www.Radioshqip.org

Forum
 
CalendarForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shprehje popullore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
[Master]

avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Age : 34
Localisation : London
Registration date : 23/08/2006

MesazhTitulli: Shprehje popullore   Wed Aug 23, 2006 11:32 am

-- Thjeshtesia eshte pjese e besimit

--Ku ka blete ka dhe mjalte.

--Mos jeto me friken e vdekjes, por vdis me gezimin qe ke jetuar.

-- Me mire te humbasesh nje cast, se sa te humbasesh jeten per castin.

--te tjeret gjykojne se kush jemi, jo ne per vehten tone.

-- Nuk ka njerez te perkryer, ka vetem mendime, qellime e veprime te perkryera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Radioshqip.org
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:37 pm

1) Gėnjeshtra ėshtė njė plagė, dhe nė u shėroftė tė le nishan.

2) Gėnjeshtra nuk ka as dorė, as kėmbė, as bisht, as rrėnjė.

3) Po nuk e njohe hidhėrimin, nuk do tė kuptosh dhe gėzimin.

4) Hileqari nuk tė shef nė sy, po shef nė tokė.

5) Kur fjala del nga zemra, godet nė zemėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:39 pm

6 ) Me sa ka peshk pa halė, aq ka dhe tė bukur pa fjalė.

7 ) Nuk i gjenden gjarpėrit kėmbėt.

8 ) Po tė lavi, tė levi dhe bishtin t'a krevi, hap sytė se tė gėnjevi.

9 ) S'mbushet thesi me gėnjeshtra.

10 ) Atij i plasin sytė, e tjetri e pyet pėr vetullat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:41 pm

11) Ē'ke moj zemėr qė rėnkon; koka bėn, koka pėson.

12) E mirė edhe fuqia, por ca mė mirė urtija.

13) Gjuha dredhon se mendja e mėson.

14) Kur del dielli, tė gjithė e dinė nga bie lindja.

15) Kur gabon i menēuri ēuditet budallai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:43 pm

16 ) Mate punėn jo me atė qė mbjell, po me atė qė korr.

17 ) Mos kėrko gjilpėrėn nė kasollen e kashtės

18 ) Nė luftė duhen shtatė hile njė trimėri.

19 ) Nga dy tė vėshtira, mė e lehta, mė e mira.

20 ) Nuk tė thonė: "Qysh ke qenė, po qysh je".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:44 pm

21)Oxhaku le tė jetė i shtrembėr, tymi tė shkojė pėrpjetė.

22)Po pate dhen gjen edhe bari.

23)Kam inat po nuk kam takat.

24)Sa tė mbledhėsh ti rrusht, tjetri ka ngrėnė njė kosh.

25)S'ka varfėri i menēuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:46 pm

26 ) Shtatin pyll e mendjen fyll.

27 ) Shumė lule dalin nė prill, por pakė rrojnė.

28 ) Tė bėnin mizat mjaltė, do t'i kishim qypat plot.

29 ) Vetėm budallai ėshtė i kėnaqur gjithmonė nga vetja.

30 ) Ē'bėhet rrallė, bėhet pėr mall.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:55 pm

31) Ai qė lakmon mė shumė, ėshtė gjithmonė i varfėr.

32) Djathin, mirė qė e hėngri miu, po shėllirėn kush e piu.

33) Edhe ėngjėlli, edhe djalli, janė brenda tek i gjalli.

34) Edhe kopėshti i mbretit tė jetė, njė gjemb brenda do e ket.

35) E keqja nuk harrohet, e mira po.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:57 pm

36 ) I ligu tė puth e tė kafshon.

37 ) I ligu ngatėrron dhe yjet nė qiell.

38 ) I mirė sa mė s'ka, kur fle nuk ha.

39 ) Kur s'mė bėn nder, mos mė bėj qeder.

40 ) Malli i keq shifet nė bojė, dhe njeriu i keq shifet nė sy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 8:59 pm

41) Pyll pa derra s'ka.

42) Qen i bardhė, qen i zi, qen i kuq, qen murrash, qen balash, qen ėshtė

43) Qepa, qoftė e re, qoftė e vjetėr, po era qepė vjen.

44) Ai qė e ka trupin e drejtė, nuk ka frikė se i del hija e shtrembėr.

45) Bėni si them unė, e mos bėni si bėj unė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:00 pm

46 ) Vajza pa nder, si lulja pa erė.

47 ) Fjala e drejtė ėshtė e shkurtėr, fjala e shtrembėr ėshtė e gjatė.

48 ) Hesapi i qėruar, tė nxjerr tė nderuar.

49 ) Kur ke tė drejtė, lėviz dhe malet.

50 ) Kush ka ngrėnė mjaltin, ka mizėn pas veshit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:01 pm

51) Mė parė vra ujkonjėn: pastaj mbyt kėlyshėt.

52) Nderi vjen e ikėn, por turpi vjen e nuk ikėn.

53) Zoti vonon, po nuk harron.

54) Dinaku hyn nė pus e del pa lagur.

55) Dinaku tė ēon nė dyzet ēezma e s'tė jep ujė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:02 pm

56 ) Ēdo njeri ėshtė mbret nė shtėpinė e tij.

57 ) Dora e huj tė krun, po jo ku tė kruhet.

58 ) Kėmba e di se ku e vret kėpuca.

59 ) Kush merr mendjen e botės, i sjell dėm kokės

60 ) Leku i huj, peshon rėndė nė xhep.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:04 pm

61) Liria nuk blehet me para e me tokė, po fitohet me gjak e me kokė.

62) Mė e urtė se delja nuk ka, por edhe asaj i ngjiten ferrat pas.

63) Njė punė qė s'e bėn vetė, mos kėrko tė gjesh tė metė.

64) Pyet shtatė a tetė, e bėj si di vetė.

65) Duro sa mund, gėzohu pa fund.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:06 pm

66 ) Edhe guri pėlcet kur nxehet.

67 ) Fjal e ėmbėl thyhen tė fortin.

68 ) Dhembi kafshon shpesh gjuhėn, megjithatė ata mbeten miq.

69 ) Hiq inatin gjej rehatin.

70 ) Fjalė pak e punė shumė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:07 pm

71) Gjithkush leu, mentė e veta pėlqeu.

72) Jashtė valles dinė tė gjithė tė kėrcejnė.

73) Kollaj tė thuash vreshtė, po duhet rrushi.

74) Mendjemadhi niset me kalė, kthehet me kėmbė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Just_Friends

avatar

Male
Numri i postimeve : 77
Registration date : 14/09/2006

MesazhTitulli: Pershendetje   Wed Oct 18, 2006 9:09 pm

75 ) Nga ferra e vogėl del lepuri i madh.

76 ) Njeriu sido qė tė bėjė, nuk e kapėrcen dot hijen e tij.

77 ) Pas lufte tė gjithė bėhen trima.

78 ) Sorra e mbante veten pėr pallua, po kur pa kėmbėt e saj qau.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shprehje popullore   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shprehje popullore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Radioshqip.org :: shprehje nga populli-
Kėrce tek: