Nga ku shkak perfitonin disa horra qe ngjiteshin pas femrave.
Nje dite njeri ishte ngjitur pas nje femre dhe nuk po i ndahesh. Pas disa minutash ajo i thote: po largohu more shok se me vrave me ate qe ke ne xhep. Mos u merzit se kam rrogen ne xhep, - i thote ai.
Pas disa minutash ajo kthehet perseri dhe i thote: Ore, me duket se tu rrit rroga ty !?!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 7:39 am

Katėr murgj kishin marr vendim qė njė muaj ditė do tė heshtnin. Mirė kishin filluar, por pas ditės sė parė njė murg tha: "Nuk e di, a e kam mbyllė derėn e dhomės sime para se dola prej kuvendit."

Murgu i dytė i tha: " I marrė! Kemi vendosė tė heshtim njė muaj ditė, kurse tani u kry puna, ti e prishe heshtjen."

Murgu i tretė tha: "E ti? Po edhe ti e prishe!"

Ndėrsa i katėrti tha: "Falėminderit Zotit, unė jam i vetmi qė ende nuk e thash asnjė fjalė!"

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 7:39 am

"Sa fėmijė tė bukur qė paskeni!"
"Kjo nuk ėshtė asgjė! Duhet gjithėsesi t'i shihni fotografitė e tij!"

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 7:44 am

Ne nje bar ku vinin vetem sherifat shkon nje sherif bashke me kalin e tij. Vet hyn ne bar dhe kalin e lidh jashte. Per vete porosit nje birre. Pas nja 3 minutash kur degjohet nje ze:
" PO TA MOREN KALIN MO PO KUJDES"
Direkt del ky sherifi nxjerr pistoleten dhe vret nja dy a tre. Mirpo shikoi kali qe akoma aty. Nejse hyn brenda dhe njer. Pas 5 minutash kur degjohet nje ze.
"PO TA MIOREN MO KALIN PO KUJDES!!"
Del ky sherifi vret nja dy a tre mirpo kali ishte aty. Kur njeri nga ata te plagusurit thote:
" PO KUSH LUAN SHAH ANDEJ SE NE BATERDISI KY FARE!!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 7:46 am

Gjykatėsi: "Sa vjeē jeni?"
I akuzuari: "Njėzet e dy."
Gjykatėsi: "Kėtė na thoni ka dhjetė vjet."
I akuzuari: "Ėshtė e vėrtetė, zotėri. Unė nuk jam njeri qė sot e thotė njėrėn kurse nesėr tjetrėn."

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 7:48 am

U be nje sondazh me pyetjen kryesore:
“Ju lutemi na thoni mendimin tuaj per mungesen e ushqimit ne pjesen tjeter te botes”

Nuk egzistoi asnje perfundim i sondazhit sepse:

- Ne Afrike nuk dinte njeri cdo te thote “ushqim”
- Ne Europen Perendimore asnje nuk dinte cdo te thote ”mungese”
- Ne Europen Lindore askush nuk dinte cdo te thote “mendimin tuaj”
- Ne Ameriken Jugore asnjeri nuk dinte cdo te thote “ju lutemi”
- Ne USA askush nuk dinte cdo te thote “pjesa tjeter e botes” …??!!

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 10:33 am

Njė shkencėtar Shqiptar merr pjesė nė njė konferencė rreth kėrkimeve arkeologjike. Filluan tė mburren Amerikanėt: - nė vendin tonė gėrmuam 25 metra nėn dhe dhe gjetėm kabllo telefoni. Dmth tė parėt tanė kanė pėrdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne nė vendin tonė gėrmuam 50 m sgjetėm gjė, gėrmuam edhe 50 m tė tjerė prapė sgjetėm gjė ... dmth. tė parėt tanė kanė pėrdorur celular.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 10:33 am

Beqoja nje ditė gjen njė thesar dhe gėrmon nje vend pėr ta fshehur. Mė vonė pėr tė gjetur vendin ku e ka fshehur shkruna aty: ”Beaua nuk ka fshef thesar kėtu.” Kalojnė ditėt dhe Bequa kthehet pėr tė marrė thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjėn qė ka lėne por sheh tė shkruar sipėr : “ Kėtė thesar se ka vjedhur Zequa.

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 10:34 am

Ishte ndeshje e madhe, vetėm se pjesa e parė mbaroi keq. Sulmuesi i qendrės i shkoi huq tė gjitha pasat. Pėrveē kėsaj hėngrėn edhe tre gola. Nė pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qėndror sla llaf pa thėnė pėr albitrin: “ Albitėr i shitur, padrejtėsi...” Sa tė gjej rastin do ti fus nje shkelm b... Trajneri duke i rėnė supeve..: “Kam frikė se do tė tė shkoj huq edhe ajo...”

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 10:38 am

Disa fėmijė po mburreshin se i kanė baballarėt tė shpejtė: Njėri thotė: - Babi im pasi hedh shigjetėn vrapon dhe e kap e kap pa arritur nė shėnjestėr. I dyti: - Babi im gjuan me pistoletė dhe e kap plumbin pa arritur shėnjestrėn... I treti: Se mos ėshtė ndonjė gjė kjo. Babi im ėshtė mėsues, megjithėse puna i mbaron nė orėn 4 vjen nė shtėpi qė nė 1

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 10:40 am

Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi, ndonjė aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari. – Cili magjistar - Erdhi ne shkollė pėr shfaqja. Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt. – A maskarai... – Jo jo nė fakt ai nuk bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera ne hundė...

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 10:42 am

Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė tė jėmės se i dhemb barku. E jėma: "Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte. Nė shkollė mėsuesi mxėnėsve "Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem." Beni ngrihet nė kėmbė "Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte"

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
[Inter]

avatar

Male
Numri i postimeve : 352
Age : 27
Localisation : Shkoder . Veri per ato qe nuk e dine ;p
Emploi : Student & Punonjes ne nje Net Caffe
Loisirs : Shum shum shum sa nuk di me i numru ;p
Registration date : 11/11/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Wed Dec 20, 2006 10:54 am

Nje nate Hoxha ndersa flinte, shtyu me nxitim te shoqen dhe i tha
- Aman moj grua, shpejt me sill syzet e mia
- C'i do ne kete ore o lume? Mos kerkon te kendosh ndonje qitap?
- Jo moj grua! Mos me pyet. Me sill syzet shpejt te them. Dua te fle me syzet e mia/
- E c'tu mbush mendja tani ne mes te nates! C'i do syzet kur ti do te flesh!
- A, po shof nje enderr te mire. Mirpo jane disa gjera qe nuk mundem ti dalloj mire, prandaj dua syzet qe enderen ta shikoj sic eshte.....

_________________
Proud To Be Albanian !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AlbTek.Com
amerikane_kisss

avatar

Female
Numri i postimeve : 334
Age : 29
Localisation : nEw yOrK
Registration date : 26/10/2006

MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   Sun Jan 14, 2007 12:56 pm

Vajzat e sotmeNje vajze i afrohet shokut te saj dhe i thote:luajme kukamcefti?nqs ti me gjen atehere do e bejme bashke nese sme gjen me ke te dollapi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: E qeshura te zgjat jeten (humor)   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E qeshura te zgjat jeten (humor)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: Humor-
Kėrce tek: